Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator WB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1419 odpowiedzi w tym temacie

#1 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 10 gru 2010 - 23:12

Witam, po poscie kolegi Piotra z Londynu w temacie Wędzarnia Firmy Bradley zostało zamieszczonych kilka linków z przykładami ciekawych i prostych konstrukcji dymogeneratorów. Może wspólnie na forum na bazie tych konstrukcji opracujemy własną konstrukcję którą każdy chętny w tani sposób wykona samodzielnie z ogólno dostępnych materiałów. Ja zobowiązuje się wykonać taki model i przekazać go bezpłatnie do testowania i użytkowania w SDM.

#2 zibi187

zibi187
  • Użytkownicy
  • 1419 postów

Napisano 11 gru 2010 - 08:54

Jestem za. Też noszę się z zamiarem wykonania takiego cuda. Niestety w tej chwili czas mnie ogranicza (ostatni rok :lol: ). Ale w planach i ewentualnie jakichś elementach składowych w między czasie chętnie wezmę udział. Pozdrawiam Zibi.

#3 Olek.P

Olek.P
  • Użytkownicy
  • 1361 postów

Napisano 11 gru 2010 - 09:10

Hallo!!!!

Ja podobnie jak zibi187 mam zamia zrobic dymogenerator . Projekt jest juz w glowie, pare
czesci tez juz mam.
Chetnie podzile sie informacjami co do mojego "modelu",ale to dopiero chyba na wiosne,
bo czasu nie mam. :cry:

#4 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 11 gru 2010 - 11:15

Witam, ja mam trochę więcej czasu i liczę na konsultacje i doradztwo techniczne kolegów z większym doświadczeniem i wiedzą techniczną. Powklejam linki z you tube i oferty producentów wygrzebane w internecie i może w wolnej chwili, kto będzie miał ochotę i pomysł to wypowie się tutaj. Dzięki, pozdrawiam i zachęcam kolegów.

#5 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownicy
  • 5602 postów

Napisano 11 gru 2010 - 11:35

Ja zobowiązuje się wykonać taki model i przekazać go bezpłatnie do testowania i użytkowania w SDM.

Obawiam się że w SDM nie mają czasu na eksperymenty ale na zlocie - czemu nie :smile:

Pozdrawiam :wink:

#6 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 11 gru 2010 - 12:16

Fajnie Gonzo pomarzyć o Zlocie, zwłaszcza jak spojrzysz przez okno. No to przynajmniej do wiosny.

#7 zibi187

zibi187
  • Użytkownicy
  • 1419 postów

Napisano 11 gru 2010 - 13:00

marko30 spokojnie :smile: powoli ogarniemy temat. Mam zaprzyjaźnionych spawaczy i tokarzy :smile: przy prototypie pomogą. Jak da radę stworzyć dymogenerator przystępny do wykonania przez inne koleżanki i kolegów, to chętnych nie będzie brakować. Sam też borykam się z trudnościami finansowymi i nie stać mnie na zakup gotowych gadżetów chociaż bym chciał. Na razie jednak zadowalam się z każdej rzeczy, którą wykonam sam z pomocą zaprzyjaźnionych fachowców. Pozdrawiam Zibi.

#8 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 11 gru 2010 - 13:44

Zibi właśnie o to chodzi, jesteśmy hobbystami i pasjonatami, tu nie chodzi o wydawanie grubej kasy ale o to żeby każdy mógł coś sobie od czasu do czasu zrobić i cieszyć oko i podniebienie. Pozdrawiam

#9 Olek.P

Olek.P
  • Użytkownicy
  • 1361 postów

Napisano 11 gru 2010 - 13:57

Zibi właśnie o to chodzi, jesteśmy hobbystami i pasjonatami, tu nie chodzi o wydawanie grubej kasy ale o to żeby każdy mógł coś sobie od czasu do czasu zrobić i cieszyć oko i podniebienie. Pozdrawiam

:clap: :clap: :clap:

Ja to bym kase mial, ale po co kupowac ,jak samemu mozna zrobic. Kupilem tylko wolfa (Jupitera) bo tego z pewnoscia zrobic bym nie potrafil.

