Skocz do zawartości

Wyroby Roger-owe ...... różne i poprzeczne i podłużne ... ;)


roger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Post Maxela jakby zniknął, ale refleks Rogera wziął górę. :thumbsup:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jako miłośnik wszelkiego rodzaju tureckich specjałów od ładnych paru lat kombinowałem nad smacznym i prostym niby chlebkiem lavas to taka "ichnia tortilla" , przerobiłem dziesiątki przepisów i patentów z różnym efektem co i rusz coś zmieniałem i kombinowałem a z efektami było różnie Ostatnio udało mi się uzyskać to czego chciałem i tu już raczej nic nie będę zmieniał. Potrzebujemy:   ¾ szklanki ciepłej wody – ja daję ¼ szklanki ciepłej wody i ½ szklanki mleka 1 łyżeczka suszonych drożdży lub 1cm „długości” ze standardowe kostki świeżych rozkruszonych 1 łyżeczka cukru 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju – daję 3 oleju 2 pełne szklanki mąki (użyłem standardowej pszennej 650) 1-2 łyżeczki soli Opcjonalnie zioła – dałem tymianku, bazylii i oregano  

 

 

wykorzystałam Twoje kombinacje na przygotowanie dzisiejszego obiadu i co ...... i rezygnuję ze swojego przepisu a był taki skład :

-3/4szkl.mąki pszennej

-3/4szkl.mąki kukurydzianej

-1łyżeczka soli

-1/2łyżeczki sody

-50g masła

-200ml wrzącej wody

 

i będę wałkowała  :) Twój ( tylko ilości wody a mleka zamienię sobie następnym razem ) 

 

dzięki Roger , pozdrawiam

Ula

post-70754-0-45372800-1437152202_thumb.jpg

post-70754-0-52437300-1437152227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obiecałem że wstawię próbkę swoich zmagań z presbetonem ... ale po kolei ...

 

Otóż całkiem niechcący podczas budowy tarasu powstał lany betonowy murek oporowy nieco a w zasadzie mocno szkaradnej urody choć pierwotna koncepcja była diametralnie inna ...

 

post-45527-0-77430200-1442821462_thumb.jpg

 

post-45527-0-50199600-1442821468_thumb.jpg

 

Taras jest wyłożony kostką moim zdaniem to bardzo dobre i trwałe rozwiązanie w przeciwieństwie do np płytek klejonych, miałem i takie i takie rozwiązanie więc wiem co piszę ;)
 

post-45527-0-04775000-1442821472_thumb.jpg

 

Myślałem co z tych szkaradnym potworem zrobić, była koncepcja oklejania tego jakimś gresem płytkami etc ale cholerstwo jest tak krzywe że głowa i oczy bola :(, była koncepcja "baranka" i malowania na grafit , ale to takie jakieś zwykłe i mało ciekawe ....

Zatem zainspirowany i zafascynowany pracami januszfeniks-a podjąłem decyzję że będzie presbeton bo to przecież szybko i prosto - kawałek stempla rach ciach i gotowe ... 

 

Otóż to wcale nie takie rach ciach po pierwsze dobra forma silikonowa w zależności od wzoru to wydatek rzędu 200-500pln - ten problem ominąłem "adaptując" plastikową formę do odlewania za całe 15pln ale ok co i jak z ciastem co z czym i jak żeby to miało ręce i nogi ... :(

Wertowanie netu na niewiele się zdało więc został "telefon do przyjaciela" oczywiście kolegi Janusza  i wzywanie pomocy czyli "Huston mamy problem" tutaj chciałbym serdecznie podziękować koledze Januszowi za zdradzenie paru tricków typu co z czym i jak żeby wszelkiej maści "krótkie i długie nie fruwały przy robocie"  (... Januszku niestety i tak fruwały) ...  

Kochani kolega wytłumaczył mi wszystko najlepiej jak mógł, ale przez telefon to wiecie rozmowa ze ślepym o kolorach, ja naprawdę jestem techniczny i żadnej roboty się nie boję ale uwierzcie mi w sobotę doceniłem to co ten chłop robi  doceniłem i to przez BARDZO DUŻE "D" - PODZIWIAM JANUSZU CIĘ JESZCZE BARDZIEJ ZA WIEDZĘ I KUNSZT W RĘKACH ...

 

 

Ja wiem że pół roboty się nie pokazuje ale obiecałem ... 

Mój wybór padł na beton udający łupek miejscami łączony z kamieniem polnym łupanym (to niestety wymusza krzywizna murku i tych miejsc jeszcze nie zrobiłem ). Postanowiłem zacząć od tych miejsc które mało widać i chwała Bogu bo pierwsza ściankę ściągałem 3 razy ;) ... 

 

post-45527-0-12124000-1442821476_thumb.jpg

 

post-45527-0-01303700-1442821482_thumb.jpg

 

post-45527-0-31634000-1442821489_thumb.jpg

 

Wolno to idzie ale własnymi rękami i ŁP z początku bardzo sceptyczna juz teraz jest pod wrażeniem ... oczywiście czeka mnie potem wybarwianie i impregnacja całości ale to już małe piwko przed śniadaniem - najgorsze początki ;)

 

 

Januszfeniks - raz jeszcze wielkie dzięki za wsparcie ;)

 

 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

WOW!!! na prawdę fajnie to wygląda i o wiele lepiej niż jakakolwiek płytka!!!

Szacun że podjąłeś walkę  :thumbsup:  :clap:

 

A Janusz to jest mistrz światowej klasy więc każda nawet najmniejsza rada była dla Ciebie na pewno na wagę złota!!

 

Czekamy oczywiście na resztę relacji z dalszych postępów pracy  :thumbsup:

 

Z Dymnym pozdrowieniem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Roger ;)     Arko nie przesadzaj  bo .. ;)    rymsss :)

 

Wklejam Ci zdjęcia z wybarwiania....

Pierwsze zdjęcie to fara elewacyjna dwukrotnie malowana i wybarwiane poszczególne  kamyki...  Sądzę że to będzie najprostsze. 

Następne zdjęcia to podkład z koloru żółtego, brązowego, czarnego w odpowiednim rozcieńczeniu  i potem pojedyncze sztuki... Możliwości jest wiele..

Ostanie zdjęcia to juz sporo pracy.   Bez podkładu farby elewacyjnej na samych pigmentach żelazowych.  Najpierw żółty miejscami, potem jasny brązik po całości. Wybarwianie pojedynczych elementów i znowu lekki brązik po całości.   Na to jeszcze sam impregnat.

post-58531-0-56101900-1442825542_thumb.jpg

post-58531-0-17445900-1442825557_thumb.jpg

post-58531-0-45260800-1442825571_thumb.jpg

post-58531-0-37957900-1442825591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu żeś mnie sprowadził szybko i twardo doopskiem na ziemię .... :(

 

To co Ty tu wstawiłeś to oczywiście dla mnie kosmos ... ;)

No będę walczył Janusz i postaram się osiągnąć jakiś akceptowalny estetycznie efekt - tak wiesz żeby się Mistrz ucznia amatora nie musiał wstydzić ;)

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger, gratuluję podjęcia jedynej słusznej decyzji. Z tego co widzę, idzie Ci znakomicie. Trzymam kciuki. Przyjadę odebrać robotę.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu żeś mnie sprowadził szybko i twardo doopskiem na ziemię .... :(

 

To co Ty tu wstawiłeś to oczywiście dla mnie kosmos ... ;)

No będę walczył Janusz i postaram się osiągnąć jakiś akceptowalny estetycznie efekt - tak wiesz żeby się Mistrz ucznia amatora nie musiał wstydzić ;)

Postaraj sie powalczyć. Efekt bedzie zawsze satysfakcjonujący. Spieszysz sie?  Pewnie nie do zimy jeszcze troszkę

więc działaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały update ... po pracowitej sobocie "prasowanie betonu" uważam za zakończone ... teraz ze 2-3 tygodnie poschnie i wybarwianie ;)

 

post-45527-0-52465100-1443427734_thumb.jpg

 

post-45527-0-56242200-1443427758_thumb.jpg

 

post-45527-0-24943300-1443427770_thumb.jpg

 

post-45527-0-11797000-1443427782_thumb.jpg

 

Niejako pryz okazji pobawiliśmy się z teściem w metaloplastykę i szkaradne drzwi i okienka od kurniko / chlewiko/ obórki (generalnie budynku gospodarczego) , piwnicy - łącznie 5 sztuk (jedne dodatkowo do nowej wędzarni tylko już bez łuku i dwuskrzydłowe) zyskały nowe bardziej przyjazne oblicze ;)

Te stare to ojca Hitlera chyba pamiętały ;)

 

post-45527-0-73630700-1443428023_thumb.jpg

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A machnij sobie Januszku - te moje są na ramie z profilu stalowego 20/40 wiec czas im nie straszny i pewnie moje wnuki się będą nimi cieszyły ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnie się na usta jedno słowo.. PIĘKNIE... no po prostu pięknie, raj na ziemi!

Na dodatek własnymi rencami wykonany? ..brak słów. 

Talent do wszystkiego  :clap:  :clap:  :clap:  :clap: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to po bólach "porodowych" zamykam etap presbetonu ... wybarwianie zrobione, nie jest to tak spektakularne jak dzieła Janusza ale szkarada mnie już wreszcie nie wali po oczach ;)

 

post-45527-0-16952800-1444641491_thumb.jpg

 

post-45527-0-57093700-1444641496_thumb.jpg

 

I tak całkiem niechcący po lewej stronie zaczyna się wyłaniać chyba znajoma na pierwszy rzut oka "konstrukcja" będzie dokończona w przyszłym roku, jeszcze nie wiem czy będzie strop lany czy ceglany czy tez demontowalny ..... hmmm możne wcale nie będzie, pożyjemy zobaczymy ;)

 

post-45527-0-01807100-1444641506_thumb.jpg

 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.