Skocz do zawartości

Książki jakie czytacie


Pools

Rekomendowane odpowiedzi

Jest temat "Muzyka jakiej słuchacie", tak sobie pomyślałem, czemu nie książki ? Sam dużo czytam i myślę, że warto tytułami i autorami się powymieniać. Ja aktualnie mam fazę wracania do klasyki polskiego s-f, dla lubiących fantastyczne opowieści polecam "Eden" Stanisława Lema. Napisana bodajże w 1958 r. a powieść nic nie straciła ze swojego przesłania i klimatu. Przez okres wakacji przeczytałem większość powieści Zajdla. Każda z nich fantastyczna i godna polecenia, największe wrażenie zrobiła na mnie 'Cylinder van Troffa". Dla lubiących kryminały polecam Mankell'a. Warto zacząć od jego pierwszych książek, ostatnia wydana w Polsce w 2008 "Zapora" (z Wallanderem w roli głównej) rewelacja, nie mogłem się oderwac :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś zacytowałem przepis z książki kucharskiej Jakuba Wędrowycza. Szybko modowie usuneli. :cry: Coś słowo pisane na papierze nie jest lubiane na tym forum.

 

Niedawno czytałem "Czerwoną gorączke" Pilipiuka. Wciągająca proza.

 

Pzdr.

 

Ps. Książkie oczywiście "wrogowie podrzucili". :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chyba nazywa telepatia :grin: Również myślałem ostatnio, żeby taki temat założyć. Ja dużo nie czytam, ale sporo słucham w postaci audiobooków. Zaraz zacznę powieść Wiktora Hugo "Nędznicy". Kiedyś czytałem a teraz posłucham :D Zainspirowany przez Kolegę Lemem, rozpoczynam prace nad nim - będzie następny :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem czytać http://www.granice.pl/recenzja.php?id=5&id3=2164 . Czytam dużo i różnorodnie. Podróże , historia , kryminał.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja napiszę kilka słów :shock:

 

Od 1992 r. czytam cykl Roberta Jordana (ten od Conana) pt. Koło Czasu". To coś w podobie do Tolkiena tylko dużo fajniejsze. Autor co rok wydawał kolejną część, zbliżając nas do Wielkiego Finału. Pamiętam, że na wczasach w Rowach (gdzieś w 1992 czy 1993) to czytałem ją przy zapalniczce. Rok po roku fabuła stawała się coraz ciekawsza i ....

I wszystko psu w d....ę, bo Robert Jordan był uprzejmy obumrzeć. :devil:

 

Jedyna nadzieja, że zostawił jakieś notatki i ktoś skończy za niego robotę :devil:

Jak mi wpadnie do głowy jakiś fajny tekst to go zamieszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Robert Jordan i "Koło czasu", mam prawie wszystkie części. Jak ktoś lubi Fantasy to polecam. Na przeczytanie całej sagi potrzeba kilka miesięcy :-) Saga liczy 11 części, z czego w Polsce większość części była wydawana w dwóch tomach. Dość pokaźne tomiszcza. Czytania cała masa :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Często wracam do twórczości Melchiora Wańkowicza a szczególnie do książki "Ziele na kraterze". To opis jego rodziny "podany" w bardzo ciepły i humorystyczny sposób..aczkolwiek z pewną smutna nutką...a więc bardzo polecam.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Coś lekkiego :grin: Roger Zelazny - Aleja Potepienia.

Pamietam tego autora z czasopisma ''Fantastyka'', czyta się jego powieści z przyjemnością, od deski do deski hehe czyli ''co kto lubi''

 

Pozdrawiam

Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za kilka dni wydana zostanie nowa książka Andrzeja Pilipiuka "Wampir z M-3" http://fantasybook.idl.pl/modules.php?name=BookCatalog&op=showbook&bid=3658

Dla tych co nie znają jego twórczości fragment z "Problemów"

Ludzie mają różne problemy. Niektóre z tych problemów spoczywają w ziemi. I to jest naturalne, a zwłaszcza po wsiach. Można nawet powiedzieć, że liczba spoczywających w ziemi problemów przekracza tam średnią krajową.

 

Była sobie pewna wioska. Nazwa jej właściwie nie jest do niczego przydatna, bowiem mogło się to wydarzyć gdziekolwiek, ale wydarzyło się właśnie w Wojsławicach. Wieś ta nie była duża, ale dość ludna. A tam, gdzie są ludzie, tam są i problemy. Oczywiście każdemu co jego. Fiszko miał w ogródku pogrzebaną teściową, Hryniewicz miał pod stodołą zakopanego starszego brata (poszło o spadek po ojcu, który zakopany był wprawdzie na cmentarzu, ale za to w jego organizmie występowało tak wysokie stężenie arszeniku, że nawet robaczki go nie chciały jeść). Biłyj miał zakopaną na ogrodzie skrzynię pieniędzy po pradziadku, której, nawiasem mówiąc, szukali od trzech pokoleń i to bezskutecznie.

 

Ponadto w większości murowanych domów w ścianach i w piwnicach znajdowały się zamurowane problemy. O ile wioska była naszpikowana problemami, o tyle szczególne ich zagęszczenie występowało w gospodarstwie starego Józefa Paczenki.

 

Siedem problemów z czasów okupacji i okresu utrwalania władzy ludowej spoczywało w jego ogrodzie i wąchało kwiatki od spodu. Problemy miały rany od broni palnej i siecznej, i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole. Problemy te można określić z grubsza jako broń palna i amunicja do niej. Na strychu chałupy znajdował się niewielki problem w postaci kotła i systemu rurek służących do skraplania problemów lotnych. Skroplone problemy trafiały do butelek. Parę, wyjątkowo dokuczliwych problemów w błękitnych mundurach, mieszkało w domu po drugiej stronie płotu. Ale zasadniczy problem spoczywał głębiej w ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa książka Andrzeja Pilipiuka

Przygody Jakuba Wędrowycza !!! Pierwszy egzorcysta-amator w Polszcze he he. Przeczytałem pięć części, wszystkie jakie były w bibliotece, tak sie przy tym usmiałem że szok, polecam gorąco Pilipiuka a zwłaszcza książki o Jakubie !!!

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam gorąco Pilipiuka a zwłaszcza książki o Jakubie

Potwierdzam, że to kawał dobrej książki. Kupiliśmy ze znajomymi wszystkie części i potem wymienialiśmy się.

Przygody egzorcysty-bimbrownika z zabarwieniem S-F osadzone w polskich realiach głębokiego komunizmu i nie tylko.

3xP

Przeczytać, Pośmiać się, Pożyczyć następnej osobie.

Dogoń swoje marzenia.

Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam książkę ''Boża Ladacznica'' Carla Van Raaya .

Książka oparta na wydarzeniach autentycznych, wyznaniach zakonnicy, która została prostytutką.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę ''Boża Ladacznica'' Carla Van Raaya .

Książka oparta na wydarzeniach autentycznych, wyznaniach zakonnicy, która została prostytutką.

To musi być ciekawe. :cool:

 

Mogla unieszczęśliwić jednego faceta

a tak dala szczęście WIELU! :tongue:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być ciekawe. :cool:

Bardzo ciekawa a zarazem wstrząsająca, czytając włos na głowie mi się jeżył .
Jak przeczytam to możemy podyskutować.

Lubie takie niecodzienne historie! :grin:

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat rzeka generalnie.

Szkoda że tak późno poruszony, bo już większość bibliotek w trójmieście przerobiłem i trochę tytułów uciekło w zapomnienie....

 

Pilipiuk jest niezły..i wszystkie jego książki (Dziedziczki trochę za poważne).

Z ostatnich to Lee Childa mogę polecić - przednie kryminały, szczególnie cykl z serii z Jackiem Reacherem.

 

Dalej Artur Baniewicz zarówno kryminały jak i fantastyka. Dobry jest :)

Marek Oramus napisał kilka niezłych prześmiewczych książeczek i artykułów.

Jacek Piekara - świetny cykl SF o Mordimerze Madderdinie i Arivaldzie z Wybrzeża.

 

C.d.n. bo trochę duża dawka informacji na raz, a i pamięć trochę szwankuje..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa a zarazem wstrząsająca, czytając włos na głowie mi się jeżył .

Nie czytałem , ale opowieść mojego śp. Przyjaciela o tym jaki był dumny , gdy córka poszła do zakonu i po trzech latach uciekła bo szła robić posługę Bogu a nie zakonnicom .

Dziewczyna załamana uciekła do USA , bo koledzy i koleżanki - wiadomo.

 

A ja obecnie po raz enty czytam Szwejka - J Haśka i zawsze coś nowego odkrywam.Kiedyś byłem molem , ale w czasach internetu to wstyd się przyznać , ale grzeszę zaniedbaniem książki papierowe.

 

A i z racji mojego hobby - malarstwo ,ostatnio studiuję techniki malowania akwarelami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" oraz "Jak ryba w wodzie" Mario Vargasa Llosy, ubiegłorocznego noblisty.

Przeczytałam jednym tchem :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy , aż tak mało czytamy , ostatni wpis ze stycznia 2011 :shock: :question:

Ja obecnie czytam pierwszą część powieści Paulliny Simons " Miedziany jeździec "

Wojna i miłość .

Leningrad oblężony przez niemców , głód i nieszczęście .

I w tym wszystkim dwoje młodych ludzi Tania i Aleksander .

Bardzo poruszająca książka .

Kolejne tomy to " Tatiana i Aleksander " i "Ogród letni ".

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu ..sądzę ,ze czytamy jak czytaliśmy (różnie z tym bywa w naszym narodzie :rolleyes: )..

Po prostu ten temat gdzieś umknął :blush: ...

Ja dzisiaj z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet nabyłam 3 książki i już dzisiaj zaczynam "pochłaniać".

Nie jest to beletrystyka...niestety.

2 książki seryjne red.P.Zimbardo ,R.Johnsona,V.McCann Psychologia-kluczowe koncepcje oraz J.H.Turner,J.E.Stets Socjologia emocji...

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.