Skocz do zawartości

lamerskie pytania


dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna uwaga.

 

Nie porównujcie twardości własnych wyrobów do wyrobów sklepowych.

 

Jak wiadomo używa się tam wielu rozwiązań w celu związania wody z mięsem plus park maszynowy którym domowy wytwórca nie dysponuje.

My używamy samego mięsa i raczej nie ma możliwości aby nasz domowy wyrób był dokładnie taki sam jak sklepowy.

 

Jednak świadomość że spożywamy same mięso powinna przeważyć na korzyść twardego wyrobu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Raulo

 

Napisz trochę więcej jak robiłeś wyrób.

Generalnie wyda się Wam to śmieszne ale tak na prawdę to sam do końca nie wiem jakiego mięsa użyłem do produkcji ;)

Generalnie były to chude odpady z tego co powycinałem ze schabu, karkówki i szynki.

Nie dodawałem żelatyny ani skórek (notabene nawet nie wiem jak je zrobić ).

Robiłem również z samej karkówki kiełbasę słoikową i również była twarda jak kamień :(

A tam sprężyny nie używałem w ogóle :( tylko słoiki.

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tłuczemy kotleta przed panierowaniem, żeby był większy ?.

 

Czy można porównać mięso do plasteliny ?.

Po co długo uciskamy ją w dłoniach ?.

 

Dlatego warto zrobić to samo z mięsem przeznaczonym do parzenia.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto zrobić to samo z mięsem przeznaczonym do parzenia.

Czyli najlepsze w takim razie jest mięso drobiowe lub ze świnki ale zmielone lub ubite tłuczkiem tak ?

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z uzyskaniem odpowiedniej miękkości /twardości / wyrobu z szynkowarki i muszę potwierdzić, że to co pisze MIRO jest sednem sprawy. Mój problem skończył się z chwilą (i tutaj znowu pochwale „Robota”) zakupu urządzenia, które wyrabia za mnie farsz, jak i również ciasto na chleb i bułki. „Diabeł” tkwi w intensywności i czasie wyrabiania mięsa. :tongue:

Pozdrawiam i zalecam bardziej napracować się rączkami, lub zakup maszyny, która zrobi to za nas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso z drobiu jest delikatniejsze dlatego wydaje się miękkie po sparzeniu.

Jeśli zmielimy mięso to otrzymamy mielonkę.

 

Tak jak pisał tu bodajże Maxell jeśli mamy maszynkę do mięsa to trzeba wielokrotnie przepuścić przez nią mięso ale bez sitka, tylko sam ślimak.

Jak nie mamy maszynki to używamy tłuczka do mięsa + mieszanie.

Mieszamy do momentu kiedy nasze mięso będzie kleiło się do rąk.

 

I nie zapominać o temperaturze parzenia, trzymać się receptury.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić coś takiego post z godz 11.11 http://www.wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=665&postdays=0&postorder=asc&start=60

Poniżej jest skład. Kształt szynkowara nie ma znaczenia.Dodatek wody minimalny praktycznie 1-2% . parzenie w temp .72-75st C .Galarety praktycznie 0 jak również osocza.Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometry nielaboratoryjne mogą wskazywać "około". U mnie zaniżał o ok. 3 stopnie i mimo że wskazania były dobre wychodziło przeparzone.

Sprawdź temperaturę wrzenia wody i ile stopni ma woda z lodem.

(A podpis masz taki, że się czuję zawstydzony. Na zlocie mogę Cię poczęstować, i ciekawe czy go zmienisz na: Andy chciałbym abyś robił tak dobre wędzonki jak ja :grin: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometry bagnetowe z obrazkami zrobię zdjęcia i pokażę jak je wyskalować by wskazania były prawidłowe co udało mi się przypadkowo zrobić na jednym termometrze .Ale już można zgadywać jak to się zrobiło bez rozkręcania termometru Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defakto ten mój z bagnetem i obrazkami kosztował zaledwie 12 zł więc prawdopodobnie nie jest wart nawet tej sumy. Chyba uzbieram na coś lepszego lub zaczekam, aż DZIADEK zdradzi tajemnicę ;)

(A podpis masz taki, że się czuję zawstydzony. Na zlocie mogę Cię poczęstować, i ciekawe czy go zmienisz na: Andy chciałbym abyś robił tak dobre wędzonki jak ja )

Co do zlotu to jeszcze zobaczę, ponieważ zlot jest tydzień po zlocie użytkowników CB-radia i po zlocie będę spłukany. Ale może jak będzie można rozstawić własny namiot to kto wie ? Bardzo bym chciał tak na prawdę.

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już można zgadywać jak to się zrobiło bez rozkręcania termometru Pozdrawiam

Czyżby trzeba na siłę próbować go wyciągnąć z otworu drewnianej wędzarni, który na skutek warunków atmosferycznych zmniejszył swoją średnicę ?

 

BonAir

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam zdjęcia termometrów zgodnych w odczycie zdjęcie nr1

zdjęcie nr 2 termometr ten sam przeskalowany na zły pomiar Pytanie jak zrobić by wskazywał tak samo jak poprzednio .POZDRAWIAM

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dokładnego ustawienia na tym typie termometru jest bardzo prosta . ale po kolei na tych zdjęciach tak wskazywał termometr nowy kupiony z długim bagnetem w temp wrzenia wody . z małym bagnetem to eksperymentalny służy do wędzarni gdzie dopuszczalny zakres wahań temp. jest większy.

Na następnych zdjęciach po zabiegu skalowania termometry wskazują już prawidłową temperaturę

Gdyby ktoś chciał wyskalować taki termometr to najważniejszy zakres dla nas jest 65-85 st C i tutaj potrzebna jest obserwacja temperatur .Trzy termometry są w wodzie i obserwuję jak temp wody spada i termometry wskazują ten sam pomiar.Odpowiedz prawidłowa już padła -Raulo Wystarczy pod spodem przytrzymać tą niby śrubę a drugą ręką przekręcić tarczą termometra w lewo lub prawo przy zanurzonej końcówce w gotującej wodzie lub według wskazań innego dobrego termometra w pokojowej temperaturze ustawić na jego wskazania Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwne jest to, że przy mocno gotującej się wodzie termometr elektroniczny i ten z obrazkami i bagnetem pokazują równo 100 stopni.

Natomiast gdy pozostawiam wodę do wystygnięcia to różnica między nimi wynosi aż 4 stopnie.

Pytanie teraz który wskazuje dokładniej ?

A tutaj dla przykładu mój szynkowar i pomiar temp. w jego wnętrzu ;)

 

term. elektr. na pochłaniaczu.

 

i zbliżenie.

 

Szynkowar to puszka metalowa kupiona w sklepie AGD. W jej wnętrzu wywierciłem otwór dla sondy z przewodem. Sprężyna od tapicera z kanapy ;) a wkład dociska weko od słoika, również z przewierconym otworem na sondę termometru elektronicznego.

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.