Skocz do zawartości

Na słodko


madlinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

...a po śniadaniu kruche z wiśniami plus late:)

 

Kruche z wiśniami:

3 szklanki mąki

2 łyżki kwaśnej śmietany

kostka masła

3 łyżki cukru

5 żółtek (białka zostawić)

proszek do pieczenia (15g)

 

Ciasto zagnieść, mniej niż połowę włożyć do zamrażarki na pł godziny, większą część wyłożyć na blachę, podpiec 10 minut w 170 stopniach. Ułożyć na tym spodzie wiśnie ze słoika (im kwaśniejsze tym lepsze, ja w tym roku zrobiłam za słodkie, dla tego zmniejszyłam o połowę ilość cukru do piany z białek).

Ubić pianę z białek z 3/4 szklanki cukru i 2 łyżkami mąki ziemniaczanej, wylać na wiśnie, na górę zetrzeć ciasto z zamrażarki. Piec 50 minut.

 

````SACZNEGO```

 

[ Komentarz dodany przez: EAnna: Sob 12 Lis, 2011 20:25 ]

Poprawiłam ilość proszku

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlinko czy napewno 15 dkg i dlaczego w nawiasie?

oczywiście, że nie 15dkg, ma być 15g, dzięki że zauważyłeś, moderatorów poproszę o poprawę, a w nawiasie dla tego, że np. proszek który posiadałam w domu z biedronki ma 30g.

Ciekawe czy uda sie rownie dobrze z malinami po rozmrożeniu ?.

myślę że tak, bo ciasto po podpieczeniu nie wchłonie tak soku i nie zrobi się zakalec, przynajmniej tak mi się wydaje.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlinka, kusisz, kusisz, kusisz ............ smakami :)

Cherry+latte :)

 

szczeciniasty, ja myślę, że śliweczki też by się tutaj odnalazły ....a i truskawki pięknie by się w przepis wkomponowały .... byle "za sucho" nie było ;)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę, że śliwki byłyby dobre, fajnie komponują się kwaśniejsze owoce, o tej porze roku już wybór co raz mniejszy ale może jakieś mrożone?

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że dżem z czarnej porzeczki też by się nadał. Truskawki są według mnie nie dość ,że wodniste ( bo o tej porze roku to tylko mrożone) to w dodatku za mdłe jak do tego ciasta. Ja robię podobne ciasto tylko dzielę na trzy części i do jednej dodaję kakao tak więc spód składa się z warstwy jasnej i ciemnej - nosi ono mało zachęcającą nazwę -pleśniak.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że smakowało :)

Muszę się przejechać do marketu i zobaczyć jakie tam mają mrożone kwaśne owoce, zawsze jakieś urozmaicenie, a i kisielki Zuzi gotuje na takich owocach.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

SERNIK BEZ SERA

3 jogurty balkańskie 340g

5jaj

1/2 szk oleju

1 1/2szkl cukru

3 budynie smietankowe

rodzynki

cukier waniliowy

skórka z cytryny

brzoskwinie z puszki

 

żółtka utrzeć z cukrem, jak na kogel mogel, dodać olej budynie śmietankowe, jogurty i pozostałe składniki, wszystko miksować a na koniec dać ubita piane z jaj, jej nie miksować tylko wymieszać z masa serowa.

Na blaszce na kruche ciasto lub warstwę herbatników położyć warstwę ok 1/2 masy jogurtowej położyć cienko pokrojone brzoskwinie potem resztę masy, piec około godz w temp. 180

Polać polewą czekoladową.

 

Ciasto jest lekkie, puszyste i do tego light.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Torcik w całości z przepisu Halusi, biszkopt wyszedł jak zawsze puszysty, pyszny i płaski jak blat, to jest naprawdę wspaniały przepis.

Krem też super, ten z mascarpone, a do drugiej części dodałam domowej roboty mus z czerwonej porzeczki. Całość bardzo pyszna, ale ponieważ dążę do perfekcji, to muszę przyznać, że dolny krążek biszkopty ciut za mało nasączyłam, ale po za tym pychota.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłaś tego aniołka na torcie?

odpowiem za Maldlinkę :blush: - to jest wydruk na papierze jadalnym (może pamiętasz tort dla Domina i Kasi na V zlocie?)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torcik w całości z przepisu Halusi,

Madlinko torcik w twoim wykonaniu wygląda bardzo ładnie... jestem pod wrażeniem. :clap:

Cieszę się bardzo że Wszystkim smakował. :wink:

skwarka napisał/a:

A jak zrobiłaś tego aniołka na torcie?

 

odpowiem za Maldlinkę :blush: - to jest wydruk na papierze jadalnym (może pamiętasz tort dla Domina i Kasi na V zlocie?)

Dokładnie jak pisze Abratek.. Taki wydruk na papierze opłatkowym lub cukrowym można zamówić .

Ja bardzo często korzystam z tej strony ale aktualnie są tylko komunijne.

http://www.tortownia.pl/produkty.php?search=!ODY

Elu albo popytaj w cukierni.. może zrobią na zamówienie.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często korzystam z tej strony ale aktualnie są tylko komunijne.

http://www.tortownia.pl/produkty.php?search=!ODY

zdaje się że mają aktualną ofertę na wydruki indywidualne :cool:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem za Maldlinkę

dziękuję Ci, dopadła mnie wczoraj jelitówka i nie byłam wstanie wejść na komputer.

Co do opłatka, to ja kupiłam na allegro u tej dziewczyny:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=2907219 ten opłatek sama zaprojektowałam tak na szybko, w sumie to w piątek wieczorem, bo akurat ten sprzedawca jest z mojego osiedla. Ale można korzystając z opcji szukaj wpisać na allegro opłatek i zawęzić lokalizację do swojej miejscowości, moż też ktoś akurat drukuje.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.