Skocz do zawartości

Woreczki do szynkowaru


Trunks099

Rekomendowane odpowiedzi

miałem zastosowany sznurek bawełniany

Wpadłam na ten sam pomysł i zastosowałam we wczorajszej, pierwszej szynkowarkowej produkcji. Całe szczęście, bo prawdopodobnie przy wyjmowaniu uszkodziłabym zawartość. A tak wyszło jak na zdjeciu. Dodam, że zrobiłam wsad z wszystkiego, co było w domu, to znaczy boczek + polędwiczka z indyka. Ponieważ nie zmieściło się wszysto do szynkowarki, pozostałości i jeden ugotowany ozorek zapakowałam do osłonki. Stąd te dwa różne produkty na półmisku.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

JA CIE PIERDZIU! ALE ŁADNE !!! :grin:

 

Z czym jest ozorek i jak poradziłaś sobie z różnymi czasami parzenia ?

Chodzi mi o to, że ozorki wymagają dużo dłuższego czasu gotowania.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, czytać uważnie :lol:

...nie zmieściło się wszysto do szynkowarki, pozostałości i jeden ugotowany ozorek zapakowałam do osłonki.

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzorki są

W którymś z postów czytałam coś w tym rodzaju, że dobrze zrobiony blok powinien wyróżniać się dobraną kolorystyką. A tu wyszła taka pstrokacizna; ale na szczęście wszystkim ... smakowało.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z postów czytałam coś w tym rodzaju, że dobrze zrobiony blok powinien wyróżniać się dobraną kolorystyką. A tu wyszła taka pstrokacizna

To się tyczyło wyrobów jako blok z jednego rodzaju mięsa - u Ciebie jest to łączenie farszów, taka feria barw w tym przypadku to zaleta
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Jakich woreczków używacie do takiego szynkowaru?

 

Ja używam worków do pieczenie. Jednak z uwagi na ich wymiar zdarza się że czasem któryś pęknie i wiadomo. :devil: Są ciut za krótkie do tej praski.

Wstawiałem dystans zmniejszając długość wsadu, ale przecież nie o to chodzi. Parzę w zatopieniu.

Robiłem też w osłonkach poliamidowych, ale po co osłonki. Jak osłonki to można w barierowej bez praski.

 

Może macie jakiś sprawdzone opakowanie na wsad do tego typu praski?

 

Pozdrawiam :wink:

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Beiot, w takiej prasce to ja bez woreczków szynkowarzę. Tylko dobrze podłożyć papier pergaminowy tak jak do ciasta, żeby łatwiej zawartość odeszła od ścianek a zwłaszcza spodu bo przy ściankach to nożem przejedziesz.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo,

ale w takiej sytuacji nie topisz całej praski.

raz robiłem nie zatapiając i w środku wyszła surowa przy takich samych warunkach jak zawsze.

 

SMORODINA,

ja też tak robię tylko do osłonki trudniej wkładać np. boczek w płatach, czy golonkę.

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich woreczków używacie do takiego szynkowaru?

Mam taką praskę od miro, folia do tych prasek też jest u miro w sklepie :smile:

 

[ Dodano: Czw 18 Mar, 2010 15:14 ]

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=126569#126569

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beiot za krótko parzyłeś.Ja swojego nie zatapiam i wsad mam wyżej od lustra wody i jest ok.Zawijam tylko w folię celulozową.

 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury produkcyjne parzenia - gotowania wyrobów mięsnych prasowanych w praskach przewidują ich parzenie całkowicie zanurzonych w wodzie by proces parzenia przebiegał jednakowo ze wszystkich stron. Każdy robi jak uważa . Wszystkim propagującym inne metody parzenia proponuję parzenie kiełbas, kaszanek, salcesonów itd. zanurzonych w wodzie tylko do wysokości trzech czwartych . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, pewnie nie uwierzysz, ale w tym temacie całkowicie się z Tobą zgadza i sam bym nie ujął tego problemu lepiej niż Ty.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakich woreczków używacie do takiego szynkowaru?

Używam termokurczliwych osłonek od Mira o średnicy fi 180 [mm].

Wiem, że można parzyć bez praski, ale kwestia kształtu dopasowania do kanapek jest priorytetem, jak się robi tosty to lepiej wygląda kwadrat niż koło :-) Poza tym praski mam już lekko zużyte i osłonka pozwala na łatwe utrzymanie w czystości ich a także na bezproblemowe wyjmowanie wsadu tym lepiej jak się zostawi dłuższe końcówki przy wiązaniu końcówek.

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury produkcyjne parzenia - gotowania wyrobów mięsnych prasowanych w praskach przewidują ich parzenie całkowicie zanurzonych w wodzie by proces parzenia przebiegał jednakowo ze wszystkich stron. Każdy robi jak uważa . Wszystkim propagującym inne metody parzenia proponuję parzenie kiełbas, kaszanek, salcesonów itd. zanurzonych w wodzie tylko do wysokości trzech czwartych . Pozdrawiam

Czyli parzenie w zwykłym szynkowarze to zwykła lipa.

Procedury produkcyjne doprowadziły do tego że powstało to forum.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja parzę w osłonkach barierowych wsadzonych do szynkowara bo tak jak Papli kształt prostokątny bardziej mi się podoba :grin: ( i zanurzam cały szynkowar) .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewidują ich parzenie całkowicie zanurzonych w wodzie by proces parzenia przebiegał jednakowo ze wszystkich stron.

Wątek dotyczy parzenia w wodzie w garnkach , kotłach . Nie wspomniałem ani słowem o atmosach, autoklawach bo nie każdy to ma ,jak również szybkowarach ,piecach. piecykach itd.

Czyli parzenie w zwykłym szynkowarze to zwykła lipa.

.

Czym się różni szynkowar od praski- przecież to jest to samo tylko inaczej nazwane . Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.