Skocz do zawartości

Musztarda


Darino

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem (zaznaczam - wyłącznie moim) najlepszą musztardą jest musztarda sarepska z firmy KAMIS. Po prostu odpowiada mi bardzo mała ilość cukru jaka w niej się znajduje.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I jak Darku na zdjęciu wygląda OK ..... bardziej interesuje mnie smak i konsystencja bo wygląda na nie za gęstą .... ale kolorek super ..... :clap:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Darku na zdjęciu wygląda OK ..... bardziej interesuje mnie smak i konsystencja bo wygląda na nie za gęstą .... ale kolorek super

Witaj kol. Roger,

fotka zrobiona po wymieszaniu, jak wiemy gorczyca pęcznieje i musi się najpierw zakwasić podobnie jak zakwas, dlatego zostawiłem ją przez noc w ciepłym, a póżniej będzie dojrzewać w lodówce. Jest ostrzejsza jak ta ze sklepu (średnioostra).

Według mnie nie muszę robić z czarnej gorczycy.

Z tych składników zrobiłem

35% gorczycy

25% wody

25% octu ryżowego(delikatny)

2% soli

10% miodu

3% przyprawy jak

biały pieprz

kurkuma

czosnek

wasabi(zielony chrzan)

sos chili

w sumie 10min roboty i wiemy co mamy.

 

tak to wygląda po dniu dojrzewania

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś chili i wasabi więc uzyskałeś ostry wyraźny smak bez czarnej gorczycy .... ;)

 

 

PS

No to w końcu zrobię musztardę przepis troszkę przeleżał teraz pojawiły się nowe .....czas próbować .. Ja najbardziej lubię chrzanową, miodową i francuską na białym winie .... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu zrobię musztardę

Jestem dopiero na początku przygody z musztardą, ale jak i majonez lub chrzan, swojska domowa robota się opłaca :thumbsup:

:clap:

Pięknie wygląda... Dobra robota

Dzięki Wojtku :grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Niema za co :grin: Trzeba docenić odkrywczość nowych smaków, na pewno zrobię musztardę z twojego przepisu bo w nim jest to co lubię :grin: (Na ostro....)

(Ocet ryżowy mam do ryżu na sushi :thumbsup: )

 

Pozdrawiam

Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z zaciekawieniem obserwuję temat, bo lubię dobrą musztardę. Tutaj pytanie do kowo. Wracając z Austrii, kupiłem kiedyś bardzo dobrą musztardę o nazwie TABASCO, w dodatku opakowanie było w grafice TABASCO bo firma miała prawo do używania tej nazwy od producenta ze Stanów. Była naprawdę rewelacyjna. Czy ktoś z forum spotkał też ten produkt poza Austrią i czy dalej jest dostępna w Austrii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czym mielicie gorczycę :question: ..... pytam ponieważ nie posiadam żarna a wszelkie młynki raczej odpadają ze względu na podgrzewanie mielonej gorczycy :blush:

 

Wracając z Austrii, kupiłem kiedyś bardzo dobrą musztardę o nazwie TABASCO, w dodatku opakowanie było w grafice TABASCO bo firma miała prawo do używania tej nazwy od producenta ze Stanów. Była naprawdę rewelacyjna. Czy ktoś z forum spotkał też ten produkt poza Austrią i czy dalej jest dostępna w Austrii.

Swego czasu kupowałem ją w Niemczech w różnych sklepach, lecz czy nadal jest to tego nie wiem :sad: .......... naprawdę była wyśmienita i również mogę ja polecić :thumbsup:

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czym mielicie gorczycę

Mieliłem i powiem że faktycznie gorczyca w trakcie mielenia się podgrzewa, naturalnie zależy to od młynka. Pomaga mrożenie ziarna przed mieleniem.

Ja nie mroziłem, mieliłem 2 razy (w między czasie mączka była w lodówce).

Jeśli ktoś nie lubi ziarnistej(skorubki ziarenek) musztardy, można mączkę lub musztardę przecisnąć łyżeczką przez drobne sitko.

A to juz widziales

tak

:grin:

Pozdrawiam

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wracając z Austrii, kupiłem kiedyś bardzo dobrą musztardę o nazwie TABASCO, w dodatku opakowanie było w grafice TABASCO bo firma miała prawo do używania tej nazwy od producenta ze Stanów. Była naprawdę rewelacyjna

Witam.

Jest u nas musztarda z dodatkiem sosu TABASCO, lecz ja wolę chrzanową. A jeszcze lepiej chrzan grubo starty i wymieszany z normalną, łagodną musztardą. Tak u nas w Gasthausach podają do frankfurterów (parówek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak byłem ostatnio w Frankfurtcie to podawali musztardę chrzanową

do parówek wiedeńskich.

I dobrze piszesz. Jak bylem w Hanower i zamówiłem Frankfurter, to patrzeli na mnie jak na głupka - dopiero jak wytłumaczyłem, to było: aha Pan z Austrii. --- Ein Paar Wiener bitte ---

:grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chłopie zmobilizowałeś mnie

Witaj AndrzejKu, naprawdę opłaca się poeksperymentować musztardą, jak się znajdzie podstawową recepturkę, to potem świat ostrych smaków otwarty, a jak się już ma swojskie wino, miód pitny i ocet to już zdrowiej nie idzie.

Pozdrawiam gorąco

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.