Skocz do zawartości

Wędlina dla dzieci alergicznych


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie,

postawnowiłem zacząć przygode z wedzeniem w szczegolnosci z uwagi na fakt iz posiadam dzieci alergiczne a dosyc mam "pieknej" sopockiej.

Bede wdzieczny za odpowiedz.

Zakupilem narazie najprostsza wedzarnie na allegro rura wysokosci ok 2m a srednica jej ok 25cm czy bedzie to wystarczajace na poczatek? wedzarnia ma szufladke na trociny. Chcialbym zachywcic rodzine i zrobic dla nich 1 w zyciu szynke czy dam rade? i jak podejsc do tematu, jakie miesa jak przygotować i ile trwa takei wedzenie dziękuje za pozytywne podejscie do mojego posta i pozdrawiam

a ja zabieram sie za lekture forum choc czas braknie...ale bede sie dokształcał a tym czasem czekam na przychylna odpowiedz specjalistów, pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj! Odpowiedzi na twoje wszystkie pytania są tutaj zawarte, koniecznie wykorzystaj opcję "Szukaj". Zacząć jednak zdecydowanie proponuję od strony głównej i belki z klonowym liściem "Dla początkujących".

 

Masz tu link do info o wędzonkach - http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1173 (8 stron z opisem i zdjęciami!), poza tym cała "Akademia Dziadka" przed tobą stoi otworem, skorzystaj z tego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wnuczek np. nie może jeść wieprzowiny a jak jest w tym przypadku?

trochę podstawowych informacji o alergi u dzieci

http://www.forumzdrowia.pl/id,331,art,8726,ptitle,alergia-u-dzieci.htm

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darino,Ja ten temat znam bo dziecko /teraz już 11 latek/ jest pod kontrolą z powodu alergii i badany był bardzo dokładnie a że jest "koszerny", jak to żartobliwie określił lekarz specjalista, okazało się podczas wykonywanych testów, nie pierwszych zresztą.Z tego powodu chciałabym robić mu nadal wędlinki drobiowe ale wystraszyłam się po tym co czytam.Jest w moim mieście hodowla i ubojnia drobiu ale tu znów problem, nie wiem na ile mogę zaufać.Kurcze i co tu robić?
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darino,Ja ten temat znam bo dziecko /teraz już 11 latek/ jest pod kontrolą z powodu alergii i badany był bardzo dokładnie a że jest "koszerny", jak to żartobliwie określił lekarz specjalista, okazało się podczas wykonywanych testów, nie pierwszych zresztą.Z tego powodu chciałabym robić mu nadal wędlinki drobiowe ale wystraszyłam się po tym co czytam.Jest w moim mieście hodowla i ubojnia drobiu ale tu znów problem, nie wiem na ile mogę zaufać.Kurcze i co tu robić?

 

Witam !

Mój Syn od dziecka był alergikiem, ''Atopowa alergia pokarmowa'' czyli był uczulony praktycznie na wszystko, najbardziej na mięso z drobiu. Należało by zrobić badania specjalistyczne (test) na drób. Alergia minęła mu z wiekiem dojrzewania, co nie umniejsza że i teraz go czasami wysypie ....

 

Pozdrawiam

Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darino

 

Tekst który proponujesz do zapoznania się, ja uznaje za fatalny.

Facetowi zabrał bym tytuły którymi się obstawia.

1. Badanie poprze próbkę krwi nie zawsze jest skuteczne.

2. Testy prowokacyjne to niech on robi na sobie a nie na chorym dziecku.

 

Anerka

 

Odpuścił bym sobie mięso z fermy, poszukał kogoś na wsi co ma kilka kurek.

 

Pozdrawiam

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że podczas obserwacji objawów, po drobiu w jakiejkolwiek postaci miał atopowe zapalenie skóry (kury i gołębie też były brane od hodowcy na wsi) Piszę to tylko dlatego że ''babcie i dziadkowie'' nieba wnuczkom uchylą, a nie zawsze jest to adekwatne do stanu zdrowia dziecka. To tylko luźna dygresja do tematu wędlina dla dzieci alergicznych.
Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym poszukał kogoś na wsi co ma kilka kurek.

I te kurki będą zdrowe bo od kogoś ze wsi, nie zgadzam się s Tobą kol. Jondek.

