Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

[Sprzęt] Robot do mieszania cięzkiego ciasta chlebowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#21 daro

daro

Początkujący

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 11 lut 2011 - 08:49

Ma mam dwa lata camry . Chleb robię w nim co trzeci dzień .Miesza bardzo dobrze . Jak chcę trochę usprawnić to na chwilę unoszę miskę . Ostatnio wyrabiałem mięso na kiełbasę kl.I i III
Max 3 kilogramy i nie szło to jakoś super .Mięso przez swoją kleistość nie dawało się maserować , bo przykleiło się do ścianek .
Dobry serwis . W transporcie uszkodziło się mieszadło do piany , na słowo przysłali drugie na swój koszt.
Elektronika nie za tęga . Z tego co wiem główny mankament robotów z niższej półki .

#22 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów
  • MiejscowośćPoraj k/Częstochowy

Napisano 11 lut 2011 - 09:04

jaką część trzeba odkręcić to posmarowania

Tego, co zamówiłeś nie znam ale myślę, że będzie podobnie.
Dołączona grafika
Zaznaczyłem miejsce, gdzie jest wkręt, który trzeba odkręcić. Wkrętak krzyżyk PH2 i lewy gwint. Wyczyścić i posmarować trzeba łożyskowanie wrzeciona (ośkę tego, co się w to ten hak wtyka :wink: )

#23 Sławek

Sławek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 195 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 11 lut 2011 - 09:15

super dzięki

#24 Sławek

Sławek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 195 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 14 lut 2011 - 13:35

przyszło do mnio to urządzenie wieczorem bede mieszał Andy u mnie niem na dole żadnej śrubki żeby odkręcić

#25 Sławek

Sławek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 195 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 14 lut 2011 - 18:56

witam
wymieszałem w tym urządzeniu pierwsze ciasto na chleb (2kg ciasta) wymieszało bez problemu. urządzenie nawet nie drgnęło z miejsca ani nie słychać było że się męczy z tym ciastem

#26 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów

Napisano 14 lut 2011 - 19:26

Zrób zdjęcie mniej więcej tak jak strzałka pokazuje. Generalnie chodzi o to, aby smarować oś wrzeciona. Działają na nie duże siły "boczne", "przeginające". Natomiast łożyskowanie tego elementu nie należy do jakichś szczytów techniki :)

#27 Sławek

Sławek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 195 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 14 lut 2011 - 20:04

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#28 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów

Napisano 14 lut 2011 - 21:53

U mnie stąd się wiórki sypały: Dołączona grafika dlatego rozbierałem. Kontroluj, czy wrzeciono nie ma coraz większego luzu - zobaczysz czy trzeba interweniować.

#29 Sławek

Sławek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 195 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 14 lut 2011 - 21:56

to jest jakiś cały odlew ciężko się bedzie tam dostać ale nic jest 2 lata gwarancji potem pomyślę jak to rozebrać i nasmarować

[size=9][ Dodano: Pon 14 Lut, 2011 21:56 ][/size]
a do mieszania ciasta chlebowego idealnie się nadaje

#30 Barbara

Barbara

Początkujący

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • MiejscowośćNewcastle upon Tyne

Napisano 26 cze 2011 - 14:58

Osobiscie pieke chleb od kilku lat . U mnie sprawdza sie Thermomix TM31.Jest dla mnie waznym urzadzeniem , bo miesza WSZYSTKIE ciasta drozdzowe bardzo dokladnie ( z chlebowym wlacznie) i ma wbudowana wage , wiec jest urzadzeniem niezastapionym w domu:
http:/www.vorwerk.com/pl/thermomix/html
Na wyzej podanej przeze mnie stronie mozna kupic ksiazki kucharskie do thermomixa , ktore uatwia uzywanie tej mini kuchni , a gotowanie bedzie przyjemnoscia.
Polecam.Mam to urzadzenie od 5 lat . Nie wyrabiam ciasta na chleb recznie , bo robi to za mnie maszyna.
Jest inteligentnym urzadzeniem dla inteligentnych ludzi ( tak na marginesie).
Niedlugo podam przepis na chleb na zakwasie . Pieke go w garnku rzymskim.
Ale o tym potem.

#31 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 26 cze 2011 - 18:03

Jest inteligentnym urzadzeniem dla inteligentnych ludzi

Witaj Barbara.A jakie trzeba mieć IQ żeby go obsługiwać? :wink:

#32 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 26 cze 2011 - 20:14

Jest inteligentnym urzadzeniem dla inteligentnych ludzi

cóż..... nie mam zbędnych 3-4 tysięcy PLN aby zostać inteligentem...... :rolleyes:

jakbym był złośliwy to bym napisał że takie urządzenia są dla snobów albo tych co nic nie potrafią zrobić ....

#33 Małgoś

Małgoś

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5701 postów

Napisano 26 cze 2011 - 20:29

Jest inteligentnym urzadzeniem dla inteligentnych ludzi ( tak na marginesie).

Tak na marginesie to napisz może Barbaro "dla inteligentnych ssaków" ..bo małpę też możesz nauczyć wciskania guzików i innych czynności związanych z obsługą urządzeń, w tym Termomix'a :grin:

#34 Barbara

Barbara

Początkujący

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • MiejscowośćNewcastle upon Tyne

Napisano 27 cze 2011 - 03:25

Witam. Przpraszam , jesli ktos poczul sie urazony jednym niewinnym zdaniem , ale to byl tylko zart. Moja wypowiedz miala na celu podpowiedznie ,jak latwo wykorzystac urzadzenie , zeby nie eksploatowac rak (moja lewa , ta bardzie aktywna , jest po urazie , wiec nie moglabym wyrabiac recznie ciasta chlebowego przez np 5-8 min.).

#35 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 27 cze 2011 - 15:29

Przpraszam , jesli ktos poczul sie urazony jednym niewinnym zdaniem , ale to byl tylko zart.

Czasem trzeba przemyśleć co się pisze :rolleyes:
urządzenie jak urządzenie.... tańczy, śpiewa, recytuje..... a czy zawinie np ładne pączki? :tongue: :lol: no cóż... pewnie nie :cool:

Fajny gadżet i zapewne posiadacze sobie chwalą... "nieposiadacze" też wiedzą że miesza....
ale wiemy również że już za 1/20 ceny takiego termomiksa można się wyposażyć w automat do chleba który też miesza i piecze... no... ale fakt ... jeszcze za jakieś kilkanaście złociszy trzeba dokupić wagę :tongue:

"jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki...."

#36 Daro699

Daro699

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 122 postów
  • MiejscowośćRzepin

Napisano 03 lut 2012 - 17:40

Zapytam o wrazenia po polrocznym uzytkowaniu robota Jak sie sprawuje i czy czesto nim pracujesz? Czy to jest robot firmy clatronic?

#37 asiek

asiek

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • MiejscowośćRogów

Napisano 08 lut 2012 - 14:55

Też się zastanawiam jaki to robot, niestety linki podawane wcześniej są już nieaktualne.
Szukam sprzętu do wyrabiania ciasta drożdżowego i chlebowego, bo chwilowo nie bardzo mogę to robić ręcznie. Ale z rzeczy które do mnie przemawiają to tylko MUM Bosch'a. Taki 1400-1600W to wydatek min 1500zł - wiec odpada. Jest fajny 900W za około 850zł, ale ma tysiąc dodatkowych zupełnie mi nie potrzebnych rzeczy typu maszynka do mielenia, cytrusiarka, dzbanek na koktajle itd. Wszytko to już mam, potrzebuję tylko maszynę do wyrobienia ciasta. Nie uśmiecha mi się za te wszystkie rzeczy dodatkowo płacić, opcji bez dodatków nie znalazłam. Trochę się boję kupić sprzęt mniej znanych firm, nie interesuje mnie maszyna tylko na okres gwarancji.
Macie jakieś propozycje?

#38 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów

Napisano 08 lut 2012 - 15:29

Kup ten: http://allegro.pl/ok...2090500767.html jest w miarę dobry i cena teraz dobra.

[size=9][ Dodano: Sro 08 Lut, 2012 15:40 ][/size]
http://allegro.pl/ro...2065453788.html

[size=9][ Dodano: Sro 08 Lut, 2012 15:41 ][/size]
http://allegro.pl/ro...2106375719.html

#39 asiek

asiek

Początkujący

• Użytkownicy
  • 25 postów
  • MiejscowośćRogów

Napisano 08 lut 2012 - 15:49

Dzięki za linki, trochę się tej firmy obawiam, ale skoro mówicie, że warto... :) Cena taka którą mogę zaakceptować :)

#40 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów

Napisano 08 lut 2012 - 15:51

W tym przedziale cenowym nic lepszego nie dostaniesz a ten jest przyzwoity.

[size=9][ Dodano: Sro 08 Lut, 2012 15:53 ][/size]

Jak rozbierzesz (lewy gwint!!!), wyczyścisz, posmarujesz, i zrobisz to w miarę rozsądnie, to nikt nie pozna i gwarancji nie stracisz. Ja swój używałem ze 3 lata bez przeróbek - tylko smarowanie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych