Skocz do zawartości

Wędzenie Buni


Bunia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

.....

To są właśnie moje kuraki-nieboraki. Są jakie są.

.......

 

... najważniejsze, że WAM smakują :!:

... "wow" jeszcze nie widziałem aby "ptoki" (wraz z indyczymi "girami") rosły w szklarni :shock: :shock: :shock: :lol: :wink:

 

pozdrawiam niezmiernie serdecznie

... i gratuluję rozpoczęcia "dymowej" przygody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dobre słowa :lol: :lol:

Ha,ha,ha :grin: :grin: musiałam sie dobrze trzymać,żeby ze śmiechu nie spaść z krzesła :lol: jak napisał ChefPaul

jeszcze nie widziałem aby "ptoki" (wraz z indyczymi "girami") rosły w szklarni

Ale się uhahałam :lol:.Akurat szklarenka stoi nie wykorzystana w porze zimowej, to można w niej przetrzymać girosy. I tak za długo nie powiszą :tongue:

irek-74 wino z winogron :rolleyes: :rolleyes: pychotka, imprezka... dobra myśl, no ale chyba tylko wirtualna :cry:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek-74, Również z winogron zrobiłam wino w bieżącym roku :smile:

Ale zrobiłam tez wina z jabłek, z porzeczek oraz z aronii.

Jabłkowe wydawało mi się za słodkie, winogronowe za bardzo wytrawne, to z aronii za bardzo miało wyczuwalne garbniki.

Skupażowałam więc wina: 4 : 1 : 1 (jabłką, winogrona, aronia)

nastepnie: 4 : 1 (jabłka, aronia)

 

Napisałam o powyższych proporcjach bo wino po kupażowaniu wyszło wspaniałe.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buniu gratulacje, ptaszyska bardzo ładnie uwędzone. A do nich jak pisali przedmówcy i godny trunek też przystoi :grin: :grin:

@Irku jak ja kupowałem swój zestaw w Wołominie kosztował 250zł :grin: jak te ceny lecą w górę :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_, No własnie ! Irek sie wybiera do Buni z destylatem z winogron :grin: :grin: :grin:

Bedą degustowac uwędzone kuraki.

Te 68% - oj dużo to %%%%% moje gardziołko nie wytrzymuje. Dlatego winka robię.

Przy kupażowaniu win niekoniecznie trzeba znac proporcje. Ja od wielu lat robię to w ten sposób, że kupażuję różne wina, dokładnie je opisuję, zapisując co z czym mieszałam, czyli proporcje ustalam sama. A potem po określonym czasie - degustacja !

Jeśli wino dobre to kupażowanie powtarzam w tych proporcjach w następnych latach.

Ale tu już jest mały problem, nie w każdym roku mamy słoneczne lata, a to jest warunek, że owoce są dobre. Rok 2006 był słoneczny, upalny, to i wino jest dobre.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Prababciu Aniu, albo mam słaby wzrok, albo przeoczyłem Ciebie i Mężulka na liście uczestników zlotu?

Pozdrawiam i prosze o szybkie naprawienie błedu. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłkowe wydawało mi się za słodkie

Z lat 70 -tych pamiętam ten smak :grin:

Dodaj troszkę siarki i będzie OK :devil:

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej! Moje kuraki na głównej stronie - i to jako nowalijki :grin: :grin: :grin:hura! hura!

W zeszłym roku, jak już nam się zima bardzo dłużyła to rozpaliliśmy w szklarni grilla, rzuciliśmy na niego po kawałeczku kiełbaski, no i puszka browara też się grzała. Z tym, że zbyt długo nie mogliśmy biesiadować, właściwie tylko symbolicznie bo d... nam przymarzały do ławki :lol:

Ale, ale prababcia Ania to również mistrzyni winiarstwa - gratulacje! Jestem w mistrzowskim towarzystwie :rolleyes: :lol: Winko własnej produkcji to musi być niebo w gębie, napewno cudownie pachnie, no i ten smak!!!

A taki destylat z dużymi %% to na zimową porę jak znalazł :grin: irek-74 dobrze zrobiłeś. Mnie tylko pozostaje spacerek do sklepu i zakup np. "żubra", no i wtedy dopiero kuracja rozgrzewająca :grin: :grin:

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunia[mówiłam juz kiedys, że na tej stronie jest SUPER TOWARZYSTWO, sami życzliwi , nigdy nikogo nie pozostawią bez pomocy, a i czym smacznym poczestują :smile:

Nauczą wszyskiego, co w dobrej kuchni umiec sie powinno :grin: :grin: :grin:

Ja jeszcze tylko za robienie destylatu się nie biorę, bo coś mi sie zdaje, że ....

no, nie potrafiłabym...

Ale może kiedys...

Może to będzie tak jak z wędlinami :grin: :grin: :grin:

Zawsze jest ten "pierwszy raz" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prababciu Aniu to tak jest ze wszystkim są to naczynia połączone. Ja wędliny robię od czasów kartkowych. a przecież wiadomo, że sama wędlina bez dobrego popicia smakuje dobrze, ale lepiej z dobrym trunkiem. dlatego też od tamtych czasów robię i wyroby %%%procentowe

Wczoraj zlewałem winko z winogrrrooonnn.... i trooooszkę zdeeeguuustttoooowwwaałłłłem

wyszło dość dobre ,ale teraz musi jeszcze postać parę miesięcy :grin: :grin: :grin:

Co do mocniejszych wyrobów to mogę podesłać parę rad na prw jeżeli masz chęć robienia trunków domowym sposobem :devil: :devil: :devil:

A robienie destylatu jest jeszcze prostsze niż robienie wędlin. trzeba mieć tylko trochę sprzętu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Kochani Zadymiarze,

muszę Was zawiadomić, że chyba będziemy kupować pół świnki :grin: . Jutro wieczorem będę wiedziała na 100% czy tak, czy nie. Muszę zrobić „plan świńskiego zagospodarowania” :lol: :lol: . Wiem tylko, że chcę zapeklować szyneczki i boczuś do wędzenia, no i chciałabym spróbować zrobić jakiś salcesonik.

Trochę się boję :cry: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Buniu szkoda, że nie wiedziałam bo bym się podczepiła ze swoimi do beczki a tak to owędzam ostatni raz sąsiadów na balkonie :grin: dzisiaj w tym momencie , schabik już wyjęty a szneczki i karczek jeszcze wisi :grin: Nastepny raz to już wędzarka wyjedzie na działkę , bo szkoda sąsiadów, a mnie się marzy taki mały domek z ogródkiem nie tak daleko od Łodzi :sad: wtedy można by było wędzić kiełbaskę bez stresów pozdrawiam , ciekawe tylko w którą stroną mam patrzeć na ten, czasmi nie w stronę Pabianickiej :lol:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szkoda, a od strony carfourra też do mnie dojdzie dymek :grin: bo przecież ja z tyłu Matki Polki to napewno zawieje :lol: a czy na zlot to sie wybierasz :question: Miło by było poznać sąsiadkę

Pozdrawiam

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na zlot to sie wybierasz Miło by było poznać sąsiadkę

- pyta Anetka. No właśnie, jeszcze się zastanawiam, nie jestem zdecydowana na 100%.

Akurat w bliskim czasie Zlotu moja wnusia będzie dmuchać pierwszą świeczuszkę na torcie :grin: Bo w poprzednim roku zostałam babcią, babką, babciunią, babunią :lol: Chociaż bardzo mnie kusito spokanie i zapoznanie się w realu :lol:

 

 

Jeszcze jest troche czasu to pomyślimy. Szkoda tylko, że nie ma juz wolnych kwater w Zagrodzie :cry: Ale Maxell już myśli o jakiś namiotach, to może , może.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech cię skusi miło będzie ja też liczę tylko na namiot swój lub ten harcerski z gotówką trochę krucho, gratuluję posady babci , mam nadzieję, że mój 17 latek tak prędko się o to nie postara :grin: pozdrawiam

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.