Na wsi różnie bywa, czy kurki które latają po zagrodzi jedzą tylko zdrowo?

Pozdrawiam

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj! Odpowiedzi na twoje wszystkie pytania są tutaj zawarte, koniecznie wykorzystaj opcję "Szukaj". Zacząć jednak zdecydowanie proponuję od strony głównej i belki z klonowym liściem "Dla początkujących".

 

Masz tu link do info o wędzonkach - http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1173 (8 stron z opisem i zdjęciami!), poza tym cała "Akademia Dziadka" przed tobą stoi otworem, skorzystaj z tego.

 

Pozdrawiam!

a moglbys kolego napisac czy przy moim urządzeniu to wyjdzie ? i ile czasu to pochłonie i czy jest to warte zachodu? czy lepiej kupic ze sprawdzonego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys kolego napisac czy przy moim urządzeniu to wyjdzie ? i ile czasu to pochłonie i czy jest to warte zachodu? czy lepiej kupic ze sprawdzonego miejsca

Najpierw podaj link do tej wędzarni na allegro albo zamieść zdjęcie żebym mógł się wypowiedzieć co do konkretnej wędzarni.

Z doświadczenia wiem, że nie ma zbyt wysokich wymagań co do jakości i wymagań technicznych jakim powinny podlegać wędzarnie, przykładem - bardzo popularne są metalowe szafki ubraniowe :wink: Ogólnie rzecz biorąc robienie własnych wędlin, wędzonek, kiełbas itd. zawsze warte jest zachodu! Niekiedy jest to nieopłacalne ale prawie za każdym razem własny wyrób będzie o wiele ZDROWSZY od zakupionego w sklepie, no i ta ogromna satysfakcja z wykonania własnymi rękoma wędzonki jest niepowtarzalna :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm ja swoje dziecko wyleczyłem z astmy i alergii dietą zwyłacznie z surowych warzyw i owoców z elementami surowego mięsa i surowych jajek dziś już nie musi tych lekarstw brać polecam przynajmniej wypróbować .....no ale to wymaga odstawienia tradycyjnej żywności gotowanej .bardzo niewielu rodziców na to stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje dziecko wyleczyłem z astmy

:rolleyes: Z punktu widzenia nauki i patogenezy tej jednostki chorobowej śmiem wątpić.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem bo lekarze też nie wierzą z punktu widzenia patogenezy hehehe

NAjważniejsze że zanikły objawy.......niedawno wróciły na krótki okres czasu bo misio

zaczął jeść wszystko to co koledzy ....ale zrozumiał i wszystko wróciło do normy....a inni niech robią co chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja z tym wędzeniem to bym się nie śpieszył

w zalezności na jakim etapie jesteś walki z alergią i jakie masz doświadczenie

wg mojego doświadczenia to tylko gotowane na parze z dodatkiem soli, a po jakimś czasie odrobina kminku i majeranku

warzywa z wody potrafiły uczulić, ale te z pary nigdy

skoro kurczak nie wchodzi to tylko indyk, bo królik w tym momencie też będzie uczulał

 

i kolejna rzecz, która się sprawdziła w kilku mi znanych przypadkach:

z kosmetyków dla dorosłych to tylko biały jeleń do mycia ciała i włosów

i bawełniane bluzki, najlepiej białe

 

zwróć uwage, na to gdzie mieszkasz

zrób test wyjeżdzając z dzieckiem do rodziny za miastem co najmniej na miesiąc

ten miesiąc poza domem może mieć duże znaczenie dla dzieciaka a po powrocie może się okazać, że się poprawiło...

 

stare meble, dywany, zasłony, wszystko won

pościel tylko syntetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pościel tylko syntetyczna

 

A to dlaczego?

Lniana lub bawełniana pościel, odpowiednio prana (gotowana) absolutnie nie uczuli.

W syntetycznej pościeli to się absolutnie nie wyśpię. Swędzi mnie nawet przez piżamę :sad:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odświeżam temat.

 

Na co zwrócić uwagę przy produkcji domowych wędlin dla dzieci chorujących na alergię?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na co zwrócić uwagę przy produkcji domowych wędlin dla dzieci chorujących na alergię?

Przede wszystkim na dodatki.

1. Zero mleka 

2. Zero sera

3. Zero mąki.

Mleko w proszku, dodawane czasami jako emulgator do parówek powinno być zastąpione odpowiednim doborem mięs, gwarantujących wymaganą kleistość emulsji.

Odpada mąka ziemniaczana przy uczuleniach na psiankowe. 

Do psiankowych należą również pomidory i papryka, więc odpada papryka jako przyprawa.

Tłuszcze zwierzece nie uczulają, również białka uczulają rzadko.

Przy ostrej alergii na białka mleczne należy raczej unikać dodatku wołowiny czy cielęciny.

Przy łagodnej, np. tylko na kazeinę, mieso wołowe/cielece może byc spożywane.

Tak w ogóle, przy wprowadzaniu nowego produktu należy obserwować dziecko i kierować się jego smakiem.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Aniu za odpowiedź.

 

Czy peklsól ze względu na zawartość azotynu może uczulać? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko w proszku mozna kupic tez bez laktozy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na co zwrócić uwagę przy produkcji domowych wędlin dla dzieci chorujących na alergię?

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione  pytanie - wszystko zależ od  rodzaju alergii  - alergenem może być praktycznie każda substancja - bez określenia co doprowadza do wystąpienia w organizmie reakcji nadwrażliwości  nie można  udzielić odpowiedzi.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko w proszku mozna kupic tez bez laktozy .

 

@elektro,

brak enzymu laktazy=niestrawność laktozy raczej nie ma związku z alergiami tylko z kolkami.

Alergenami są białka mleka, najczęściej kazeina, chociaż mogą również uczulać białka serwatkowe, czyli albuminy i globuliny (chociaż rzadziej).

Wędliny dla dzieci robie najczęściej na soli kłodawskiej.

Dodaję czasami peklosoli ale ostrożnie, chodzi o metabolizm azotynów resztkowych, szczególnie u dzieci najmłodszych.

Oczywiście w domu kontrolujesz świeżość i higienę. 

Moje wnuki jadały wędliny od roczku a nawet wcześniej (wtedy wyłącznie na soli). Cała czwórka aż się trzęsie na paróweczki i serdelki.

Młodszy wnuk jest alergikiem, obecnie ma 5 lat i nigdy nie nastąpiło jakiekolwiek zaostrzenie alergi. Nawet po typowych, ostrych kabanosach z dzika.

Co ciekawe,  najlepsze, delikatesowe parówki sklepowe zostają natychmiast przez dzieci rozpoznane i odrzucone.

Najmłodszy z czwórki - dwulatek, miał niedawno "ciąg parówkowy", nie chciał nic innego jeść. Tak przez 5 dni, do wyczerpania zapasów. Nic mu nie było, poza umorusaną buźką.

 

 

 

wszystko zależ od  rodzaju alergii  - alergenem może być praktycznie każda substancja - bez określenia co doprowadza do wystąpienia w organizmie reakcji nadwrażliwości  nie można  udzielić odpowiedzi.

 

 

I tu zgoda. Moją sugestię oparłam na prawdopodobieństwie wystąpienia alergii lub nietolerancji pokarmowych.

Niedawno natknęłam się na publikację, w której autor - właściciel prywatnej kliniki - podsumował wyniki badań w jego placówce.

Jak odnajdę to podeślę link. Około 80% alergii obejmuje białka mleczne i białka pszeniczne. I nic więcej.

Inną sprawą jest tzw. marsz alergiczny, gdzie próg wrażliwości obejmuje kolejne grupy produktów i cały czas sie obniża.

Edytowane przez chudziak

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moj blad bo ja sobie troche zle przetlumaczylam u nas popularnie sie mowi allergia ...ale teraz przejzalam doglebiej i w przypadku allergi trzeba wykluczyc mleko albo zastapic je np sojowym a to znow moze prowadzic do allergi na produkty sojowe ..no i kolko sie zamyka ...cale szczescie ze stara juz jestem ..mleko pije tylko do kawy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja swoje dziecko wyleczyłem z astmy

:rolleyes: Z punktu widzenia nauki i patogenezy tej jednostki chorobowej śmiem wątpić.

 

Masz racje, z punktu widzenia nauki i patogenazy tak, ciężko to pojąć bo jest niekompletna, moze za kilka lat uzupełni swe braki to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.