Skocz do zawartości

Sprzet produkcji Olek.P


Olek.P

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hallo zibi187!!!!

 

Dzieki za fotki i info.Masz lopatki proste , bez poprzecznych blach. Czy to od kogos podpatrzyles ,albo to twoja idea?Ja robie dwie osie mieszadla wymienne z wymiennymi lopatkami.

Jakie to jeszcze nie wiem.

DZIADEK dal pare przykladow, z czego jeden mnie zainteresowal ichyba zrobie, adrugiego jeszcze szukam.

 

Ps. A Ty juz po pierwszej prubie :question:

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!!!!

 

Zibi187,to znaczy ze twoje rozwiazanie sklada sie z paru wzorow i te

proste lopatki zdawaja egzamin?A czy mozna zrezygnowac z tych blaszek przyspawanych do misy ,bo chyba przy wyjmowaniu farszu i przy myciu to troszke przeszkadzaja :question:

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Olek.P, coś ucichło w temacie , są już jakieś większe postępy ?

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hallo!!!!

 

Wczoraj znalazlem troche czasu i prawie zakonczylem prace nad moja mieszarka.Mieszadlo zrobilem nie jak mialem zamiar (wymieniane lopotki) lecz wszystko spawane ,bo ryzyko ze sie jakas srubka poluzuje i wyladuje w kielbasie bylo mi za duze.

Teraz to tylko wypolerowac lopatki ,wszystko wyszorowac no i pora na pierwszy test.

 

Jak widac na fotkach mieszadlo jest do wyciagania , co moim zdaniem ulatwia wyciaganiu farszu z misy i ulatwia mycie maszyny.

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przy obrocie zamiast mieszac bedzie przerzucac cala kluche, poza tym farsz nie powinien byc tez za mocno rozcierany, wiec mniej lopatek ale pod innym katem. Uwazam ze ustawienie i ilosc lopatek w oryginalnej mieszarce jest juz optymalna i trudno ja jeszcze udoskonalic. Poza tym przyspawalbym jeszcze na sciankach male motylki zeby farsz nie byl tylko przerzucany jak sie przyklei do lopatek ale mial tez jakis opor ktory go bedzie z tamtad "zdejmowal". Wniosek mniej lopatek pod innym katem i motylki na sciankach bocznych. Napisalem szczerze co mysle bo nie lubie "ja-sager" a taka krytyka moze Ci w czyms pomoze, proby pokaza czy mialem racje czy moze sie mylilem.

Powodzenia yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze wprost bo nie lubię gadki typu pit-pitu och jak ładnie, mimo że widzę że już jest konstrukcja skopana.

Nawet nie wsadzaj tam mięsa, bo i tak wszystko wyciągniesz i będziesz mieszał ręcznie.

W najlepszym wypadku wszystko obklei się wokół tej konstrukcji „mieszającej” i będzie się kręciło razem z oską, jeżeli jednak się nie przyklei to albo silnik nie da rady kręcić lub po prostu te łopatki się ukręcą.

Jeżeli z jakiegoś powodu mimo wszystko będziesz chciał to uruchomić to skróć łopatki o min 60% (te zewnętrzne) i je wygnij o jakieś 20 stopni – wygnij do środka.

Te wewnetrzne obetnij i przyspawaj same łopatki na wyśięgniku krotkim do obudowy też pod kątem 20 stopni ale w przeciwnym kierunku spady i tak żeby mieszadło mogło się z nimi mijać.

Tak czy owak nie będzie to dobrze działać, ale przede wszystkim cos z tego będziesz miał.

 

Ja bym w ogóle tego nie przerabiał tylko wywalił i powrócił do oryginału, co jedynie można w oryginale lekko zmienić kąty jak ktoś bardzo odczuwa potrzebę poprawienia czegoś.

 

Nie bierz mojej wypowiedzi za złośliwość, co jedynie jako dobrą radę która wykorzystasz lub nie – zależy od Ciebie.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle tego nie przerabiał tylko wywalił i powrócił do oryginału, co jedynie można w oryginale lekko zmienić kąty jak ktoś bardzo odczuwa potrzebę poprawienia czegoś.

 

Jak juz pisalem jestem wdzieczny za kazda uwage ,pozytywna czy negatywna.

TOSHIBA to jest MOJ oryginal i nie rozumie do czeg mam wrucic :question:

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.