Skocz do zawartości

[Sprzęt] Robot do mieszania cięzkiego ciasta chlebowego


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć solidny i niezawodny sprzęt na lata, mogący sprostać bez problemu Twoim wymaganiom, bo do takich celów został stworzony (mała gastronomia) to polecam Mesko-Bauknecht z czystym sumieniem. To prawdziwy "Mercedes" na pewno wart każdej wydanej na niego złotówki. Poza tym jest do niego pełn serwis i ew. części, u mnie jeszcze nigdy nie było potrzeby, ale jest gdy trzeba.

http://allegro.pl/maszyna-wieloczynnosciowa-bauknecht-mesko-i3891001559.html

 

Małej gastronomi to nie mam :) sprzęt fajny cena do przyjęcia tylko ja w kuchni nie mam siły :(  z tego co widzę na fotkach to urządzenie jest na siłę.

Powiedz mi czy wyrabianie ciasta odbywa się tu na zasadzie,że misa/dzieża się kręci a a mieszadło stoi w miejscu?

Posiadam co prawda w nieco innej wersji, ale to dokładnie to samo.

http://sklep.dora-agd.pl/roboty-gastronomiczne/420-robot-gastronomiczny-mesko-ku2-4e.html

Niestety nie ma takiej kasy ,żeby zaopatrzyć się w robot i dzieżę, 5kpln to trochę dużo na domowy wypieki.

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest sprzęt na 230v. i nie musisz mieć małej gastronomii, bo klasa jego sprzętu jest taka że wytrzymuje on takie obciążenia i tyle, może jednak pracować w domu, jak u mnie czy innych kolegów. Pytaleś o radę, więc otrzymałeś możliwie dokładną :D . Decyzja i zakup należy do Ciebie. Mogłem Ci na to odpowiedzieć w miarę obiektywnie, ponieważ posiadam kilka różnych tego typu urządzeń i wiem czego się po nich mogę spodziewać, posiadam również i taki model, aby był komplet.

http://www.bokrister.se/prylar/assistent.php

To jednak tylko moja opinia. Wybór jest Twój.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprzęt na 230v. i nie musisz mieć małej gastronomii, bo klasa jego sprzętu jest taka że wytrzymuje on takie obciążenia i tyle, może jednak pracować w domu, jak u mnie czy innych kolegów. Pytaleś o radę, więc otrzymałeś możliwie dokładną :D . Decyzja i zakup należy do Ciebie. Mogłem Ci na to odpowiedzieć w miarę obiektywnie, ponieważ posiadam kilka różnych tego typu urządzeń i wiem czego się po nich mogę spodziewać, posiadam również i taki model, aby był komplet.

http://www.bokrister.se/prylar/assistent.php

To jednak tylko moja opinia. Wybór jest Twój.

To mnie uspokoiłeś z tym napięciem,na fotkach inaczej to wyglądało.

Cenię twój obiektywizm i dziękuje.

A powiedz mi jak z tym wyrabianiem ciasta misa się kręci a mieszadło stoi?

Możesz mi podesłać fotki zestawu do wyrabiania ciasta chlebowego? 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Tym robocie Mesko, jak też w Electrolluksie, misa się kręci a wałek obraca się i dociska ciasto do ścianki misy, skrobaczka je od scianki odrywa. Co tu więcej podawać, te foty mowią wszestko, a przcież tego sprzętu używają ludzie prowadzący różne gastronomiczne przedięwzięcia, więc to ma swoją najlepszą wymowę. Jeżeli naprzyklad używam Kenwood Chef, i hak do ciasta, to muszę też używać ręcznej szpatułki do ciasta , aby w początkowej fazie urabiania, odklejać je od ścianek pojemnika. Mam dwa rodzaje pojemników do Kenwooda. Teflonowy i ze stali KO. i w obydwu jest ta sama historia. Cisto się na początku klei do misy. W Bauknechcie i Electroluxsie wykonuje to szpatułka zamontowana w ramieniu.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Tym robocie Mesko, jak też w Electrolluksie, misa się kręci a wałek obraca się i dociska ciasto do ścianki misy, skrobaczka je od scianki odrywa. Co tu więcej podawać, te foty mowią wszestko, a przcież tego sprzętu używają ludzie prowadzący różne gastronomiczne przedięwzięcia, więc to ma swoją najlepszą wymowę. Jeżeli naprzyklad używam Kenwood Chef, i hak do ciasta, to muszę też używać ręcznej szpatułki do ciasta , aby w początkowej fazie urabiania, odklejać je od ścianek pojemnika. Mam dwa rodzaje pojemników do Kenwooda. Teflonowy i ze stali KO. i w obydwu jest ta sama historia. Cisto się na początku klei do misy. 

A powiedz mi czy to sie nadaje do robienia ciasta chlebowego?

Bo szperam cały czas w necie i znalazłem opis przystawki z linkowanej przez ciebie aukcji 

Mieszarka 10l KW2-1

Mieszarka typu KW2-1 służy do wyrabiania różnorodnych mas lekikich i ciężkich np: serowej, pasztetowej, past spożywczych (rybne, mięsne). Można również wyrabiać ciasta lekkie także kremy, majonez, sery.

Dane techniczne: 

Pojemność zbiornika: 10l

Wymiary gabarytowe: 278 x 210 mm

Masa: 3 kg

Wyposażenie:

- pojemnik 10l

- zbierak

- mieszadło

- rolka ugniatająca

Zastosowanie do napędów:

KU2-, A2-.

Cisto się na początku klei do misy. W Bauknechcie i Electroluxsie wykonuje to szpatułka zamontowana w ramieniu.

To już wiem wszystko :)  Twoja poprawka posta z linkiem za późno przyszła. :(

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten filmik przedstawia właśnie ciasto chlebowe w trakcie wyrabiania. Tu jest tylko pytanie, czy widziałeś kieydyś ciasto chlebowe w trakcie wyrabiania go robotem. 3 kg to waga samego pojemnika. Opisy sprzętu podają wyraźnie że to jest robot do małej gasronomii i mniejszych zakładów gastronomicznych, tam się robi i piecze pizze, bułki i chleby, robi się też oczywiście bezy i pączki, ale sam najpierw się zastrzegałeś, że Ty nie jesteś mąłą gastronomią i sprzęt dla Ciebie za "poważny" więc tak naprawdę to takie dzielenie włosa na czworo, ten sprzęt na pewno jest ospowiedni na Twoje potrzeby i dużo, duzo  więcej, choć nie musi, ale się nadaje. W internecie wyrażają opinię najróżniejsi "fachowcy",  więc nie polegałbym tak bardzo na tych "bezimiennych" internetowych fachowcach, w swojej większości wybitnych specjalistach  od przesuwania fajerek na gazie. Sam więc zadecyduj na czyjej opini wolisz się oprzeć. Na forum są ludzie z krwi i kośc, i pisanie pierdół jak też  wsadzanie kolegów na tzw. konia, nie leż przecież w naszym interesie.

Gdyby się Bauknecht do chleba nie nadawał, to napisałbym wyraźnie już na samym początku, że jest to zabawka do robienia drożdżówek i naleśników.

