Skocz do zawartości

Jakie zioła i przyprawy do szynki karczku boczku


snajper_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Panowie i panie otóz mam pytanie pekluje 18 kg mięsa wtym większość czynki 3 karczki i 4 boczkii pekluje na sucho 200gram peklosoli na 10kg mięsa natarłem odrazu pieprzem tak zawsze robie ale mam pytanie jakich przypraw użyć

 

[ Dodano: Nie 18 Lip, 2010 19:32 ]

i kiedy dodac przypraw w jakim czasie i kiedy dodac czosnek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie i panie otóz mam pytanie pekluje 18 kg mięsa wtym większość czynki 3 karczki i 4 boczkii pekluje na sucho 200gram peklosoli na 10kg mięsa natarłem odrazu pieprzem tak zawsze robie ale mam pytanie jakich przypraw użyć

Peklujesz na wędzonki czy na kiełbasę ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wedzonki tak jak wyżej wymieniłem

 

Czemu robisz to na sucho ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak robie i dobre wychodzą

Może warto spróbować na mokro ?

 

Co do przypraw to stosuję pieprz, liść laurowy, majeranek, angielskie ziele, czosnek.

Robię wywar i dolewam do zalewy.

Przyprawy dałbym już teraz, żeby mięso nimi przeszło.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przypraw to stosuję pieprz, liść laurowy, majeranek, angielskie ziele, czosnek.

 

Ja tak samo i jeszcze dorzucam kolendrę.

Snajper_87 może czas zacząć eksperymenty zrób jak mówi miro jedną szyneczkę i zobaczysz co ci wyjdzie. Myślę że możesz być mile zaskoczony efektem! o ile zachowasz podstawowe zasady. Temperatura i czas oczywiście.

Ps. podobno tylko schab najlepszy bez ziół, robiony tylko w solance. Ale jeszcze tego nie zdążyłem przetestować.

Co nas nie zabije to nas wzmocni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynki , karczki, boczki przeznaczone do wędzenia robię zawsze na mokro, z nastrzykami zależnymi od wagi, wszystko znajdziesz w tabelach na stronie głównej, do odmierzonej ilości wody dodaję czosnek w ząbkach, ziele angielskie, pieprz czarny ziarnisty, liście laurowe, odmierzoną ilość soli, zimą jeszcze cukier, zagotowuję całość, po ostudzeniu wyjmuję dodatki i dodaję rozpuszczając saletrę w odpowiedniej ilości. Wstrzykuję w mięsko i zanurzam je w tej zalewie, koniecznie, żeby mięso nie wystawało z zalewy, żeby wszystko było zanurzone, tak przygotowane pekluje się. Zamiast saletry można zastosować peklosól, wszystkie proporcje w wspomnianych tabelach. Używam metody na mokro do peklowania wędzonek, na sucho natomiast mięsa na kiełbasy lub inny dalszy przerób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Co sądzicie o dodaniu do solanki magi?

Czytałem gdzieś że dodanie tej przyprawy nadaje wędlinom wspaniałego smaku. Ale należy bardzo ostrożnie dodawać gdyż mozna łatwo przedobrzyć.

Czy dodawał ktoś magi do swoich wyrobów?

Jeśli tak to w jakich ilościach, i czy do każdego rodzaju mięsa?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ekspertem od takich specyfików jest Kolega Andy. :grin:

Moim zdaniem nie dodawaj nic do zalewy: jedynie woda, peklosól i mięso. Najlepszy smak wyrobów gotowych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci radzę nic nie dodawaj do solanki.Zatracisz smak mięsa a zapewniam Cię ,że każdy element inaczej smakuje.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia gustu i smaku.

To jest jedna strona medalu, druga wygląda tak, że przyprawy mogą być zakażone patogenami lub mieć właściwości chemiczne(czosnek).

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to znacie jakieś przypadki wykrycia skażonych przypraw?

Opisane w necie - nie czytałem. Bardzo często PIS ( Sanepid), wykonują rutynowe badania mikrobiologiczne przypraw. Czasami producent musi wycofać z rynku określoną partię przypraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gotuję z przyprawami, po lekkim wystudzeniu dodaję peklosoli, potem schładzam do 4 st. Taka procedura wyszła mi z lektury forum i tego się trzymam :-)

Myślę, ze zagotowywanie zalewy z przyprawami powoduje szybsze przejście zapachu i smaku przypraw do zalwy. Ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowanie wody zabezpiecza ją bakteriologicznie

jeśli juz ktoś upiera się przy dodawaniu przypraw to najlepiej zrobić z nich wywar i dodać do solanki

 

peklosoli nie należy dodawać do gorącej wody

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.