Skocz do zawartości

Na słodko


madlinka

Rekomendowane odpowiedzi

zawinęłam mięso w ciasto

a to mnie zaskoczyłaś :)

Fotorelacja pierwsza klasa, że o wyrobie nie wspomnę

Dzieki starszy ale to od Ciebie sie uczyłem tych rolad :wink:

to jak lepsze od krokietów

spróbuj naprawde warto, a farsz robisz wg uznania albo z tego co akurat masz w lodówce :) Z kiszona kapusta i pieczarkami tez są wspaniałe :)

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Dopiero dziś mam chwilę czasu...

 

A więc w zeszłym tygodniu, na urodziny Zuzi upiekłam Halusine biszkopty, jestem szczerze i pozytywnie zdumiona, bo jeszcze nigdy biszkopt nie zachował mi takiego pięknego kształtu po wystudzeniu.

tak pięknie wygląda w przekroju:

 

Zrobiłam Zuzi taką biedronkę:

Ale nerwy miałam straszne bo robiłam ją pół dnia, przy czym cały czas miałam w głowie słowa Andy`ego o barwnikach, eh już więce takiego tortu nie zrobię, drugi już udekorowałam śmietaną i owocami.

 

oczywiście były też rolady Zbójaszka, aż trzy, ale wxszyscy byli tak głodni, że został mi do sfotografowania taki mały kawałek:

(muszę przyznać, ze lepiej wygląda i smakuje taka zrolowana.)

 

Upiekłam jeszcze mięsa, ale karczek był chyba ze starej świnki, albo nie wiem co jakąś wadę miał, bo taki niedobry to mi jeszcze nigdy nie wyszedł, żylasty i w środku jakby surowy, a przecież piekłam jak zawsze z termometrem, dobrze, że choć rolada boczkowa była smaczna.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upiekłam Halusine biszkopty

Upadek na podłogę był?? :grin:

Biedroneczka baaardzo ładna :thumbsup:

oczywiście były też rolady Zbójaszka

Cieszy bardzo, że gościom smakowało :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam Zuzi taką biedronkę:

Madlinko bardzo fajny pomysł na torcik. Przerażają mnie troszkę te barwniki ale na pewno torcik bardzo smakował i podobał się Zuzi.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się wczytywała stronka "kącik piekarniczo - cukierniczy" i mignęła mi przed oczami biedroneczka :grin: - to pomyślałam sobie, że to zdjęcie z YouTube, a tu proszę..... bardzo.....nasza Madzia "zaszalała" :clap: , oj "zaszalała" :clap: coś pięknego :clap:

przy czym cały czas miałam w głowie słowa Andy`ego o barwnikach,

Oj tam, czasem trzeba trochę zgrzeszyć :lol: , ale fajnie , ze bierzesz to pod uwagę :grin: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś na pożegnanie truskawek zrobiłam tartę i trzy małe tarteletki bo mi ciasta zostało :) Nieskromnie przyznam, że pyszna.

 

Wymyśliłam jeszcze takie lody niby żadna filozofia, ale przynajmniej z czystym sumieniem daje dziecku to co lubi, bez chemii, pozostawiłam sobie opakowania po lodach za 30 groszy (wyobrażacie sobie co jest w lodzie za 30 groszy???) i napełniam je świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy albo grejfruta i zamrażam, Zuza zachwycona, ja spokojna :D

o takie spinane klipsem z Ikei:

 

Jeszcze kilka dni temu były bułeczki, trochę niekształtne ale chrupiące i pyszne:

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o lodach to przepisałam z księgi "mądrości" przepis na lody :lol: .Może komuś sie przyda? Z góry przepraszam madlinko ,że "śmiecę" w Twoim temacie :blush: ...

 

Podstawowa masa na lody mleczno-jajeczne popularne

(przepis z książki Kucharz-Gastronom)

Normatyw surowcowy:

Mleko 6400 ml

Jaja 2000g

Białka 300g

Cukier kryształ 1700g

Wydajność

Masa mleczno-jajeczna

po zaparzeniu 9400 g

po ostudzenie 9200 g

 

Sposób wykonania

 

Utrzeć masę jajeczną i białka z cukrem.Zagotować mleko,połowę odlać,ostudzić.Ustawić miskę z utartą masą jajeczną w rondlu z wzrzącą wodą.Masę ubijać zalewając ją małymi ilościami wrzącego mleka,ogrzwając stopniowo do 80*C.Po osiągnięciu tej temperatury masę zdjąć z pary ,wlać resztkę mleka,wymieszać i ostudzić mieszając,co nie dopuszcza do wytworzenia się kożucha.

 

Lody popularne kakaowe

Normatyw surowcowy

Podstawowa masa jajeczno-mleczna 9200 g

Kakao 200 g

Mleko 800 g

Wydajność

Gotowy wyrób 10000 g

 

Sposób wykonania

Do przestudzonej podstawowej masy jajeczno -mlecznej dodać kakao zalane wrzącym mlekiem i roztarte na gładką masę,po czym wymieszać.Masę wlać do maszyny i ubić.Skrzepnięte lody włożyć do konserwatora szczelnie upychając,wygładzić ,zamrozić.

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba każda kobieta ma swoim repertuarze szybki placek, oto mój.

Biszkoptowo- tłuszczowe z owocami:

2 szkl mąki

2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 szklanka cukru

1 szklanka oleju

5 jaj

2 łyżki kakao

owoce

 

Białka ubić, dodać resztę składników. Połowę ciasta wylać na blachę, do reszty dodać kakao, wylać na wierch niezbyt dokładnie rozmieszać, ułożyć owoce, piec 35 minut.

 

Teraz dodałam jeżyny i gruszki i muszę przyznać że to chyba najlepsze zestawienie jakie jadłam, jeżyny są przepyszne w tym cieście. Jeśli mamy czas i ochotę ciasto można dodatkowo przełożyć ulubionym kremem.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłyśmy dzisiaj z Zuzią na szybko:

Ekspresowe BROWNIE

2 tabliczki (200 gr) czekolady gorzkiej (zimnej) - rozbijamy o blat

250 gr masła

200 gr cukru

szczypta soli

6 płaskich łyżek kakao

4 czubate łyżki mąki z proszkiem do pieczenia (2 łyżeczki)

do malaksera

mieszamy i w trakcie dodajemy 4 jajka, ciasto ma być gładki i lejące

blaszka 20x30 i papier pod wodę, wykładamy nim foremkę

ciasto ma mieć 2cm grubości max.

na wierzch wrzucamy orzechy i ścieramy klementynkę (można dodac kawałki baiłej czekolady)

w 200 st. C, w środku ma zostać trochę rzadsze, tak aby później się czekolada ze środka rozlewała, ale niezbyt dużo. Ja piekłam około 30 minut, ale trzeba to kontrolować, zależy od grubości ciasta, moje byłl grubsze niż to przepisowe 2cm. Trochę się rozlewa jak jest gorące, ale jak wystygnie pyszne. Coś dla miłośników czekolady, jest maksymalnie czekoladowe i w środku wilgotne.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie, to nowy przepis, ja ciągle próbuję nowe przepisy. Twe bułeczki są bardzo delikatne i puszyste, przepis specjalnie dla Ciebie:

 

500g mąki

250 ml letniego mleka

2 jajka

12g drożdży świeżych

40g rozpuszczonego i ostudzonego masłą

55 g cukru

szczypta soli

śliwki węgierki wydrylowane po jednej na bułeczkę ( mnie wyszło 16 bułeczek)

 

Drożdże rozpuścić w odrobinie mleka ze szczyptą cukru, pozostawić aż ruszą.

 

Resztę mleka połączyć z pozostałymi składnikami oprócz masła i wyrobić lśniące ciasto, pod koniec wyrabiania dodawać stopniowo masło, trochę masła pozostawić do wysmarowania miski.

 

Przełożyć ciasto do tej miski, odstawić do wyrośnięcia na 1-1,5 godziny aż podwoi objętość.

 

Wyrośnięte ciasto podzielić na bułeczki, do każdej włożyć śliwkę, zlepić, odstawić do wyrośnięcia na około 30 minut.

 

Posmarować jajkiem, ja dodatkowo posypałam Twoją kruszonką Halusiu.

 

Piec 15 minut w 200 stopniach.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, przepis specjalnie dla Ciebie:

Dziękuję Madlinko... przepis na pewno wypróbuję.

Co do Babki na majonezie to również piekę ale całą jasną , w Twoim wykonaniu jest bardzo apetyczna :thumbsup: :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te babki na majonezie są świetne, tak długo zachowują świeżość i nie są suche, moja też w oryginalnym przepisie jest biała, ale ja ostatnio po prostu uwielbiam czekoladę i dodaję kakao gdzie się da.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę dni temu był bardzo szybki placek jesienny z jabłkami i orzechami:

 

Dziś są bardzo pracochłonne, ale jakże tego warte croisants:

przepis na croisants z internetu: http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2008/01/croissants-paczuszki-z-czekolad.html

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pracochłonne, ale jakże tego warte croisants:

madlinka,

Croisants to wyższa szkoła jazdy.

Gratuluję udanego wypieku.

Zobacz na tę technologię ( http://www.videojug.com/film/how-to-make-croissants ), może jest ciut łatwiejsza. Wielokrotnie wypróbowałam z doskonałym rezultatem.

Wg niej robią croisants Francuzi.

Widziałam na własne oczy w "dniu chleba" w pawilonie po Katedrą Notre-Dame.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tę technologię ( http://www.videojug.com/f...make-croissants ), może jest ciut łatwiejsza. Wielokrotnie wypróbowałam z doskonałym rezultatem.

ciekawy sposób na masło, będzie równomiernie rozłożone i fajny sposób na robienie trójkątów, ja inaczej kombinowałam, oczywiście bardziej zagmatwałam. Dziękuje, jak znowu będzie mi się chciało bawić z croissants, to zrobię wg tego właśnie przepisu

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia zrobiła ciasteczka Asi, są bardzo pyszne i lekkie, robi się je bardzo prosto, tylko mówiłam Zuzi co ma wrzucać do robota :D Tylko piekłyśmy zdecydowanie dłużej niż w przepisie nie wiem od czego to zależy:

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.