Skocz do zawartości

Ostrzenie nożyków maszynki do mięsa


DARIOPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku chciałem podziękować wszystkim, za to co robicie na tej stronce. To dzięki Wam ja i moja rodzina poznaliśmy smak wędlin z tej lepszej strony. :thumbsup:

Moje pytanie może części z Was wydać się naiwne ale kto pyta nie błądzi. :wink:

Chodzi mianowicie o to, czy i w jaki sposób naostrzyć nóż do maszynki do mięsa Zelmer.

Czy jest sens ostrzyć nożyk , czy lepiej dać sobie spokój i kupić nowy. :question:

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DARIOPS !

 

Co Ci przyszło do głowy aby wyrzucać tępe nożyki (pokaż to miejsce to ja je podniosę)?

Nożyki się ostrzy, ale nie tylko nożyki, aby maszynka dobrze mieliła trzeba naostrzyć też sitko, są zazwyczaj w AGD punkty dorabiania kluczy i w tych punktach zazwyczaj ostrzą teżnożyki i sitka.

Ja ostrzę sobie sam, wystarczy mieć wiertarkę stołową, do uchwytu montuje się drewniany kołek, który opiera się o nożyk lub sitko a to z kolei leży na boku drobnoziarnistej tarczy szlifierskiej, uruchamiamy wiertarkę na max. obrotach i lekko dociskając szlifujemy.

Mnie to wystarcza , punkty biorą zwykle 10zł za szt.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka jest różnica pomiędzy nowym a zużytym nożykiem (to akurat do 10) :cool:

Jeżeli twój jest tak mocno zużyty to możesz zastanawiać się nad zakupem jednak nowego lub ostrzeniem jeżeli nie aż tak to się nie zastanawiaj tylko daj naostrzyć! Oczywiście komplet, nożyk i sitka, tak jak Henio mówił najlepiej na magnesówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma to jak sprzęt własny do ostrzenia, radziecki bo radziecki, prądu nie pobiera, a śmiga ino się iskry sypią :grin: :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do zastosowania na bezludnej wyspie.Magnesówka i tylko magnesówka.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do zastosowania na bezludnej wyspie

A wybierasz się :question: :grin: :grin:

 

Ta na korbkę na moje potrzeby w sam raz, do Zelmera pasi :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Właśnie jestem na bezludziu i nie bądż uparty i spróbuj na magnesówce to zobaczysz jaka jest różnica

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aruś, nie jestem uparty :smile: dużo nie mielę więc ta szlifiereczka mi w zupełności wystarcza :smile:

spróbuj na magnesówce to zobaczysz jaka jest różnica

Zapewne tak, jak będę miał lepszy sprzęt do mielenia to będę dawał do ostrzenia na magnesówce :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może i Twój sprzęt śmiga ale moim zdaniem dobrze noży na nim nie naostrzysz. A o siatkach do maszynki to nie wspomnę. Tak jak wcześniej wspomnieli koledzy tylko magnesówka nadaje się do ostrzenia takich rzeczy i ostrzy je fantastycznie.Wyrówna po całości i pod odpowiednim kątem. U mnie ostrzenie noży i siatki na magnesówce kosztuje 10 zł., a mam 7 siatek i 4 noże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie to nawet nie bardzo wiem czy można gdzieś naostrzyć magnesówką. Jeszcze raz napiszę, że na moje potrzeby na dzień dzisiejszy wystarcza to co mam :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jak to zwykle bywa ukryta jest w szczegółach.

 

Ponowne ostrzenie noży i sitek ma sens tylko wtedy gdy wyjściowy towar jest głęboko utwardzany.

Jeśli ostrzymy płytko utwardzane sitka czy noże, to można to porównać do ostrzenia plasteliny.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko magnesówka nadaje się do ostrzenia takich rzeczy i ostrzy je fantastycznie.Wyrówna po całości i pod odpowiednim kątem.

Tu bym się nie zgodził. Do wyrównania powierzchni płyta traserska, sproszkowany korund i olej. Ciekawi mnie jak umocujesz nóż na magnesówce do wyrobienia kąta? Prędzej na szlifierce do frezów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak umocujesz nóż na magnesówce do wyrobienia kąta? Prędzej na szlifierce do frezów.

Pzdr.

Zależy jaki nóż?? jedno strony,dwustronny, z wymiennymi ostrzami,kubełkowe,do maszynki czy do wilka??Poza tym kat musi być taki aby nóż przylegał cala swoja powierzchnia do siatki czyli pod katem prostym.Kiedyś zawoziłem noże i siatki do ostrzenia na listkach czy pasku ale od kiedy spróbowałem noże naostrzone magnesóweczka to inaczej nie ostrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.