Skocz do zawartości

Wyroby pakowane hermetycznie - pytanie


jackfantom

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj w prezencie wyroby z małej masarni zapakowane w całości - hermetycznie.

Szynka wędzona w całości, schab wędzony, kiełbasa, kabanosy - wszystko wieprzowe.

 

Jak długo można przechowywać tak zapakowane wyroby?

Czy nadają się do zamrożenia?

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda tak jakby było to zrobione za pomocą wyssania powietrza, odwrotnie do osłony gazowej. Wyroby są swojskie z małej, najprawdopodobniej prywatnej masarni. Prezent był formą odwdzięczenia się za pomoc, a ja po prostu zapomniałem się spytać o szczegóły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest opakowanie zbiorcze , tak przychodzi teraz mięso WP do naszego sklepu . Z takich opakowań jest wykładane do sprzedaży . Chyba że się mylę :sad:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest to metoda pakowania , która się zwie vacum , czyli wyssane zostało powietrze za pomocą tzw. zamykarki próżniowej.

 

Maxell pisał o metodzie MAP(Modyfikowana Atmosfera Pakowania) , czyli do opakowania jest wpuszczana specjalna mieszanina gazów.

 

Andrzejk napisał:

Myślę że to jest opakowanie zbiorcze , tak przychodzi teraz mięso WP do naszego sklepu . Z takich opakowań jest wykładane do sprzedaży . Chyba że się mylę :sad:

 

No Andrzeju czy to zbiorcze , czy jednostkowe etykieta powinna być !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacum wędliny- przydatność do spożycia do 21 dni .Termin zależy od temperatury zapakowania surowca jak i warunków przechowywania . Najlepsze warunki ,to temperatury zamykania i przechowywania 4-6 st C.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozić zawsze można .Podany okres przydatności do spożycia nie dotyczy wędlin drobno rozdrobnionych, tutaj przydatność 10-14 dni .
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacum wędliny- przydatność do spożycia do 21 dni .Termin zależy od temperatury zapakowania surowca jak i warunków przechowywania . Najlepsze warunki ,to temperatury zamykania i przechowywania 4-6 st C.

I jeszcze dużo innych czynników które mogą wpłynąć na skrócony , lub wydłużony termin przydatności do spożycia np:

- zawartość chemii

- rodzaj wędliny

- warunki higieniczne w których wyrób został wyprodukowany i zamknięty

i takie tam różne :wink:

 

No dobrze, technologia, technologią, a ja problem mam dalej, co z przybliżoną datą do spożycia, uznając, że produkt jest świeży, oraz czy można mrozić?

Najlepiej zadzwonić do darczyńcy i popytać co i jak z tym się zachować :mellow:

 

Przypomniałem sobie aferkę z CON........ jak ich udupila jedna ze stacji telewizyjnych na zrywaniu etykiet ze zwrotów i naklejaniu na nowo etykiet w celu ponownej sprzedaży :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spec 202- pracowałem przy tym kilka lat i wiem co piszę . Najważniejsze to jest na ile barów ustawimy zamykanie Chemii i wody to było tyle że po trzech dniach przechowywania w wacum już były wycieki.,dlatego wymyślono skin i map.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spec 202- pracowałem przy tym kilka lat i wiem co piszę . Chemii i wody to było tyle że po trzech dniach przechowywania w wacum już były wycieki.,dlatego wymyślono skin i map.

Dziadku przecież ja nic nie negowałem w twoich wypowiedziach i nie wiem czemu się czepiasz mojej osoby!

 

aaa jeszcze Pytanie ode mnie jaki jest okres przechowywania wędlin w opakowaniu vacum podrobowych i na przykład suszonych (krakowska z krakusa może być przykładem)

Pozdro)

:wink:

:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ode mnie jaki jest okres przechowywania wędlin w opakowaniu vacum podrobowych i na przykład suszonych (krakowska z krakusa może być przykładem)

Drugie pytanie, jaki jest okres przechowywanie wyrobów domowych bez opakowań? Sam odpowiem-odpowiednio długi, by je zjeść, zanim zaczną wykazywać jakiekolwiek objawy starzenia. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrobowe generalnie 14 dni ale są odstępstwa na minus . Suszone generalnie 30dni ale i 60 dni też bywało .

Ta odp. może być dla mnie zadowalająca , ale nie jest piszesz dwuznacznie :!:

Ja kończę polemikę w tym temacie :???:

Pozdrowienia dla wszystkich :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie będę wymieniał wszystkich asortymentów i podawał terminy przydatności bo po co to komu. Podałem uśrednione i to na naszym forum powinno wystarczyć.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec202

wszystkie nadwyżki, pakuję próżniowo i do zamrażarki,

a póżniej wolne rozmrażanie i jak znalazł.

Np parówki, trudno zjeść 6-7 kg w ciągu tygodnia.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Myślę że bezpieczny termin to 10-12 dni, pod warunkiem że zachowany jest reżym produkcyjny. Pakowane w woreczki o temp 4-6 st C. Tak samo przechowywanie.

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pakowane w woreczki o temp 4-6 st C. Tak samo przechowywanie.

Przesunęłabym te temperatury na 0+ do 4.

Szczególnie dla produktu z galaretką. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.