Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wyroby Roger-owe ...... różne i poprzeczne i podłużne ... ;)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#21 Andyandy

Andyandy
  • **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 17 sie 2011 - 14:41

roger, Bardzo dobre rozwiązanie, bez komory pośredniej. Czyszczenie też bez problemu. Najważniejsze, że nie odgotowujesz dziegcia i można zbierać do pojemnika bez wpływu na smak wędzonek.

#22 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 17 sie 2011 - 15:16

Andrzej to prototyp nowy wygląda tak :

Dołączona grafika

A tu masz więcej na ten temat ;) :
https://wedlinydomow...p=206030#206030

#23 grizzly

grizzly
  • Użytkownicy
  • 1386 postów
  • MiejscowośćWielkopolska

Napisano 17 sie 2011 - 17:43

roger...Bardzo dobre rozwiązanie...

No! :grin:

BTW
Witaj Drogi Kolego, jak miło widzieć Twoje posty. :cool:
.

#24 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 22 sie 2011 - 10:38

Weekend bez dymienia to weekend "stracony" więc zamontowałem nowy generator i nie dałem odpocząć beczce żeby nie odwykła ... ;) ja wziąłem się za koszenie "pourlopowej trawy" a ona sobie przerabiała serki i pałki kurczaka do piwka ... ;)

Dołączona grafika

Pałeczki wcześniej parzone 45min w solance z warzywami .... a do wieszania wykorzystałem haczyki do ryb .... proste i skuteczne rozwiązanie.... ;)

Dołączona grafika

Po wędzeniu:

Dołączona grafika

Serki Pilos "Typ włoski" 12h w solance i 3-3 1/2 godzinki w 60-65st C w gęstrzym dymie .... i tak teraz będę je robił bo jak dla mnie są super ... ;)

Dołączona grafika

#25 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 21 wrz 2011 - 12:53

Moje 3 wersje obudowy sterowników do wędzarni elektrycznych:

To pierwsza mała obudowa sterownika NA20 dwu-czujnikowego ale ustawionego na pracę jedno-czujnikową:
Dołączona grafika

To kolejna wersja obudowy tego samego sterownika.... :
Dołączona grafika

ta jest bardziej kompaktowa mimo że troszkę większa ..... ponieważ potrzebowałem jedno gniazdko do pompki (stałe) a drugie do grzałki (wysterowane) konieczna była separacja w tym podwójnym gnieździe . Zwyczajnie przeciałem listwę dokładając dwie śrubki ze starego wyłącznika światła dzięki temu zrobiły się dwa niezależne gniazda w jednej obudowie ..
I kolejny sterownik tym razem DC20 ..... to sterownik dwu-obwodowy i dwu-czujnikowy ..... kazdy z obwodów steruje swoim wyjściem niezależnie .... dlatego zamontowałem w jedną obudowę dwa gniazda z uziemieniem sterowane z obwodów sterownika i jedno stałoprądowe bez uziemienia do pompki....
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jedna uwaga !!!
Wszystkie obciążenia rezystancyjne typu grzałki muszą być podłączane do gniazd uziemionych to ze względu na Wasze bezpieczeństwo ..... sterowniki również powninny być podłączone do prądu zgodnie ze sztuką czyli faza tam gdzie Bóg przykazał "0" również ...... co prawda będzie to funkcjonowało i odwrotnie tylko jak już coś robimy to róbmy to porządnie .....
Mnie całe życie uczyli starzy rzemieślnicy że podłączając gniazdo elektryczna jak patrzę na nie z przodu majac bolec uziemienia na górze to po lewej ma być faza a po prawej "0"

#26 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 21 wrz 2011 - 22:42

Mnie całe życie uczyli starzy rzemieślnicy że podłączając gniazdo elektryczna jak patrzę na nie z przodu majac bolec uziemienia na górze to po lewej ma być faza a po prawej "0"

tylko jedno małe "ale"..... :lol: - gniazda podwójne :cool: ...
- dół będzie "odwrotny" :rolleyes:

#27 jpionka

jpionka
  • Użytkownicy
  • 578 postów
  • MiejscowośćPruszcz Gdański

Napisano 22 wrz 2011 - 05:22

tylko jedno małe "ale"..... :lol: - gniazda podwójne :cool: ...
- dół będzie "odwrotny" :rolleyes:

No i cała nauka bierze w łeb.... :lol:

Ale można zastosować dwa pojedyncze gniazda lub podwójne zmodyfikować
tak , aby się faza przez urządzenie nie zamykała.

pozdrawiam

#28 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 22 wrz 2011 - 07:01

Abratku, wynika to tylko z błędnej konstrukcji gniazda - ot nasi... - ostatnio przerabiając instalację dla syna wstawiłem poprawne gniazda. Można już zakupić podwójne gniazda ze skrzyżowanym połączeniem gniazd i wtedy ma się poprawne wyjścia. A gniazda zakupiłem w Castoramie.

