Skocz do zawartości

Ostrzałka do noży.


luny74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma jednej odpowiedzi na Twoje pytanie. I nie chodzi tu o klikklak-a ale o przeznaczenie noża, czy też z czego został wykonany (za wiele się na tym nie znam to i nie będę się wymądrzał).

Pod innym kontem ostrzysz nóż do filetowania (ok.15st.) a pod innym nóż "kuchenny" (20-25st)

Swoje noże ostrzę na Work Sharp-ie jak dobrze pamiętam na 20 st. i jestem zadowolony. Ale też nie posiadam super-ekstra wypasionych noży.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ostrzałki tej używam przy klasyfikacji i rozbiorze do trybowników, chciałem na nich wyprowadzić taki kąt ostrza, pod którym ostrzy właśnie ten Bobet, którego używam w międzyczasie. Po prostu nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaki kąt mają druty w tej ostrzałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, staję przed wyborem kupna  ostrzałki do noży, czy koś użytkuje te ostrzałki  doradźcie która lepsza jak z żywotnością kamienia i tej tarczy listkowej 

  https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-do-nozy-masarskich-dsm-300-moc-300w-9560955206

https://allegro.pl/oferta/ostrzarka-na-mokro-ostrzalka-dlut-nozy-szlifierka-10939388952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już któraś ze wskazanych, to raczej pozycja nr.2 . To jest ostrzałka typu "Tormek 4" tyle że w budżetowym wykonaniu, ale zasada i sposób ostrzenia ten sam.

Czytałem kilka opinii o niewyważonym kamieniu który utrudnia ostrzenie.

Edytowane przez Mariusz26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tanio kosztuje słabo smakuje", ale i tak jest bardziej odpowiednia do ostrzenia noży i nie tylko. To typ ostrzałki ze specjalnym przeznaczeniem. Natomiast pierwszy egzemplarz to zupełnie inny sprzęt na którym np. nie zdecydowałbym się ostrzyć noży ze stali typu Damasceńskiego. Niewyważony kamień, hmmm, w internecie 95% piszących swe opinie to raczej "Wujkowie dobra rada". Ja posiadam Tormek -T1, oraz Work Sharp Ken Onion Edition z dodatkową przystawką, i obydwie są Ok. tyle że do noży kuchennych zdecydowanie wybieram Tormek, to absolutnie super sprzęt, precyzyjny i efektywny, nie rysujący boków noży typu "Damscus" bo magnes natychmiast zbiera wszelkie opiłki z tarczy podczas ostrzenia, ale decyzja należy do Ciebie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.