Skocz do zawartości

Kaliber jelit, a ich średnica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gonzo dlaczego zaraz wyrzucic :sad: ? przeciez to sa podstawowe wiadomosci potrzebne przy robieniu kielbas, dziwi mnie ze temat dopiero teraz zostal poruszony. Inna rzecza jest ze ja kupuje u nas zawsze jelita jakosci A i nigdy nie mialem problemow z kalibrem czy dziurkami. Kilka razy polakomilem sie na cene, i wtedy tak jak pisza koledzy byly problemy z jakoscia.

Pozdrawiam yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo całą tą sprawę możesz zamknąć jednym zdaniem gdy wyjaśnisz logicznie poprawnie kiedy w procesie produkcji schab z/k staje się naszą ukochaną polędwicą. Będziemy Tobie bardzo wdzięczni -a ja najbardziej . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
nna rzecza jest ze ja kupuje u nas zawsze jelita jakosci A i nigdy nie mialem problemow z kalibrem czy dziurkami.

Też bym chciał takie kupować.

 

Ale odkopałem trupa z szafy. Tak sobie ten cały temat przeczytałem, bo moja ostatnia kiełbasa ma ponad 40 mm średnicy, a to by odpowiadało kalibrowi 35+, jak dobrze wyczytałem. Niby nic takiego, bo się zje i tyle, tyle tylko, że nigdy takowych jelit świadomie nie kupowałem. Zawsze maks 26-28, bo takie mi po prostu odpowiadają. No, ale niech tam, może się komuś pomyliło i takie się znalazły w opakowaniu.

Kolejne ważne informacje jakie przyswoiłem po przeczytaniu tego tematu,to klasy jelit.

A, B i C oraz pośrednie. A co to sa jelita klasy extra ?, Najwyższej jakości, spełniające najwyższe standardy, spełniające europejskie atesty, bo tylko z takimi opisami sie spotykam, natomiast zawartość opakowania, to już taki trochę totolotek. MOżna napełnić kilkana matrów na raz,bez zająkniecia, albo co "pchnięcie" to pęknięty.

Czy coś się zmieniło przez te 8 lat ? Bo tak szukam, szukam patrzę, a tu prawie nikt nie chce podać klasy jelit wg podanych powyżej. :(

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.