#10 yogi

yogi
  • Użytkownicy
  • 745 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:00

Witam!
Zrobilem juz prototyp dymogeneratora, material znalazlem na zlomowisku. Pompke mam juz tez zamowiona, w przyszlym tygodniu testowanie. W razie gdyby proby wypadly pomyslnie, prototyp wroci na stare miejsce (zlomowisko) a poprosze naszego kolege Olka.P. zeby mi zrobil taki sam tylko z nierdzewki. Ponizej kilka zdjec z moich wypocin, tylko prosze sie nie smiac ten model sluzy tylko i wylacznie do testowania!!!
Pozdrawiam yogi
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#11 jpionka

jpionka
  • Użytkownicy
  • 578 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:09

Witam ,

Skoro jesteś pierwszy to robisz za eksperta i odpowiadaj na pytania... :lol: :wink:
Jakiej długości jest ten króciec do powietrza..?
Nie chodzi mi o konkretną wartość , lecz o to czy znajduje się w przekroju tej większej.
Bo tak na logikę , to powinna sięgać przynajmniej do połowy jej długości. Co o tym sądzisz?

pozdrawiam

#12 yogi

yogi
  • Użytkownicy
  • 745 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:16

Witam ,

Skoro jesteś pierwszy to robisz za eksperta i odpowiadaj na pytania... :lol: :wink:
Jakiej długości jest ten króciec do powietrza..?
Nie chodzi mi o konkretną wartość , lecz o to czy znajduje się w przekroju tej większej.
Bo tak na logikę , to powinna sięgać przynajmniej do połowy jej długości. Co o tym sądzisz?

pozdrawiam

krociec znajduje sie w przekroju rurki wydechowej i jest na razie luzny, bedzie w trakcie prob przesuwany odpowiednio do przodu albo do tylu zeby znalezc optymalne polozenie.
Pozdrawiam yogi

#13 jpionka

jpionka
  • Użytkownicy
  • 578 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:26

No właśnie , good idea .
Jednak ten króciec chyba ma za małą średnicę wewnętrzną w stosunku do pozostałych elementów.
Może nie poradzić w wytworzeniu "ciągu".
Na filmach ma on zdecydowanie większy przekrój ( takie przynajmniej odnoszę wrażenie ).

pozdrawiam

#14 yogi

yogi
  • Użytkownicy
  • 745 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:38

Jednak ten króciec chyba ma za małą średnicę wewnętrzną w stosunku do pozostałych elementów.
Może nie poradzić w wytworzeniu "ciągu".
Na filmach ma on zdecydowanie większy przekrój ( takie przynajmniej odnoszę wrażenie ).

Przy testowaniu mam takze zamiar zmniejszyc przekroj rurki wydechowej, w nastepna sobote bede wiedzial cos wiecej :wink:
Pozdrawiam

#15 jpionka

jpionka
  • Użytkownicy
  • 578 postów

Napisano 11 gru 2010 - 18:47

Ok ,

Ja w poniedziałek też postaram się coś skleić i być może będę mógł coś mądrego powiedzieć w tym temacie...
Zastanawiam się nad trzecim otworem do podpalania na tylnej ściance komory spalania , mam takie wrażenie ,że żar będzie się przemieszczał w kierunku wylotu i opadające z góry zrębki mogą stłumić ogień.
Ewentualnie istniejące już otwory przesunął bym jeszcze bardziej do tyłu.

pozdrawiam

#16 Darino

Darino
  • **VIP Junior**
  • 2144 postów

Napisano 11 gru 2010 - 20:37

Ponizej kilka zdjec z moich wypocin, tylko prosze sie nie smiac ten model sluzy tylko i wylacznie do testowania!!!

Kol. Yogi nie ma się z czego śmiać, prototyp bardzo się prezentuje :clap:
Życzę udanych testów :grin:

#17 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 11 gru 2010 - 21:55

Witam koledzy, świetnie że temat się rozwija. Yogi jesteś wielki, my tutaj myślimy, zastanawiamy się, a tu jest. Jeżeli chodzi o średnicę i długość wewnętrznej dyszy mającej wywołać podciśnienie które zaciągnie dym to można to zrobić doświadczalnie lub wyliczyć z Bernulliego. Spróbuję sobie coś przypomnieć i przedstawić jakieś teoretyczne wyliczenia. Ale na szybko to można to regulować średnicą lub szybkością przepływu powietrza w rurce wewnętrznej. Pomyśl o pompce z regulowaną wydajnością. Ja takie znalazłem od 25 do 35 zł.

#18 yogi

yogi
  • Użytkownicy
  • 745 postów

Napisano 11 gru 2010 - 22:47

a wiec pompka juz jest zamowiona http://garnelenhoehl...ea4c7ff620e3ff9 . Wydajnosc 490l/h, regulacja elektroniczna mysle ze powinna byc dobra :rolleyes:
Pozdrawiam yogi

#19 marko30

marko30
  • Użytkownicy
  • 314 postów

Napisano 11 gru 2010 - 23:17

Cześć Yogi, przeglądałem stronkę którą zamieściłeś. Tam pisze że pompki są zatapialne, czy mogą również pracować na powietrzu kwestia chłodzenia? Ale tak to cena ekstra, w Polsce na allegro to tak jak pisałem o tej wydajności to około 10 euro.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 Zico

Zico
  • Użytkownicy
  • 2171 postów

Napisano 12 gru 2010 - 05:27

marko30, ta którą zamówił yogi, kosztuje 14,90€ :grin:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych