Skocz do zawartości

Parówki i parówkowa - przepisy i wariacje Pis67


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

Bagno a co powiesz aby w przypadku użycia tłuszczu wołowego użyć dodatkowo białka sojowego jako emulgatora ?

Oczywiście pod warunkiem, że viajero zaakceptuje takie białko.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miro, wiem, że "przemysłowa technologia" umożliwia tworzenie poprawnych układów koloidalnych z tłuszczami: wołowy, drobiowy a nawet olejem roślinnym.

Tylko, my prowadzimy dyskusję o wędlinach domowych bez dodatków funkcjonalnych.

Z drugiej strony wiem, że domowa produkcja wyrobów mięsnych z dodatkami funkcjonalnymi nie ma sensu pod względem ekonomicznym.

viajero, jeśli akceptujesz domową produkcję k.parówkowej z białkiem sojowym to, nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagno jedno małe spostrzeżenie.

Białko sojowe nie jest chemią, a w tym specyficznym przypadku spełni swoją rolę emulgatora.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża zawartość fitoestrogenów w soji jest podejrzewana o zmniejszanie poziomu testosteronu u mężczyzn oraz o pogarszanie ich płodności już w dzieciństwie.

Soja = GMO

 

PS. wygaszam bo nie na temat .

Kawa też kiedyś szkodziła a dziś jest zbawienna dla zdrowia.

 

Soja=GMO równa się BZDURA.

Musi być modyfikowana genetycznie, aby równanie stało się prawdą.

Piszmy o faktach, a nie o pogłoskach i reklamach w TV !

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że nasze receptury na wędliny są tak skonstruwane że zawierają wszystkie mięsa ze zwierząt rzeźnych - trzoda chlewna , bydło , cielęcina ,baranina i w mniejszym stopniu konina , kozina i ostatnio drób. W większości naszego społeczeństwa wszystkie te rodzaje mięs nie stanowią przeszkody w ich spożywaniu. Gdy chcemy by by jakaś receptura odbiegała od tego modelu, to od razu piszmy co nam wolno spożywać. Nasze forum jest tolerancyjne i dla osób które mają odmienny sposób żywienia , myślę że coś wspólnie wymyślimy.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za pomoc

Białko solowe, jako emulgator byłoby w porządku, chociaż fakt, wolałbym użyć tłuszczów zwierzęcych.

Chodzi mi o zrobienie koszernych parowek.

Co do kiełbas, to nie ma z tym już takiego problemu, Nat omijasz parowek, ze względu na ten rodzaj emulsji są dla mnie zagadką.

Miałem do czynienia z pordukcją przemysłową (konsumpcyjne oczywiście) ale chcialbym zrobić coś sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viajero,Rozumiem, że wybierasz sobie recepturę na parówkową i zamiast wieprzowiny zastępujesz innymi gatunkami mięsa. Musisz sam eksperymentować z ilością użytego tłuszczu.

Warunkiem udanej produkcji będzie użycie mięsa, które będzie dobrze emulgowało tłuszcze.

Mam nadzieję, że przedstawisz nam pierwszą recepturę na twoja kiełbasę drobnorozdrobnioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie mięso byłoby do tego najlepsze?

Dla mnie liczą właściwości mięsa, które pozwalają na otrzymanie właściwej konsystencji kiełbasy drobnorozdrobnionej. Nie zawsze drogie i ładne, równa się dobre dla wytwórcy.

Dobre właściwości wiążące posiada mięso: drobiowe, cielęce i wołowe.

Chciałbym, żebyś się na coś zdecydował i przedstawił swoją propozycję składu recepturowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę będę robił parówkową i mam pytanie czym i w jaki sposób najlepiej kutrować mięso (nie posiadam niestety kutra - dlaczego to ustrojstwo jest takie drogie :mad: ). Przy ostatniej produkcji zajechałem swój blender a i masa na parówki nie była idealnie rozdrobniona. Czy jest jakiś dobry sposób czy pozostaje jedynie blender. Dodam że tym razem planuje zrobić 5kg.

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zrobienia pierwszy raz parówkowej.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

-podgardle jak i pachwina obecnie nie osiągalne ( a przynajmniej do takiej ilości jak będę robił nie warto w rzeźni głowy zawracać) czy mogę użyć boczku, łopatki i mięsa z kości od schabu? jakie powinny być proporcje?

-niestety nie będę wędził, czy po nadzianiu osadzać 30 minut i następnie wrzucać do gorącej wody(75-80st) a następnie wychłodzić w zimnej?

-i co z tą mąką i mlekiem dawać czy nie? :rolleyes:

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nadszedł czas, by do parówek wrócić. Jest natchnienie, będzie kiełbasa parówkowa. Zrobię ją z dzikiego kl.III i II., podgardla wieprzowego i szynki wieprzowej. Może jutro - foty dostarczę. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.