Skocz do zawartości

[Pieczywo] Pieczemy chleb n zakwasie z Przemkiem i Pokemonem


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, miałem dzisiaj wstać przed 6, żeby córe odwieżyć na busa... a tu przed szóstą cos mnie obudziło... jakieś szczękanie, czy co... Wylazłem jakoś z łóżka... ide sprawdzic co tak hałasuje... wchodzę do kuchni... a tam pan zakwas zmarźnięty szczęka słoikiem... o w morde, myślę... przeziebi się i nic z chleba nie wyjdzie... na termometrze 21 stopni... no nic, co tu robić...?

Szybko ubrałem go w moją czapkę zimową i poleciałem rozpalac w piecu...

Jak wróciłem to juz była zadowolony :) Wstawiłem go jeszcze na wszelki wypadek do ciepławego piekarnika żeby sie rozgrzał :) a on ze szczęscia zaczął do mnie bańki puszczać... (przed zamieszaniem jeszcze)

temp w piekarniku ok 25 stopni :) ale zaraz przeniose go koło kaloryfera...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 486
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pokemon15, witam .Akcja rozwija sie niesamowicie :rolleyes: ,czuję że przeżyjemy niezły horror zaczym wyjdzie gotowy produkt :lol:

Już nie mogę się doczekać następnego odcinka :shock:

Masz rację będzie jak z 'Kobrą"

Czekamy na dalsze odcinki :grin:

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykryłem szklaną pokrywka...

ale zakwas powinien oddychać, przykryj gazą albo po nakłuwaną folią spożywczą.

pokemon15 napisał/a:

musze takie koszyki gdzieś znaleźć

 

koniecznie

na allegro są dość tanie

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany... przemek, ratuj, gdybym wiedział, że to będzie taki czad... to bym chyba się nie wziął za Pana "zakwasa"... to po prostu jest gorzej niż z moim 1,5 rocznym Bartkiem...

Niby przez cały dzień spokój... ale wieczorem jak już miałem Bartka karmić i do spania gotować.... nagle krzyk !!! słysze !!! CO JEST ? myślę sobie... a tu... masakra... żona z córką mi jakieś "fochy' robią, w kuchni wrzask nie przecietny...

Ech... idę do tej kuchni w końcu... i... "rany Julek" ! Pan "zakwas " jeczy i rozpacza z głodu... szlak... no to mu zapodałem 100g żytniej 2000 i 100ml wody... ufff, masakra,,, jakoś do rana wytrzyma chyba...

głodny był jak nie wiem co...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon nie śpij , wstawaj , trzeba Panu Zakwasowi śniadanie podać :!: :grin: :grin: :grin:

Biedny ten Nasz pokemonik , ma następne '' dziecko'' do wykarmienia :grin:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój już pracuje , ciasto wyrobione , zaspałeś Pokemon , nie dałeś mu śniadania , obiadu też nie planujesz :question:

 

http://img141.imageshack.us/img141/3884/p1060274i.jpg

 

[ Dodano: Nie 20 Mar, 2011 11:54 ]

Pokemon , przecież widzę , że zakwas ,, gazuje " nie dasz się dzisiaj namówić na pieczenie :question:

 

Jak się boisz , że nie wyrośnie , możesz dodać z 3 dkg drożdży , takiej ilości nie poczujesz w smaku gotowego chleba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakwas ,, gazuje " nie dasz się dzisiaj namówić na pieczenie

Robię chleb z przemkiem... i mam Pana Zakwasa dokarmiać przez 5 dni... dzisiaj wieczorem po nakarmieniu będzie 300g mąki i 300ml wody...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , niech Ci będzie , ja bym podjechał do najbliższej piekarni i poprosił o dwie łyżki zakwasu z tradycjami ,po zmieszaniu z Twoim młodym zakwasem zobaczyłbyś co by się działo .... ale jak chcesz :grin:

 

Ja już mogę chleb wkładać do piekarnika , ale jest zajęty .......... :wink:

 

http://img715.imageshack.us/img715/381/p1060276.jpg

 

 

http://img840.imageshack.us/img840/9026/p1060277a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Pana Zakwasa dokarmiać przez 5 dni... dzisiaj wieczorem po nakarmieniu będzie 300g mąki i 300ml wody...

No właśnie, po pięciu dniach to będzie jakieś kilo zakwasu! To chyba na jakąś straszną ilość bochenków - jak dobrze liczę "wg Chudziaka" trzeba by dodać chyba ze 2,5 - 3 kilo mąki :shock:

Przemku, czy można robić zakwas z mniejszych porcji mąki, np. po 50 g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.