Skocz do zawartości

Biotit : Własne wyroby


Biotit

Rekomendowane odpowiedzi

Polędwica Łososiowa

 

materiał: schab środkowy b/k, mizdry, mówiąc krótko "golas", ważył 4kg:

 

 

peklowany przez 5 dni próżni (pojemnik Zeptera Vacsu):

na 1 l wody dałem 100g (50/50% pektosól i sól niejodowana) , 4g cukru trzcinowego

 

po peklowaniu polędwicę wytarłem ręcznikiem papierowym i dobrze osuszyłem.

wędzona była w Borniaku zimnym dymem (25-30C) przez 2 dni po 12 h

 

 

w smaku b.delikatna, :thumbsup: nie ma sensu peklować w próżni, niczym to się nie rożni.

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześ Piotr ,robię też taką polędwicę tylko przepis z ksiązki z forum .Od rana wędzi się z żywiecka w zimnym dymie. Ja obłożyłem ją przed wędzeniem cienką warstwą słoninki i dodatkowo błona z sadła .Poprzednio już robiłem takie, ale były tylko w słonince,teraz zobacze co daje dodatkowa osłona.Rzeczywiście wychodzi pychotka ,mięsko bardzo delikatne samo rozpływa się w ustach.Mojej Pani bardzo smakowała i to głównie dla niej. Miłego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polędwica Łososiowa

 

materiał: schab środkowy b/k

wędzona była w Borniaku zimnym dymem (25-30C) przez 2 dni po 12 h

 

 

w smaku b.delikatna

Mam parę pytań, 24h wędzenia i delikatna w smaku, a jak się kontroluje wilgotność podczas wędzenia w Borniaku? :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pis67, Borniak ma małą wydajność "dymu" więc chyba w klasycznych wędzarniach wystarczy wędzić przez 8 godzin, a to w "Borniaku" czasem się nadrabia. Ważne, że dobre!!!

Tylko 8 h wędzisz na zimno łososia :shock:

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotit, Łosoś na zimno - wędzę trzy cztery dni prawie non stop! w temp 16 do 18 st. Mięsko można wędzić podobnie jak rybę na zimno. Jedyny warunek to odpowiednio zapeklować lub zasolić.

PS. Inaczej wędzi się w elektrycznych wędzarkach, a inaczej tradycyjnych. Ważne jest żeby efekt końcowy był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie rozwiązanie na ten problem, nieskromnie podsunę

No, to jest najlepsze w świecie rozwiązanie :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę potwierdzić że polędwiczka Biotit-owa jest SUPER ... i na żywo nie jest za mocno obsuszona ..... jest w sam raz ... ;) :thumbsup: :clap:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój kolejny produkt, szynka wędzona dwa razy.

Surowiec to "Myszka" peklowana 5 dni wg Dziadka, osuszona 12 h w temp 6 C, a potem 0,5h w wędzarni.

Wędzona gęstym dymem (45-55 C) do ciemnej barwy (ok 4h). Odczekała 3 dni i wróciła do wędzarni na kolejne 4h w temp 30C. Niestety jedna strona dostała wyższej temp i stąd ciemniejszy kolor, smak bez zmian.

A oto efekt:

z wyglądu podobna do polędwicy

 

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój kolejny produkt, szynka wędzona dwa razy.

Surowiec to "Myszka" peklowana 5 dni wg Dziadka, osuszona 12 h w temp 6 C, a potem 0,5h w wędzarni.

Wędzona gęstym dymem (45-55 C) do ciemnej barwy (ok 4h). Odczekała 3 dni i wróciła do wędzarni na kolejne 4h w temp 30C. Niestety jedna strona dostała wyższej temp i stąd ciemniejszy kolor, smak bez zmian.

A oto efekt:

z wyglądu podobna do polędwicy

witam

szyneczka wyszła Ci znakomicie,kolor przepiękny,brak obsuszki zewnętrznej

świadczy o tym że dałeś sobie kolego zależeć podczas osuszania i wędzenia.

:clap: :clap: :clap:

p.s.fotkę daj na konkurs

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=160943#160943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wędzoneczki Biotit jak malowane. :thumbsup: :clap:

 

Czy wędzone w Borniaczku??

Halusia

Szynka była wędzona w tradycyjnej wędzarni gorącym dymem, a potem dochodziła w 30 C w Borniaku. Tak to jest jak się nie ma własnej wędzarni.

Ale mam nadzieję, że już niebawem to się zmieni :grin:

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.