Skocz do zawartości

Jakie zioła i przyprawy do szynki karczku boczku


snajper_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wrzucam tu, jeśli źle to proszę o przeniesienie  ;)

zobaczcie co znalazłem dzisiaj na półce w tesco:

post-54427-0-96020400-1425416049_thumb.jpg

post-54427-0-64969800-1425416063_thumb.jpg

post-54427-0-62417300-1425416075_thumb.jpg

powiem tylko że pachnie fajnie, dymnie, smakuje również ok. a taniość straszna w porównaniu z oryginalnym pimentonem z np. kuchni świata,

wcześniej nie widziałem w żadnym markecie wędzonej papryki, 

na zdjęciu po lewej pimenton pikantny, po prawej papryka z tesco, może komuś z was się przyda jako zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wcześniej nie widziałem w żadnym markecie wędzonej papryki, 

W markecie też nie widziałem ale w sklepie hiszpańskim na Wilczej kupiłem ze cztery lata temu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalam w zeszlym roku w markecie jakims ale nie pamietam jakim papryka z firmy KOTÁNYI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilam sos chili wzorujac sie na sosie PanaBoczka dodalam  jeszcze sliwki suszone wedzone .. doskonaly i fajny posmak wedzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

A ja zrobilam sos chili wzorujac sie na sosie PanaBoczka dodalam  jeszcze sliwki suszone wedzone .. doskonaly i fajny posmak wedzonego.

Też używam wędzonych śliwek :) dają cudowny aromat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę ze nie jestem jedynym ,który nie stosuje do peklowania żadnych przypraw (tylko peklosól).

Czasami podczas parzenia coś dorzucę. (listek, ziele ) Domownicy (młodzież) zwykle twierdzą że taka szynka jest mało intensywna w smaku w zestawieniu ze sklepową. Czy to już negatywny skutek wszędobylskiej chemii ( np. E621) i  "zagięcie" zmysłu smaku? Fakt że mięso kupuje w różnych miejscach, nie mam dostępu do bezpośredniego zakupu u chodowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Tak czytam o tym nie dodawaniu przypraw do peklowania i mam mieszane uczucia. Co to znaczy dla Was sam smak mięsa ? :) Dla mnie przyprawy są czymś normalnym i nie chce czuć posmaku samego słodkawego mięsa, co to powrót do jaskiń? :)  To tak jakbym gotując zupę nie dodał włoszczyzny.  A może spaghetti  bez przypraw i inne jeszcze. Chyba ktoś kiedyś odkrył  różne przyprawy po to aby udoskonalać kuchnię smakiem i aromatem. Oczywiście nie należy przeginać z ilością. Sól to też w jakimś stopniu przyprawa a nie tylko ochrona przed drobnoustrojami. Także nie zgodzę się z tym poglądem o niby lepszym smaku wyrobów bez przypraw. Rozumiem, że kubki smakowe niektórych są już  tak znudzone  rożnymi smakami, że chcą czegoś innego ale nikt nie wmówi mi, że bez przypraw jest coś lepsze. Tak próbowałem-    beee. :)

 

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz

Edytowane przez zenza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kubki smakowe niektórych są już tak znudzone rożnymi smakami, że chcą czegoś innego ale nikt nie wmówi mi, że bez przypraw jest coś lepsze.

:yes:  :no:  :no:  :no: Wybacz ,że taki komentarz - też długo robiłem z przyprawami - nawet ze skórką z cytryną - teraz tylko peklosól , jak parzę to tak..... dodaję ulubione przyprawy do wody

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię dikaty smak listka czy czosnku lubię też smak mięsa , i tutaj zaczyna się kunszt bo trzęba smaki zrównoważyć . Dobrego kucharza poznaje się po umiejetnym używaniu przypraw bo smak mięsa jeśli ktoś uwielbia można podkreślić odpowiednimi przyprawami . Takie moje zdanie i doświadczenie

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grehor1

Przyprawą potrawy jest głód. " CYCERON"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie zgodzę się z tym poglądem o niby lepszym smaku wyrobów bez przypraw. Rozumiem, że kubki smakowe niektórych są już  tak znudzone  rożnymi smakami, że chcą czegoś innego ale nikt nie wmówi mi, że bez przypraw jest coś lepsze

Ludzie mają różne poczucie smaku (niekoniecznie to spraw znudzenia kubków smakowych)  - jednym smakuje z przyprawami, innym bez. Nikt Ci nie będzie wmawiał, że bez przypraw lepsze, ale za to Ty nie wmawiaj innym, że lepsze z przyprawami.

Jest wiele osób na forum, które "zęby zjadły" na wędzeniu - i przeszły długą drogę, by na końcu zacząć wędzić bez przypraw - więc coś jest na rzeczy. Sam robię różnie - czasem dodaję przyprawy do zalewy, czasem do parzenia, czasem wcale - i nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy. Jak dobrze zapeklowane i uwędzone - to zawsze smaczne. Po prostu.

 

Mimo, że przyprawy lubię, do gotowania i pieczenia używam ich stosunkowo dużo (na tyle dużo, że jak mają przyjść goście, to się zwykle samoograniczam ;-)).

 

A propos soli - zapewniam, że przy odpowiedniej kombinacji przypraw można zrobić bardzo smaczne pieczyste bez używania soli - co dla niektórych ma walor zdrowotności. Poza tym znam ludzi, którzy na stałe używają soli wręcz w śladowych ilościach - podobno bardzo szybko można się do tego przyzwyczaić, a znawcy twierdzą, że dopiero przy radykalnym ograniczeniu ilości soli można z potraw i innych przypraw wyciągnąć prawdziwą głębię smaku (bo inaczej sól je zawsze zdominuje).

 

Więc jak widać - gusta są najróżniejsze - i każdy powinien sobie (zachowując tylko zdrowy rozsądek i ogólne zasady) dopasować (w miarę nabywania doświadczenia) przepis pod to, co mu smakuje. 

Edytowane przez elmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.