Skocz do zawartości

Pytanie o przepis na kiełbasę


przemo2221

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie głównej w dziale kiełbasy znajdziesz mnóstwo bardzo dobrych receptur. Wielkim przyjacielem użytkownika jest również opcja "szukaj". Osobiście polecam VIII rozdział Akademii Dziadka ze strony głównej. Kiełbaska wieprzowo indycza, że palce lizać. :tongue:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega raczy sobie z nas żartować? :shock: - wszystkie receptury (i tu na forum i na stronie www.wedlinydomowe.pl )zawierają szczegółowe informacje dotyczące składników

 

mam zamiar zrobic kiełbasę swojską

"swojską" w rozumieniu nazwy czy tego że samemu

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=735

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=212

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj abratek,

 

nikt tu z nikogo nie zartuje !!!!!!

poprostu potrzbny mi konkretny przepis a nie jakies nedzne przepisiny tam na stronie tak naprawde to nie ma dobrego przepisu!!! sama lipa

no to poszukaj bardziej profesjonalnej strony :???:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Panstwa pytanie ile sypie sie peklosoli na 5 kg miesa na kiełbasę swojską??;bo wsypałem 05kg peklosoli na 5 l wody i dodałem mięso ,trzymalem to wszystko 24 godz. gdy juz wszystko wyrobiłem i spróbowałem miesa to jest strasznie słone ,czy to tak musi byc??,czy to sie wywedzi???

z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEMO2221. Po pierwsze mięsa na kiełbasy nie pekluje śię w zalewie tylko na sucho.Po drugie ja daję 1,9 dkg peklosoli na 1kg mięsa i jest w sam raz.Na stronie głównej w dzale kiełbasy jest mnóstwo przepisów wraz z opisem jak je zrobić ,a wywędzić to śię na pewno nie wywędzi. pozdrawiem.
pozdrawiam Marian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo....

Nie przeczytałem całego Twojego postu dotyczącego naszych przepisów na stronie głównej, a szkoda.

Chyba szybciutko Abratek go wywalił. To co przeczytałem pochodzi z tego cyt. Abratka:

przemo2221 napisał/a:

Witaj abratek,

 

nikt tu z nikogo nie zartuje !!!!!!

poprostu potrzbny mi konkretny przepis a nie jakies nedzne przepisiny tam na stronie tak naprawde to nie ma dobrego przepisu!!! sama lipa

Jak z tego widac, sam sie ukarałes za pychę i dziwię się, że ktos tutaj jeszcze chce Ci pomagać.

Przecież to sa przepisy nadsyłane przez ludzi, których swa wypowiedzią obraziłeś.

Miej to w przyszłości na względzie i za nim czegos dokładnie nie poznasz, to tego nie krytykuj.

Pozdrawiam serdecznie i myslę, że jednak zmienisz zdanie o nas. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szybciutko Abratek go wywalił.

nie wywaliłem - to co zacytowałem to treść maila który dostałem w odpowiedzi na swój post z godziny 12:34 , a że też mnie to zirytowało postanowiłem go zacytować
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Panstwa pytanie ile sypie sie peklosoli na 5 kg miesa na kiełbasę swojską??;bo wsypałem 05kg peklosoli na 5 l wody i dodałem mięso ,trzymalem to wszystko 24 godz. gdy juz wszystko wyrobiłem i spróbowałem miesa to jest strasznie słone ,czy to tak musi byc??,czy to sie wywedzi???

z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Przemo2221 na tym forum panują pewne zasady:

1 kultura wypowiedzi

2 nie obrażanie innych forumowiczów ponieważ część tych receptur to oni stworzyli

3 wykazanie pokory w nabieraniu doświadczenia

4 szczerą chęć nauczenia się produkcji domowych wyrobów.

Jeżeli spełnisz warunki każdy chętnie podzieli sie z Tobą swoimi doświadczeniami.

Jak wynika z Twoich postów jesteś całkowitym ignorantem w tej dziedzinie. Powinieneś czytać informacje zawarte w poszczególnych tematach na stronie www.wedlinydomowe.pl

Skorzystaj z przepisu "kiełbasa biała surowa" tylko użyj zamiast soli peklosoli w ilości podanej w przepisie. Zrób tak jak jest napisane. Następnie podziel się wynikami swojej pracy.Opublikuj zdjęcia. PAMIĘTAJ pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł.

Pozdrawiam :question:

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przemo2221, Musisz być strasznie nie pojęty o ile nie potrafisz zrozumieć przepisów na kiełbaskę

Na 5l wody 0,5 kg soli nie wiem, na jaką ilość mięsa NIKT TAK NIE PEKLUJE MIĘSA

NA KIEŁBASKE!!

Myślę ze nigdy nie robiłeś żadnej kiełbasy po prostu jesteś bardzo złośliwy

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tutaj jakiegokolwiek śladu agresji. :wink: Wręcz przeciwnie, odpowiedzi adekwatne do tresci listu przesłanego Abratkowi.

A odpowiedzieć na takie zarzuty trzeba i bedziemy to robić, zwłaszcza, jeśli mijaja się z prawdą i ubliżają wielu zadymiaczom, których przepisy znajduja sie na stronce.

Nie jest sztuką kogoś zbanować, czy wyciąć niewłasciwe posty.

Jak napisał mój przedmówca, obowiązuje na forum, i nie tylko tutaj, pewna kultura wypowiedzi i wypada sie do tego dostosować. To nic nie kosztuje.

Stronkę i forum prowadzimy wg okreslonego kursu i taki kierunek utrzymamy.

Pozdrawiam

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo 2221 napisał w PW

Myślałem że na tym forum siedzą normalni ludzie którzy służą pomocą i radą a widze że tu siedzi kupa przemondrzałych cwaniaków i smieszków !!!! Zamiast pomagac i pocieszyc człowieka to jeszcze dobijacie tymi odpowiedziami na posty!!! (popełniłem błąd ,robiłem kiełbase pierwszy raz!!! TO raczyli byscie cos poradzic a nie kpicie sobie ze mnie i jeszcze bardziej mnie pogrążacie )

PRZEMO 2221 ,skoro sądzisz że na stronie jest sama lipa to musisz być fachowcem

w tej dziedzinie wystawiając taką opinie

Pozdrawiam

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, skoro ktoś już nadał taki temat "pytanie o przepis na kiełbasę" postanawiam skorzystać i zapytać ale nie na wzór kolegi PRZEMO 2221, który chyba nic nie czytał na stronie tylko od razu chciał być mistrzem :) ja czytałem receptury i przepisy już ok 3 razy wszystkie a i tak rodzi się dużo pytań co do niektórych, no ale nie o tym- czytałem gdzieś opis robienia parówek chyba przez Dziadka ale mogę się mylić , nie mogę go znaleść, jeśli ktoś trafiłby na ten temat proszę o pomoc, przepis był na zasadzie szczegółowego opowiadania, dla ułtwienia dodam zapamiętane słowa "mam dużo czasu więc robię wędliny...dla wnuczki" czy jakoś tak było tam jeszcze że często robi te paróki co tydzień. Dziękuję i pozdrawiam

Acha jeszcze jedno robiłem szynkę na święta i korzystałem z tabeli skróconego peklowania z tą różnicą że zamiast na 0,4 l wody dałem odpowiednią ilość peklosoli na 1 l wody gdyż tyle trzeba było jej aby zalać 1 kg mojej szynki. wszystko było o.k. tylko szynka za słona wyszła, gdzie błąd ???? peklowanie 3 dni, peklosoli było 16 dkg moczyłem 2 godz.

hopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto nie ryzykuje to w kozie nie siedzi, może przy wędzeniu dałeś ognia, jak sucha szynka to zawsze będzie słona albo przeparzyłeś

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopek, jeśli Dziadek podawał ilośc peklosoli w przeliczeniu na 0,4 l wody, to ma tyle być. Ty dodałeś więcej wody, ale i więcej peklosoli na tą samą ilość mięsa, więc nie dziw się, że przesoliłeś. To nie są duże, ale bardzo istotne dla kubków smakowych różnice.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.