Skocz do zawartości

[Ciasto] Gofry holenderskie


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę poczytać tutaj. 

Dziękuję Mirku, przeczytałam wszystko do rozkruszków  włącznie.

Niemniej nadal nie bardzo wiem - co to jest ta moc mąki.

Domyślam się, że decyduje o tym ilość wartościowego glutenu.

Poza tym są w handlu włoskie mąki typu "00".

Z pewnym zaskoczeniem odkryłam, że mąki tortowe typu 450 zawierają mniej glutenu niż 500, czy 650.

W najbliższym czasie spróbuję upiec babkę wołyńską na mące 650.

Ciekawa jestem, czy wyrośnie 6-krotnie  :)

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maka tzw mocna, ma wyzsza zawartosc bialka niz zwykla maka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maka tzw mocna, ma wyzsza zawartosc bialka niz zwykla maka
 

 

  YTak jak Electra napisala oraz  duzo wieksza zawartosc glutenu.Co wplywa na odpowiednia  strukture pieczywa i wyrobow cukierniczych.

 Do teraz nie znam tych numerow mak, jednak wiem, ze jesli bedziesz piekla babe na mace z wyzszya zawartoscia glutenu i bialka bedzie struktura ciasta lepsza. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak Electra napisala oraz  duzo wieksza zawartosc glutenu.

Aniu,

jeżeli podana jest zawartość całkowita białka w mące to w niej mieści się i gluten.

Niemniej może go być mniej lub więcej w danej ilości białka.

Robię ciasto drożdżowe z 15 żółtek i jednej szklanki mąki techniką bardzo długiego ucierania.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eanno mowimy o samej mace i zawartosc bialka w niej , u nas nie ma numerow mak ale kazda ma podana zawartosc, sa maki ktore maja 8.5 g na/100g a sa ktore maja 12,5 bialka,  taka maka ktora jest mocna zatrzymuje wiecej wody i duzo lepiej rosnie np u nas jest taka co sie nazywa manitoba cream, maki typu "00" sa tez makami mocnymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.