Skocz do zawartości

Dżem truskawkowy..


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...

 

Dostalem kilka kilo truskawek od znajomego..Dzieciaki troszke pojadly ale duzo zostalo..

 

Wlasnie je podgotowalem z cukrem zelujacym oraz sokiem z cytryny.

 

Moje pytanie : Wlac ta goraca mase do sloiczkow czy przechlodzic troszke a puzniej w garnku zaparzyc sloiczki jeszcze raz ?

 

Dzieki za odp.. :-)

 

pozdrawiam

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Możesz wlać teraz do słoiczków jak jest gorące szkoda tylko że dałeś cukier żelujący.

A jaki jest inny sposob bez cukru zelujacego ?

 

dzieki za odp. :-)

 

[ Dodano: Wto 31 Maj, 2011 21:35 ]

Ja używam Żel-fix 3:1 firmy Dr. Oetker do wszelakich dżemów.

Ja wziolem ten z Diamant 2:1 .. Jak sie nie uda to wyprobuje ten ktory podalas :-)

 

Jesli dostane znowu truskaweczki ;-)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że dałeś cukier żelujący

czemu?

Ja co roku robię z cukrem żelującym, inaczej przecież nie wyjdzie, jeśli ktoś ma sposób że wyjdzie, to chętnie spróbuje, ale wg mnie nie ma szans, co innego z porzeczkami, one same się żelują.

Ja od kilku lat robię wg tego przepisu, dżem jest bardzo smaczny, zawsze wychodzi http://www.diamant.pl/index.php?a=przepisy&co=przepis&id=211

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to cukier żelujący czy żelfix to jeden pies :tongue: - oba produkty zawierają pektynę i vitC....

nie wszystkie owoce (jak napisała Madlinka) zawierają wystarczającą ilość pektyn aby same stworzyć ścisły dżem, mimo silnego odparowywania

 

czy odrazu do lodowki ?

znudziła Ci się lodówka? :tongue:

a po co w ogóle chłodzić??? - jak ostygnie wynosisz do jakiejś piwniczki i może stać sobie i dwa lata

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlinka, Ja wszystkie słodkości zrzucam na druga połowę :grin: Ale w zamian mam super powidła bez cukrów żelujących. Truskawki lub śliwki węgierki czy wiśnia - owoce umyte zasypane cukrem. Następnie kilka dni gotowane na małym gazie do silnego odparowania wody. ( gaz mam ryczałt ) W smaku jest lekko karmelizowane i bardzo geste. Tak przygotowane powidła mogą w słoiczkach leżeć kilka lat. Moje ulubione powidła śliwkowe są z dodatkiem imbiru. Polecam. :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyandy - a Ty rozróżniasz te dwa produkty? -powidła to nie dżem

a używanie substancji żelującej jest takim samym "przestępstwem" jak używanie soli

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to cukier żelujący czy żelfix to jeden pies - oba produkty zawierają pektynę i vitC....

Zgoda ale ja używam właśnie żel-fix'u 3:1 dlatego ,że do niego trzeba użyć najmniejszą ilość cukru w stosunku do owoców . A powidła oczywiście smażę z samym zwykłym cukrem :lol:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam właśnie żel-fix'u 3:1 dlatego ,że do niego trzeba użyć najmniejszą ilość cukru w stosunku do owoców

chciałbym nieśmiało zauważyć że cukier Diamatna występuje w trzech odmianach:

1:1 ; 2:1 ; 3:1...

 

ja też używam żelfixa bo mam uprzedzenie do diamanta a poza tym również wolę "niskosłodzone"

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzemik byl rewelacyjny !!!

 

Pierwszy raz widzialem jak ludzie podczas grillowania omijali steki oraz kielbaski z grilla , dobierajac sie do sloiczkow z moim dzemikiem :grin: :grin:

 

Byl nakladany na chlebki tostowe lekko zarumienione na ruszcie grilla..Poprostu przeboj wieczoru , ale bylo naprawde cieplo na dworze i moze dlatego woleli lekka przekaske ?

 

Dziekuje za pomocne podpowiedzi i uwagi :-)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestorze drogi, trzeba było poczytać w sklepie co na opakowaniu było....:cool:

Np. w takim żelfixie w skład wchodzi pektyna kwas cytrynowy i kwas sorbowy uważany za nieszkodliwy (ze względu na szybki rozkład metaboliczny)

 

co ciekawe podobno cukry zelujące stosowane 1:1 ze względu na wysoką zawartość słodyczy nie potrzebują konserwantów :wink:

 

a teraz pytanie: jakie szanse mają witaminy w tak zachwalanych długogotowanych konfiturach ? :tongue:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie szanse mają witaminy w tak zachwalanych długogotowanych konfiturach

Marne :wink:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestor...

 

Do moich dzemikow uzylem Diamant 2:1...W skladzie nie ma "benzoesan sodu" , sa jednak te skladniki ktore Abratek opisal..W paczuszce ktora mam przed soba jest jeszcze na skladnikach dopisane "Olej roslinny"..

 

Jestem b.zadowolony z produktu..

 

Witaminki moze sa dlatego jeszcze w tym cukrze dodane bo te w owocach beda podczas gotowania tracily na wartosci ??..;-)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paczuszce ktora mam przed soba jest jeszcze na skladnikach dopisane "Olej roslinny"..

tez mnie to troszkę początkowo zdziwiło ale tu chyba chodzi o to że po napełnieniu słoika tworzy się na wierzchu cienka powłoka tłuszczu uniemożliwiająca dostęp resztkom powietrza
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam Żel-fix 3:1 firmy Dr. Oetker

Tak samo i ja znaczy się moja mama, ja za leniwy do takich wyrobów :lol:

 

Przy okazji robienia nalewek "zrobiło się" kilka dżemików, wezmę ze dwa może trzy słoiczki na zlot.

Może Marek z Bielska będzie robił jakieś naleśniki jak na filmie ze zlotu nr 3, taki dżemik jest akuratni do naleśniczków :thumbsup: :thumbsup:

 

 

Mam chyba jeszcze jakieś z zeszłego roku :rolleyes: :rolleyes:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama do robienia dżemów (truskawki, wiśnie, maliny, borówki, brzoskwinie) używała pektyny i cukru. Pektynę kupowała w torebkach ok. 100 g. Pamiętam, ze produkowana była przez Pektowin z Jasła.

A dawniej to dżemy smażyło się tylko na cukrze (owoce, cukier i czas aż owoce staną się takie szkliste-przeźroczyste). Technologia zbliżona do wyrobu powideł śliwkowych, tylko trochę krócej.

Bardzo dobre są też truskawki zasypane cukrem w słoikach i zapasteryzowane. Można używać do deserów lub jogurtu czy twarożku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albacora podaj szczegóły dotyczące tych truskaweczek zasypanych cukrem i pasteryzowanych , proporcje ,czasy itd. pozdrawiam.

Umyte truskawki wkładamy do słoika (Mama robi w 330 ml), dodajemy 3-4 łyżki cukru, zakręcamy i pasteryzujemy 40-50 min. Nie dodajemy wody do truskawek, owoce same puszczą sok. Gotowy słoik jest wypełniony w trochę więcej niż 1/2, ale przechowuje się w spiżarce czy piwnicy bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.