Skocz do zawartości

[Sprzęt] Robot do mieszania cięzkiego ciasta chlebowego


Rekomendowane odpowiedzi

No zależy który model Anno. Miska jest wystarczająco duża na domowe potrzeby, zapewniam. Mam oprócz innych robotów również "Chefa" więc wiem o czym piszę, mocna mieszała za małe pieniądze po prostu, i tej ceny jest na pewno wart. Jednorazowo wyrabiam w nim zaczyn na 3 szt 1-1.2  kilogramowe chleby jeżeli akurat tego robota używam. trwa to zawsze ok 5-7 min. Mój Kenwodd ma ponad 20 lat i tylko 700 wat. Działa bezawaryjnie po dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja swojego 20 letniego zmienilam na nowy model. Miska wygodniejsza ,kiedy wyzsza, silnik mocny . Dlatego tak napisalam. Uwazam, ze jesli juz kupowac, to odrobine na wyrost, w takich urzadzeniach. Nie wiem, jak tej firmy Bosman, ale Kenwood, ma tez metalowe przekladnie, co jest wazne , bardziej wytrzymay na moc i gestosc ciasta. 

 A majac tez ten nowy model, dokupuje przystawki do niego. TYpu maszynka do makaronu, czy wyciskarka do sokow, ale taka co przecie sie robi. MAm tez kilka innych na uwadze. 

Dlatego jestem zdania( moja prywatna opinia), ze lepiej odrobine poczekac , dolozyc i kupic duzy mocny mikser, taki na wyrost. Chociaz wiem, ze to sprawa kazdego indywidualna.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam dokladnie wieksza miska zawsze lepiej ja mam bosch ,kupilam zanim wpadlam w domowy wypiek chlebow i jest w sumie za maly,  dopuki dziala nie wymieniam. Chleb co robie wyrabiam lewica ma, na bulki to jeszcze starcza ale kolejny bedzie juz wiekszy  bo czlowiek sie starzeje nie da rady lapka mieszac  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kila robotów między innymi ten Electrolux który pokazuje "Grizzly"

http://www.bokrister.se/prylar/assistent.php

Mam też przeznaczony do małej gastronomii Mesko_Bauknecht 10 litrów więc, KU2-1

http://www.meskoagd.pl/pl/?page[0]=oferta_produkty&k1=1&k2=1

mam więc porównanie i zapewniam że ten o który pyta kolega jest całkowicie wystarczający na domowe potrzeby za bardzo niewielkie pieniądze.

Ale jak mówi przysłowie "Wedle stawu grobla" Napisałem tylko swoją opinię, a kolega sobie zadecyduje czy warto, ja uważam że tak.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za chęć odpowiedzi :) 

Co prawda rozmowa zeszła na modele dużo droższe niż ten, o który się pytałem :)

 

Przedzwoniłem do Clatronic, dają gwarancję na 2 lata. Gościu z infolinii polecił

 

http://www.clatronic.pl/agd-do-kuchni/roboty-kuchenne/robot-kuchenny-km-3323.html. 

 

Misa podobnej wielkości, ale ma pokrywkę do zamknięcia, można by więc trzymać ciasto w tej misce. 

 

Szukam teraz gdzie takie coś kupić w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz do domowego wyrabiania ciasta to przemyśl zakup maszynki do chleba ;) wyrobi, pomoże wyrosnąć może też upiec ale nie musi ;)

Mam dwie jedną z płaską foremką - taką większą keksówką i dwoma mieszadłami drugą z wysoką foremką i pojedyńczym mieszadłem ;) polecam ten pierwszy wariant ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś takiego:

540x405_automat-do-chlebaquigg-14830982.

http://img12.tablica.pl/images_tablicapl/112517093_4_644x461_wypiekacz-do-chleba-moulinex-ow-6000-baguette-and-co-dom-i-ogrod_rev001.jpg

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam z tematem automatu do chleba, chcę żonce zrobić prezent bo się zachlasta w wyrabianiu ręcznym a mnie dopuścić do wyrabiania ciasta nie chce (taki charakterek :)

Poproszę o podanie symboli modeli jak i nazw modeli które polecacie. Chodzi o wyrób domowego chlebka oraz o mieszanie mięska na wyroby  :)  ilość normalna nie hurtowa :)

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam darbarian  :) jak chodzi o domowy wyrób chleba  to polecam automat firmy SilverCrest Break Maker 12 programów 3 lata gwarancji dobra cena poniżej 250 zł dostępny w sklepach Lidl  :) ja osobiście b.często testuję go w domu od 6 lat bez awaryjnie  :) pozdrawiam post-47291-0-25396100-1406380912_thumb.jpgpost-47291-0-84310500-1406380975_thumb.jpgpost-47291-0-18821400-1406381012_thumb.jpg

Edytowane przez wiesław gil

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę  tylko nadmienić, że automat nie nadaje się do wyrobu chleba na zaczynie  - przynajmniej moje zdanie jest takie.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) chudziak automat nie nadaje się na wyrób chleba na zaczynie  :)  ,ale w drodze na skróty, czemu nie od czegoś trzeba zacząć ;) pozdrawiam 

Edytowane przez wiesław gil

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę  tylko nadmienić, że automat nie nadaje się do wyrobu chleba na zaczynie

 

Hmmmm a dlaczego Olgo tak twierdzisz ? 

Programowo masz rację bo tam nic z gotowców nie dopasujesz ale na manualu wyrobisz ciasto, wyrośnie (tylko znacznie dłużej od drożdżowego) i upieczesz - też wolę z piekarnika ale taka maszyna też da radę ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Garfild, jeżeli tylko cena nie jest dla Ciebie przeszkodą, to tak, są do sprzedaży na OLX, ten model Mesko AGD, a właściwie jest to Mesko-Bauknecht, bo to jest robot na licencji niemieckiego Bauknechta, taki właśnie też mam między innymi, i zdecydowanie polecam go jako prawdziwy RolsRoyce wśród robotów tej klasy, posiada doskonałą maszynkę do mięsa, miele i nie miażdży, oraz odpowiednia pojemną misę do mieszania i wyrabiania ciężkiego ciasta chlebowego, oraz odpowiednią"siłę i moc" do pracy :D Posiada też cały szereg różnych przystawek, np. do surówek etc. Jedynym minusem tego sprzętu jest cena, ale jeżeli już, to potem sama radocha  :D.

Są też jednak obecnie bardzo mocne i dobre dużo tańsze robot, do którego możesz sobie dokupić w przyszłości maszynkę do mięsa oraz inne dodatki. Ten na pewno bym zdecydowanie polecał ze względu na stosunek jakości do ceny. Ten model bywa też sprzedawany w LIDLu w pewnych okresach promocyjnych. To naprawdę dobry i niedrogi sprzęt na pewno wart swojej ceny, posiada też trzyletnią gwarancję, co nie jest bez znaczenia.http://berlinger.com.pl/pl/p/Robot-kuchenny-MAX-1500-W-mikser-SREBRNY/201

 

http://berlinger.com.pl/environment/cache/images/70_70_productGfx_51797d291b72979e894b27a690b2e5a8.jpg

 

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbował tym robotem zrobić ciasto na pierogi?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nada się do mieszania mięsa?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mięsa tak.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sverige2 a ten robot BERLINGER da radę ciasto na chleb na zakwasie z 2kg mąki wymieszać? czytałem że nawet  kitchen aid za duże pieniądze nie daję rady tego zrobić... chcę taki bezawaryjny żeby mama nie denerwowała się i w rozsądnych pieniądzach - ten Berlinger cena fajna ale czy da radę ? A ten mesko faktycznie drogi chyba około 3tyś nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@garfild209, ja mam elekroluxa sadze ze z 2 kg nie da rady , z racji ze po prostu misa jest za mala ,ja robie z 1.1 kg maki + dodatki to jakies 1.5 kg i jeszcze woda do tego ,daje rade.

ciasto na pierogi swobodnie sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej serii 

Electrolux Assistent EKM4800  ..wady -glosny 

Zaleta 2 misy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.