Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

[Sprzęt] Robot do mieszania cięzkiego ciasta chlebowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#121 deepblue

deepblue

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • MiejscowośćKościerzyna

Napisano 06 sty 2018 - 15:19

Witam. Zainspirował mnie ten Electrolux Assistent.  Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę go kupić?

Jeżeli nowy to chyba z ebay.de. Wpisz "Assistent" bo tam sprzedają jako Ankarsrum Assistent. Z przesyłką ok 550 €. Możesz rozważyć poczekanie na kolejną promocję ebay.pl i paypal. Zwracają wtedy 15% wartości zakupu. Warunek to zakup poprzez ebay.pl i płatność PayPalem. Ostatnia promocja była ok 15 grudnia.

Jeżeli używany to na olx jest jakiś starszy model za 349zł

Użytkownik deepblue edytował ten post 06 sty 2018 - 15:48

#122 zygmunt 2

zygmunt 2

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćNowa Ruda

Napisano 14 sty 2018 - 13:07

Dzięki za podpowiedż. Będę czatował na promocję na ebay.pl.

#123 Marko

Marko

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 467 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 07 lut 2018 - 14:18

Czy ktoś z Szanownego Koleżeństwa miał do czynienia z robotem Boman KM 383CB (Clatronik KM 3573)? Mam taki, używam do wyrabiania ciasta na chleb, innych ciast i farszu na kiełbasy, sprawuje się dobrze ale jest bardzo głośny. Chciałem go przesmarować ale nie mogę go rozebrać, wykręcam wszystkie widoczne śrubki a obudowa ani drgnie. Jeżeli ktoś ma pomysł jak się do niego dostać bez używania młotka to bardzo proszę o podpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

#124 marrolin

marrolin

Początkujący

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • MiejscowośćRzeszów

Napisano 24 lut 2019 - 21:46

sverige2, dziękuję za Twój post sprzed 3 lat o Electrolux Assistent :)

Dzięki niemu zwróciłem uwagę na ten mikser bo bez problemu daje radę 4 kg ciasta, a tyle czasem piekę.

Mikser na angielskojęzycznych forach, zwłaszcza amerykańskich(znany tam jako Ankarsrum Assistent), ma entuzjastyczne opinie.

A najlepsze z tego, że udało mi się kupić go w Polsce, na OLX.za 170zł z przesyłką, zamiast 520 € za nowy :D

To starszy model N21, nie tak ładny jak obecny model ale użyty może 2-3 razy, w idealnym stanie, z widocznymi na zdjęciu dodatkami.

Jedyny "problem" to instrukcja po szwedzku.

1_f.jpg?1510683546

To akurat zdjęcie z szwedzkiej aukcji ale mój zestaw jest identyczny.

Jak sprawuje się w mieszaniu farszu  na mielonki, kiełbasy, bo domniemam że tak również jest wykorzystywany?

#125 deepblue

deepblue

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • MiejscowośćKościerzyna

Napisano 25 lut 2019 - 00:00

Jak sprawuje się w mieszaniu farszu  na mielonki, kiełbasy, bo domniemam że tak również jest wykorzystywany?

Farszu nie mieszałem. Próbowałem mielić mięso i maszynka nie poradziła sobie. Maszyna napędzana jest poprzez pasek klinowy, który zaczął się ślizgać. Ma już dobre kilkanaście lat i pasek prawdopodobnie trochę sparciał i jest minimalnie za luźny.

Z ciastem maszyna dalej daje sobie świetnie radę więc nie narzekam.

W nowszych maszynach zmienili silnik na mocniejszy.

Użytkownik deepblue edytował ten post 25 lut 2019 - 00:02

#126 beatag

beatag

Weteran

• Użytkownicy
  • 1961 postów
  • MiejscowośćSkarzysko-kamienna

Napisano 27 lut 2020 - 19:42

Masakra :(

Właśnie padł mi mikser Kenwooda i tak się zastanawiam co teraz kupić?

Potrzebowałabym tylko i wyłącznie do wyrabiania ciasta na chleb,chociaż ostatnio piekę taki ,ze nie muszę go wyrabiać .Ale mikser planetarny  sporadycznie by się znowu  przydał.Niedawno wydałam maszynę do chleba ,a teraz do samego wyrabiania może by się przydała...

#127 eli55

eli55

Weteran

• Użytkownicy
  • 2444 postów
  • Miejscowośćmonastir / wlochy

Napisano 28 lut 2020 - 08:01

beatag cze wiesz jaka czesc Ci padla , bo ja ta co kreci mieszadla  kupilam w internecie i sama wymienilam

#128 jac007

jac007

Weteran

• Użytkownicy
  • 1391 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 28 lut 2020 - 08:16

Ja używam taki 

Załączony plik  WP_20190523_15_39_37_Pro.jpg   86,49 KB   8 Ilość pobrań

#129 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5985 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 28 lut 2020 - 15:59

@jac007, Ja mam wersje mniej wypasiona ale na moje potrzeby wystarcza , dla mnie wazne byly 2 misy .

#130 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2581 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 28 lut 2020 - 16:10

Ja mieszam w miarę możliwości wszystkie ciasta  w dwu-łopatkowej maszynie do chleba  :laugh:

Powód prozaiczny, maszyna do chleba stoi w kuchni na stole, a robot jest w szafie.  :)  i trzeba go wyciągnąć\ nie chce mi sie  :facepalm:

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 28 lut 2020 - 16:18

#131 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5985 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 28 lut 2020 - 17:07

@TOSHIBA, a ja na swojego robota zostawilam na szafce , bo przy jego wadze nie mam mozliwosci zeby go przenosic . Stoi pod reka to i ciagle wykorzystywany jest nawet jak robie nalesniki . Wczesnie,j jak byly lzejsze staly w szafkach to ich nie wyciagalam bo za duzo roboty bylo .

#132 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 10211 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 28 lut 2020 - 20:09

Właśnie padł mi mikser Kenwooda

A jakie są objawy? 

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#133 beatag

beatag

Weteran

• Użytkownicy
  • 1961 postów
  • MiejscowośćSkarzysko-kamienna

Napisano 28 lut 2020 - 20:17

Znajomy ocenił,ze spalony silnik Znajomi oddali  mi po 3 m-cach użytkowania  mówiąc ,ze bardzo  słaby . Powiedziałam im ,zeby go sobie już zabrali ...i zabrali ...

Nie chce mi się denerwować :facepalm:

Użytkownik beatag edytował ten post 28 lut 2020 - 20:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych