Skocz do zawartości

Woreczki do szynkowaru


Trunks099

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja uzywam takich zwykłych śniadaniowych (pakowanych po 100) , albo do zamrażania, wielkością dostosowanych do szynkowarki :smile:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci jeszcze szynkowar jak masz osłonkę :question: jak robie w osłonkach to juz bez szynkowara dobrze zawiązane , powietrze wypuszczone , potem jeszcze baton wymasowany i tak samo jak z szynkowarki :grin: a można zrobić nie jeden wsad tylko dwa batony z różnymi dodatkami :lol:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze związana osłonka to jest bardzo ścisłe :grin: robię tak od dwoch miesięcy pomijając szynkowar , bo jednak do tego czeskiego z aluminium nie mam zaufania :cry: ten stop aluminium zniszczył mi garnek nierdzewny na dnie zrobiła mi się czarna plama i od tego czasu powędrował szynkowar na półkę w zapomnienie , chociaż myslałam o zrobieniu szynkowara z puszki nierdzewki :grin:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkodnik, no to poznał swoje miejsce w szyku dobrze mu tak. Ja na spód garnka wkładam taką czteroramienną podstawkę która jest na wyposażeniu kuchenki gazowej i jak narazie to nie mam problemów z umyciem gaenka ale sam szynkowar to poczarniał i to znacznie. Ale niech mu tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalny czeski szynkowar i używam torebek takich pakowanych po 1000 dopasowanych wielkością do rozmiaru szynkowara, tylko biorę trzy torebki i wkładam jedną w drugą. co do garnka nie ma na nim śladów po szynkowarze. podejrzewam, że te ślady mogą być spowodowane jakością wody jaką używasz do parzenia szynkowara. Aluminiu wchodzi w reakcję z wodą i powstaje czarny osad, ale to są tylko moje domysły. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja tam parzę czeski, aluminiowy szynkowar w emaliowanym garnku do szparagów. Garnek jest z Olkusza. Kupiłem go w wiejskim GSowskim sklepie za 10zł. Czeska stalka w tym samym sklepie kosztowała mnie 4,5 zł. Nigdy nie miałem żadnych problemów z jakimiś plamami.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z wyciąganiem wsadu z tego czeskiego szynkowara?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy szynkowar zalewa sie cały wodą, czy wręcz przeciwnie, woda nie powinna znaleźć sie w środku

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna być powyżej wsadu jakieś 2 cm.,ale na zewnątrz szynkowara. W środku tylko wsad bez wody. :grin:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły... :lol:

jedna mówi że wystarczy do górnej krawędzi - szczególnie jeśli woreczek jest nieszczelny

druga że zanurzamy całość ,

ja np. stosuję szczelne woreczki i całkowite zanurzenie

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po woreczek podłożyć tasiemkę bawełnianą i wyjmowanie załatwione odgórnie. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robiłem podobnie jak miro . Zamiast tasiemki miałem zastosowany sznurek bawełniany zresztą zakupiony u mira . Ciągnąc za sznurek i woreczek foliowy dało radę wyjmować mięsko z szynkowarki czeskiej . Teraz idąc za myślą mira będzie jeszcze łatwiej .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.