Skocz do zawartości

Czym mielecie mięso?


misiaczek2306

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie w temacie , ale trochę tak...

 

znalazłem na all...napęd do wilka SPOMASZ - pisze 500 ale już zgadałem na 400 - kto chce ?

 

http://allegro.pl/wilk-do-mielenia-i4938927186.html

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to jaka maszynka mielic miecho na kielbachy?teraz mnie zalamales :(

 

 

Najlepiej duża, generalnie to już z ręcznej alfa 10 wychodzi fajne mięsko.

Porównaj tak jak napisał sverige a zobaczysz różnicę.

Jak będziesz mielił mięso na kotlety w Zelmerku 5 to dla testu puść kilka kawałków mięsa bez sitka i przyjrzyj się co wyjdzie (w jaki sposób mięsko jest zmiażdżone ) - na kotlety mielono - miażdżone jest extra ale na kiełbasy już mniej extra.

Można również  przyjąć zasadę jak się nie ma co się lubi to.... -- byle wyroby były domowe i bez chemii :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz mielić jedną i drugą i porównać sobie jakiego typu farsz bardziej Ci odpowiada, ale przecież piszesz że masz ręczną 10, i jeżeli jest to prawdziwa oryginalna Alfa, to jest już bardzo dobry sprzęt na domowe wyroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji proponuję ręczną "10" mielić mięso i tłuszcz na grubych sitkach, bo takie mielenie idzie w miarę gładko, nie wymaga dużo siły i potu. A na zelmerku robić tylko masę wiążącą na sitku makowym, bo to niewdzięczna i ciężka robota.

Wada takiego rozwiązania - dwie maszynki do mycia, ale ja wolę myć niż ręcznie kręcić klasę III.

Edytowane przez Maad

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież możesz mielić jedną i drugą i porównać sobie jakiego typu farsz bardziej Ci odpowiada, ale przecież piszesz że masz ręczną 10, i jeżeli jest to prawdziwa oryginalna Alfa, to jest już bardzo dobry sprzęt na domowe wyroby.

Dzięki za pomoc.

Tak to jest oryginalna ale już dość z fatygowana ALFA 10 znalazłem ją na wsi u teściowej.

Niestety zlazła z niej w dużej części ochronna warstwa. (zastanawiam się nad ocynowaniem)?

Mam namiary na maszynkę nr22 produkcji Czechosłowackiej w dobrym stanie (noże i sitka do naostrzenia) niepopękane nóżki, gwint w dobrym stanie nie zerwany.

Dostępna w Krakowie.

Zastanawiałem się nad kupnem ale aż tyle nie przerabiam mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfę 10 sobie zostaw , a o cynowaniu pogadaj z mirem - ma swoje spady...

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.