Skocz do zawartości

szynkowarki--mam problem z termometrem


Jorgus

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie .Jak moj towar jest w goracej wodzie ,to pobiera ,temperature ,z wody ,mimo ze ,bagnet termometra ,jest w srodku ,towaru. caly temat dotyczy parzenia wyrobow .Mam dwa termomometry bagnetowe, sprawdzaja sie w czasie wedzenia .Mam rozumiec ze temperatua wody w ktorej sie parza ,jest taka sama jak w srodku wyrobu.?j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam rozumiec ze temperatua wody w ktorej sie parza ,jest taka sama jak w srodku wyrobu.?j

Nie nie tak.Temperatura parzenia to temperatura wody w której parzysz a temp.wyrobu w środku to temp. Twojego wyroby do której uzyskania należy parzyć.Na ogół temp. parzenia jest wyższa od temp. końcowej wyrobu.Jeśli jest napisane ,że parzymy w temp.80C do momentu uzyskania 68C w środku to ta pierwsza to temp parzenia a drugo temp. wyrobu do której uzyskania należy parzyć.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Arkadiusz ,ale moj problem to ,moje szynkowarki sa calkowicie w wodzie zanuzone,w zwiasku z tym pomiar temp. jest ,troche klopotliwy ,tz,musze zaufac ,tabeli , rodzaj miesa ,temp. parzenia,parokrotnie ,zrobilem ,zgodnie z tabela ,wyszly ,idealnie,czyli tak czymac Pozrawiam Jorgus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Arkadiusz ,ale moj problem to ,moje szynkowarki sa calkowicie w wodzie zanuzone,w zwiasku z tym pomiar temp. jest ,troche klopotliwy

A czemuż to jeśli mogę wiedzieć? :shock:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala sprawa ,to ze wbity termometr w nasz towar ,pobiera temperture z wody ktora ma wyzsza temperature niz w srodku towaru . pytanie dla laika ,jak Jorgus co to daje ?. Rozumie ,tak mi sie wydaje ......parzymy szynki,balerony ,poledwice ,wyjmojemy na chwile ,bagnet w srodek towaru odczytujemy i..OKi pozdrow. jorgus.

 

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 18:01 ]

Arkadiuszu -dlatego ze nie moge .Wbic bagnetu termometra w towar ,bo jest w wodzie ,a towar jest w woreczku .Wiec uszkodzony woreczek to podmokly towar mam na mysli mieso w szynkowarce

pozdrawiam jorgus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu -dlatego ze nie moge .Wbic bagnetu termometra w towar ,bo jest w wodzie ,a towar jest w woreczku .Wiec uszkodzony woreczek to podmokly towar mam na mysli mieso w szynkowarce

Kłania się fizyka.Jeśli masz wbity termometr to podgrzewając szynkowar rośnie temp.wyrobu a co za tym idzie rośnie ciśnienie w wyrobie a więc woda w której parzysz nie wpłynie do wyrobu co najwyżej jak wyjmiesz termometr w czasie parzenia to wypłynie sok z wyrobu.Ja radzę sobie i naczej.Ponieważ ja do szynkowara używam foli celulozowej w rolce to po prostu nie zalewam szynkowara wodą a jedynie leję wodę do rantu tak że woda nie wlewa się do środka.Odezwą się zaraz pewnie fachowcy i powiedzą ,że tak się nie powinno robić ,ale ja to już sprawdziłem i jest dobrze.

 

szynki,balerony ,poledwice ,wyjmojemy na chwile ,bagnet w srodek towaru odczytujemy i..OKi pozdrow. jorgus

Nic nie wyjmujemy.Wbijamy termometr i wrzucamy do parzenia z wbitym termometrem.A jak Sobie wyobrażasz wyciągając szynkę i wbijasz termometr i okazuje się ,że jest przeparzona.Musisz cały czas obserwować temperaturę na bieżąco i pamiętać ,że po wyjęciu z parzenia temperatura wzrasto o 2C,czyli jak parzymy do 68C to wyjmujemy przy 66-67C

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalewam szynkowara wodą a jedynie leję wodę do rantu tak że woda nie wlewa się do środka.Odezwą się zaraz pewnie fachowcy i powiedzą ,że tak się nie powinno robić ,ale ja to już sprawdziłem i jest dobrze.

Ja również w ten sposób parzę .

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu, Dziadek napisalby ,mozemy robic jak nam pasuje .Ja parze moje wyroby calkowicie zanurzone --jorgus robi tak samo --cala kwestia ---jak zmierzyc tempraure wewatrz wyrobu nie uszkadzajac oslonki ? pozdrawiam jorgus.

 

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 20:32 ]

Arkadiuszu ,w tej chwili przeczytalem Twoj post ,dla mnie bardzo istotny ,otoz nie mialem pojecia ze moznna pazyc wyroby , majace w sobie termometr, . Dzieki ta strona -jest nieoceniona --dzieki Wam . jorgus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba ,albo nie rozumiesz ,albo nie chcesz zrozumieć.Przecież jak włożysz szynkowar do wody i go podgrzejesz to temperatura w Twojej osłonce się podniesie a co za tym idzie wzrośnie ciśnienie.Jak wbijesz termometr to nic nie wpłynie do środka bo ciśnienie w osłonce na to nie pozwoli.Jeśli pozostawisz wbity termometr to też nic nie wypłynie bo dziurkę zatyka sonda z termometru.Nic nie ma do rzeczy czy osłonka ma dziurkę czy nie.

 

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 20:42 ]

No to się cieszę ,że już wszystko jasne.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.