Jeżeli Kenwood Chef, który jest ciut większą, ale wciąż tylko zabawką dla gospodyń domowych , nadaje się do ciasta chlebowego, to pytania o to czy sprzęt stworzony do tego aby sprostać zadaniaom małej garonomii się nadaje, to tak jak by pytać czy na szkolną wycieczkę jechać samochodem kombi, czy lepiej  pojemnym busem :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten filmik przedstawia właśnie ciasto chlebowe w trakcie wyrabiania. Tu jest tylko pytanie, czy widziałeś kieydś ciasto chlebowe w trakcie wyrabiania robotem. 3 kg to waga samego pojemnika. Opisy podają wyraźnie że to jest sprzęt do małej gasronomii i mniejszych zakładów gastronomicznych, tam się robi i piecze pizze, bułki i chleby, robi się też oczywiście bezy i pączki, ale sam najpierw się zastrzegałeś że Ty nie jesteś mąłą gastronomią i sprzęt dla Ciebie za "poważny," więc tak naprawdę to takie dzielenie włosa na czworo, ten sprzęt na pewno jest ospowiedni na Twoje potrzeby i dużo, duzo  więcej, choć nie musi, ale się nadaje. W internecie wyrażają opinię najprzeróżniejsi "fachowcy"  więc nie polegałbym tak bardzo na tych "bezimiennych" internetowych fachowcach, wybitnych specjalistach  od przesuwaniaa fajerek na gazie. Sam więc zadecyduj na czyjej opiniiwolisz się oprzeć.

We wklejonym tekście chodziło mi przede wszystkim o rodzaj wykonywanych ciast bo to mnie zaintrygowało.

Ale po twojej poprawce odpowiedzi  z linkiem do filmu wszystko się wyjaśniło. :)   

Napisałem poniżej że twoja poprawka przyszła po wysłaniu mojej odpowiedzi stąd całe zamieszanie :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: .

Co do opinii internetowych fahofcuf to mam wyrobione zdanie i wiem jak je traktować.

Sprzęt nie jest za poważny tylko za drogi i chodziło mi o ceny_nowych urządzeń_  .Cena z aukcji allegro którą mi podesłałeś jest akceptowalna.i najprawdopodobniej się skuszę,tylko muszę jeszcze o parę szczegółów zapytać sprzedawcę.

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nowe są drogie, bo cena jest adekwatna do klasy sprzętu. Ale właśnie na ten na wskazanej aukcji za długo bym się nie zastanawiał, bo z takim osprzętem i za taką cenę to nie jest częsty przypadek. Osobiście zwsze wybrałbym używanego Bauknechta w dobrym stanie oczywiście, niż najnowszego Kenwooda z dwuletnią gwarancją. Mam to i to więc wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na forum są ludzie z krwi i kośc, i pisanie pierdół jak też  wsadzanie kolegów na tzw. konia, nie leż przecież w naszym interesie.

Gdyby się Bauknecht do chleba nie nadawał, to napisałbym wyraźnie już na samym początku, że jest to zabawka do robienia drożdżówek i naleśników.

Jeżeli Kenwood Chef, który jest ciut większą, ale wciąż tylko zabawką dla gospodyń domowych , nadaje się do ciasta chlebowego, to pytania o to czy sprzęt stworzony do tego aby sprostać zadaniaom małej garonomii się nadaje, to tak jak by pytać czy na szkolną wycieczkę jechać samochodem kombi, czy lepiej  pojemnym busem :D .

Wiem o tym i dla tego tu jestem, szukam pomocy i jak mogę też pomagam.

Cenię każdą opinię a jak mam wątpliwości to pytam,pytam..... do znudzenia i czasem irytacji odpowiadającego :)

Powiedz mi z doświadczenia  ile ciasta chlebowego można jednorazowo urobić w tej misie 10l?

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi z doświadczenia  ile ciasta chlebowego można jednorazowo urobić w tej misie 10l?

 

 

No nie Hektor, tego to już Ci niestety nie powiem. Misa ma 10 l. pojemności, to jak myślisz, czy jak napełnisz ją po brzegi to będzie OK. Kenwood jest przecież znacznie mniejszy, prawie o połowę, więc odpowiedz sobie sam. Ja już więcj nic doradzę. Napisałem szystko co należy. Teraz ruch należy do Ciebie :D .

Pozdrawiam

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedz mi z doświadczenia  ile ciasta chlebowego można jednorazowo urobić w tej misie 10l?

 

 

No nie Hektor, tego to już Ci niestety nie powiem. Misa ma 10 l. pojemności, to jak myślisz, czy jak napełnisz ją po brzegi to będzie OK. Kenwood jest przecież znacznie mniejszy, prawie o połowę, więc odpowiedz sobie sam. Ja już więcj nic doradzę. Napisałem szystko co należy. Teraz ruch należy do Ciebie :D .

Pozdrawiam

 

Ja wiem ,że nie można napełnić po brzegi :)

Chodziło mi o wagę,którą uciągnie ten robot.

I właśnie nastąpiła irytacja odpowiadającego :)  :)  :)

W każdym razie wielkie dzięki za pomoc, jak już coś postanowię to dam znać.

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bauknecht Mesko uciągnie tyle, ile misa pozwoli sobie bezpicznie załadować.Czyli w prostym przełożeniu, jest to prawie dwa razy więcej niż do Kenwood Chefa. Polecanie zaś kolegom robata Bauknecht-Mesko jako lepszego, mocniejszego, i bardziej przydatnego dla takich hobbystów jak my, zamiast domowego Kenwood Chefa, to  jest tylko moja prywatna opinia.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bauknecht Mesko uciągnie tyle, ile misa pozwoli sobie bezpicznie załadować.

 

Czyli się przekonam w trakcie pracy. :)

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bauknecht Mesko uciągnie tyle, ile misa pozwoli sobie bezpicznie załadować.Czyli w prostym przełożeniu, jest to prawie dwa razy więcej niż do Kenwood Chefa. Polecanie zaś kolegom robata Bauknecht-Mesko jako lepszego, mocniejszego, i bardziej przydatnego dla takich hobbystów jak my, zamiast domowego Kenwood Chefa, to  jest tylko moja prywatna opinia.

To będę testował :)

Twoja "...prywatna opinia" pomogła mi podjąć decyzję i zakupiłem ten sprzęt.

Pierwsze testy powinny odbyć się w środę :)

Dzięki

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć (czytać), czekamy na pierwsze wrażenia i opinię :) .

Ps. Myślę że zostaniesz takim samym zwolennikiem tego sprzętu, jak inni koledzy którzy już go psiadają i ja  oczywiście. Z pośród kilku posiadanych przeze mnie robotów, Bauknech-Mesko jest moim zdecydowanym faworytem.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze testy powinny odbyć się w środę :)

zakupiłem ten sprzęt.

 

No "co tam panie w polityce" :D ? Dzisiaj już mamy piątek.

 

A dzisiaj sobotę :)

Sprzęt dotarł do mnie w środę,trzeba go było odtrolić,.

Dzieżę  i mieszadła potraktowałem cifem i wrzątkiem,obudowę napędu tylko płynem do mycia naczyń na rozkręcanie i dopieszczenia przyjdzie jeszcze czas. 

Jestem już po dwóch próbach i powiem,że jestem zadowolony :D

W czasie pierwszego mieszania trochę się motałem z ustawieniem rolki w odpowiednim otworze ,dzisiaj pracowałem tylko na jednym(drugi od przodu)i to był dobry ruch.

Jednak nie uzyskałem takiego efektu jak na filmie który podesłałeś czyli,że ciasto formuje się w kule i przemieszcza się miedzy rolką,ścianką dzieży i zgarniaczką.

Zrobiła się ładna kula ciasta ale w okół rolki, mimo to ciasto było bardzo ładnie wyrobione.

Czas wyrabiania 10 min /2 kg ciasta ,na pierwszym biegu

 

Mam pytanie czy w otworze/tulei napędu w który wkłada się dzieżę ma być smar?

Jakoś mi on tam nie pasuje bo wałek z dzieży klinuje się w nim i pracuje razem, nie ma tam tarcia a smaru było napakowane do pełna. 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Pokazany na filmiku ma nieco inny sposób docisku i ustawiania rolki, bo to jest Electrolux, ale zasady takie same. Potrenujesz  i dojdziesz do perfekcji, Ważne że pierwsze wrażenie jest pozytywne. Smaru tam pod garem oże wcale nie być, bo tam nie występują żadne tarcia, a tak przy tym trollowaniu, to chyba przeczytaleś jakąś dobrą "powieść" żeby się zawsze w dobrą sronę kręcił :D .

Ps. Wydaje mi się że 2 kg. to zdecydowanie za mało na 10 litrową misę. 2,5 kg. to ja spokojnie w 5,5 litrowym kenwoodzie kręcę.

Dlatego pewnie ten efekt nie był taki jak chciałeś. Następnym razem śmiało wyrabiaj minimum 3-4 kg. (brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...posiadam również i taki model, aby był komplet...

http://www.bokrister.se/prylar/assistent.php

To jednak tylko moja opinia. Wybór jest Twój.

Czy to taki jak mój?  :cool:

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41j-K0X60jL._SY450_.jpg

 

Jeżeli tak to WITAJ w ELITARNYM klubie!  :clap:  :clap:  :clap:  :frantics:

 

BTW

A naród niech "je" to co sam sobie wybrał! ;)  :facepalm: 

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Pokazany na filmiku ma nieco inny sposób docisku i ustawiania rolki, bo to jest Electrolux, ale zasady takie same. Potrenujesz  i dojdziesz do perfekcji, Ważne że pierwsze wrażenie jest pozytywne. 

Tak wiem oglądałem ten filmik kilka razy.Wrażenie jest baaardzo pozytywne :D

 Smaru tam pod garem oże wcale nie być, bo tam nie występują żadne tarcia, 

 

Też mi się tak wydaje ,jedyne tarcie jakie jest to na zewnętrznym pierścieniu napędu a wystającymi  stałymi"kulkami" w dzieży ale  tam trochę "smalcu" liznąć i wystarczy. 

 a tak przy tym trollowaniu, to chyba przeczytaleś jakąś dobrą "powieść" żeby się zawsze w dobrą sronę kręcił :D .

 

Ani literki, ostatnimi czasy mam chroniczny ból oczu i czytanie mi nie służy :D  

 

Ps. Wydaje mi się że 2 kg. to zdecydowanie za mało na 10 litrową misę. 2,5 kg. to ja spokojnie w 5,5 litrowym kenwoodzie kręcę.

Dlatego pewnie ten efekt nie był taki jak chciałeś. Następnym razem śmiało wyrabiaj minimum 3-4 kg. (brutto).

Akurat dzisiaj taką ilość robiłem bo się okazało,że nie mam mąki,a pogoda na polu nie zachęcała do wyprawy do sklepu.

Za pierwszym razem zagniatałem 3kg.

 

Wielkie dzięki za pomoc w wyborze sprzętu.

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, po dłuższej przerwie :)

 

Miałem budować wędzarnie ale cholesterol poszedł w górę i na razie wędzonki zakazane, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

 

Zaczęliśmy piec własny chlebek na własnym zakwasie, wychodzi przepyszny. Pieczemy go co dwa, trzy dni.

 

I tu pojawiła się potrzeba zakupu urządzenia, które pomoże lub nawet wyręczy w mieszaniu ciasta.

 

Przejrzałem ten wątek, ale nie stać mnie na zakup urządzenia za 1500 :(.

 

Wiadomo, że biedny kupuje drożej bo dwa razy ale może ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat takiego urządzenia

 

http://www.rtvagd24.com/robot-kuchenny-bomann-km-370-cb-srebrny.html

 

lub 

 

http://allegro.pl/robot-kuchenny-1200w-mieszadla-km-370-clatronic-i4210447414.html?utm_source=cokupic.pl&utm_medium=Bottom-Box&utm_campaign=Karta-Produktu

 
 
Czy to są te same urządzenia?
Czy da się tym wyrobić ciasto na chleb? 
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk dla mnie mala miska, wolalabym wieksza ( wyzsza), mimo ,ze za jednym razem nie wyrabiam wielkiej ilosci ciasta chlebowego. Patrz rowniez, jaki jest silnik, ten ma 1200W max, a Kenwood, ma chyba 1500 albo 1700.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.