#29 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 07:49

Oj nie czytacie Pany ;)
Napisałem ze te podwójne gniazda modyfikowalem ... rozcialem szyne i podlaczylem jak Bóg przykazal ;) . Ta przypadłość to cecha tych tanich gniazd podwójnych z uziemieniem wiec albo stosujemy pojedyncze albo drogie podwójne krzyzowe albo modyfikujemy ....

#30 Jaszczur

Jaszczur
  • Użytkownicy
  • 102 postów
  • MiejscowośćDąbrowa Górnicza

Napisano 22 wrz 2011 - 10:21

Hey. Smakowicie wyglądają te serki mógłbyś krótko opisać jaka solanka, zioła i jak wędziłeś ??

#31 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 10:36

To serki typu włoskiego .... na 12h do solanki 10% potem nockę ociekają i do wedzarni bez osuszania na 60-65st 3-3 1/2 godziny w srednio gestym dymie ..... tak je robię
Ziołami obtaczam przed wędzeniem - zioła prowansalskie , pieprz kolorowy, papryka lub czosnek .... ;)

#32 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 10:53

ot nasi...

Papciu, a dlaczego tylko "Nasi"? - to nie jest tylko rozwiązanie polskich producentów..... kiedyś przykładano mniejszą wagę do prawidłowego połączenia fazowego - obecnie nawet same urządzenia już o tym informują że coś "jest nie tak"....
niestety podejrzewam że jeszcze sporo czasu upłynie zanim producenci przestroją się "na nowe"....wiadomo koszty.....

#33 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12857 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 15:46

potem nockę ociekają

A ja spróbowałem trochę inaczej.Bez ociekania bezpośrednio z solanki do osuszania w wędzarni 1h i wędzenie.Wyszły super.

#34 dietykon

dietykon
  • Użytkownicy
  • 708 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 16:26

roger, serki kupujesz w Lidlu? Czy może są one jeszcze w innych sklepach?

#35 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12857 postów

Napisano 22 wrz 2011 - 16:44

Roger kupuje w Lidlu.Ja też.To jest serek typu włoskiego.

#36 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 17 paź 2011 - 11:00

Zima idzie trzeba ładować akumulatory .... zabrakło mi wody destylowanej to "popełniłem" takie dwa sprzęty do jej produkcji ;) .... jeden dla siebie drugi dla kolegi ....

Dołączona grafika

#37 myth

myth
  • Użytkownicy
  • 1602 postów
  • MiejscowośćReykjavik, Islandia/ Koszalin

Napisano 17 paź 2011 - 12:05

roger, piękne kolumny, już testowane? :cool: Oj, ile bym dał, aby coś takiego w swoim zestawie do "wyrobów domowych" posiadać :D :clap: :lol: :cool:

#38 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6389 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 17 paź 2011 - 12:21

No Kolego Roger, toć to prawdziwe rakiety dalekiego zasięgu.
Zasięg z pełnym spokojem, powyżej 96%.

Pozdrawiam

#39 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 17 paź 2011 - 12:30

Zasięg z pełnym spokojem, powyżej 96%

No Jareczku kto jak kto ale Ty to wiesz .... ;)

#40 tusiaczek

tusiaczek
  • **VIP-Organizator**
  • 5601 postów

Napisano 21 paź 2011 - 20:57

No właśnie jedna z tych Twoich "córek" cieszy me oczy i wku...wia małżonkę :grin:
Oto ona w prawie że całej okazałości
Dołączona grafika
Pozostało zamontować grzałki - dwie sztuki 1500 i 2000W w kształcie UU i wspawać wziernik lub jak kto woli "latarkę" w kolumnę
Dołączona grafika
A we wtorek ma dojść regulator mocy z czujnikami i wyjściem elektrozaworu E-ARC i poziomu cieczy (to tak na wszelki słuczaj w razie przysłowiowego Niemca)
Dołączona grafika
W planach jest jeszcze "wyprostowanie" Aabratka na typowego Bokaboba i będzie full LM/VM E-Arc ale to za jakiś czas. Na razie muszę się nacieszyć Rogerowym tworem i przedstylować troszku wody bo ta w kranach jakaś takaś nieciekawaś :clap:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych