Skocz do zawartości

Prosię z rożna


kertoipg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prosiaczka (takiego do 5kg) pieke w piecyku, na brytfanne wysypuje kg soli morskiej tej najgrubszej i klade na to mieso  i nic mnie wiecej nie obchodzi  , mieso jest pyszne jak maselko, to jest  taki zwyczaj pieczenia  na Sardyni  , sprobujcie bo naprawde jest pyszne, pozdrawiam. :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja prosiaczka (takiego do 5kg) pieke w piecyku, na brytfanne wysypuje kg soli morskiej tej najgrubszej i klade na to mieso  i nic mnie wiecej nie obchodzi  , mieso jest pyszne jak maselko, to jest  taki zwyczaj pieczenia  na Sardyni  , sprobujcie bo naprawde jest pyszne, pozdrawiam. :tongue:

sorki, co to za prosię 5 kg :w00t:   :facepalm: ?

Jaki czas chowu?  ;)

Edytowane przez zemat

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sorki, co to za prosię 5 kg :w00t:   :facepalm: ?

Jaki czas chowu?  ;)

 

Kolego, co się dziwisz? Moja teściowa chowała prosiaka dwa lata, był już taki spory ale wpadł jastrząb i wyciągnął go przez kraty w stajence. :D

 

Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.

Pozdrawiam z Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorki, co to za prosię 5 kg

Mogłeś takiego mrożonego zakupić w Makro.

 

W Makro są 10 kilowe, przynajmniej u nas. Trzydzieści parę za kilogram, trzy stówki z hakiem za prosiaka.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, co to za prosię 5 kg     ?

Podczas, któregoś z moich wojaży po Europie /dokładnie nie pamiętam  - Hiszpania-Portugalia/  przejeżdżaliśmy przez miejscowość, w której głównym  punkcie stał pomnik ... :rolleyes:  ... maciory z prosiętami.

Przewodnik poinformował nas, że regionalną potrawą są  tutaj prosięta pieczone pozyskiwane metodą  wyciągania z ..... :( ..... rozciętego  brzucha maciory.

Dlatego te 5 kg jakoś mnie nie zszokowało  :hmm:  .

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dostępne w sieci, ale czy jeszcze są ?

 

http://www.wprost.pl/ar/420857/Cale-prosiaki-wycofane-ze-sprzedazy-w-Makro/

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofano czy nie ale ważyły od 3 kg do 10 kg.

 

W Makro są 10 kilowe, przynajmniej u nas.

 

Bo u Was w Warszawie wszystko co najlepsze :D /bez urazy :hmm: /

A wycofanie ze sprzedaży ?...... no cóż możemy napisać o zwycięstwie kochających zwierzęta a możemy i o zaścianku . :cry:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofano czy nie ale ważyły od 3 kg do 10 kg.

 

W Makro są 10 kilowe, przynajmniej u nas.

 

Bo u Was w Warszawie wszystko co najlepsze :D /bez urazy :hmm: /

A wycofanie ze sprzedaży ?...... no cóż możemy napisać o zwycięstwie kochających zwierzęta a możemy i o zaścianku . :cry:

Nie ma o co się obrażać, takie widywałem. A z tymi "kochającymi" to jest tak, że hodują teraz w domu zamiast piesków takie prosiaki, chociaż to głupie, jak dla mnie.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niek ma o co się obrażać,

Jakie obrażanie :D ,zażartowałem sobie :angel:

Wracając do prosiaków to zabierałem się powoli do kupna jednego /stąd moja wiedza co do wielkości i wagi / i upieczenia na rożnie lub w piecu chlebowym.Niestety "obrońcy"spraw wszelakich byli szybsi :mad::devil:

Edytowane przez Kruszynka

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.