Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Rogerowa BEKA dymu ... ;) -beczka nie musi być "szpetna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#21 Małgoś

Małgoś
  • Moderatorzy
  • 5971 postów

Napisano 28 lip 2011 - 09:17

Piękna ta Twoja beka :clap: .. muszę o podobnym "ubranku " pomyśleć dla swojej :grin: .

#22 EL GREGOR

EL GREGOR
  • **VIP**
  • 3991 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 28 lip 2011 - 12:38

:grin: Roger :grin: wielki szacn :grin: :clap: :clap: :clap:

#23 zbig3133

zbig3133
  • Użytkownicy
  • 964 postów
  • MiejscowośćBorowa Góra

Napisano 28 lip 2011 - 12:46

roger, Jesteś artystą, tak ładnie ubrać beczkę :clap: :clap:

#24 WoytekK

WoytekK
  • Użytkownicy
  • 215 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 28 lip 2011 - 12:53

Witam !

''Beka'' Piękna i funkcjonalna :grin: Tylko pozazdrościć ..... :clap: :clap: :clap:

#25 RaV22

RaV22
  • Użytkownicy
  • 706 postów
  • Miejscowośćsam już nie wiem

Napisano 28 lip 2011 - 13:28

Piękna robota :clap: :clap:

...a nie boisz się, że kwadratowy profil generatora nie będzie współpracował z okrągłościami beczki.... ;)

#26 grizzly

grizzly
  • Użytkownicy
  • 1386 postów
  • MiejscowośćWielkopolska

Napisano 28 lip 2011 - 13:34

Parę zdjęć definitywnie skończonej beczki ...:
Gotowa do wędzenia

Beczka prezentuje się bardzo atrakcyjnie. :cool:

Moim zdaniem zmienić tylko "generator" na co najmniej 100 mm średnicy
i będzie jeszcze lepiej! :cool:

mam ten dymnik też,naprawde nie widzę potrzeby przerabiania go na palenisko jak
w kuźni z dodatkowym wtłaczaniem powietrza,przepraszam za dosadność skojarzenia Roger.
jedyne co on potrzebuje to długi pogrzebacz nic więcej.
........
wiem już dlaczego u
wszystkich kapie dziegć z rury dymnej

Marek z Bielska jak widzę ZDEFINIOWAŁ uciążliwy mankament. :!:
.

#27 Gregtom

Gregtom
  • Użytkownicy
  • 4309 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 28 lip 2011 - 13:45

Roger..

Wiesz czego brakuje w Twojej beczce ? ... Uchwytu do jej przenoszenia/chowania..

Cos takiego :

Dołączona grafika

:wink:

#28 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 28 lip 2011 - 14:01

...a nie boisz się, że kwadratowy profil generatora nie będzie współpracował z okrągłościami beczki.... ;)

Rafale cholernie się boję dlatego moje wędzonki wyprodukowane przy pomocy tej "śmiercionośnej maszyny" konsumuje tylko pies ......
Niekorzystne fenole i "fluidy" kwardratowego profilu niwelują moje okrągłości .... przemnożone przez promień beczki ..... ;)

Moim zdaniem zmienić tylko "generator" na co najmniej 100 mm średnicy
i będzie jeszcze lepiej! :cool:

wiem już dlaczego u
wszystkich kapie dziegć z rury dymne
j
Marek z Bielska jak widzę ZDEFINIOWAŁ uciążliwy mankament. :!:

Nie ma "kolego" takiej potrzeby .......
Ale żeby nie być tak GOŁOSŁOWNYM jak Ty ( tzw "gołosłowcem pospolitym" - nie mylić z "BIEDRONKOWCEM pospolitym" bo to chyba Twoje ulubione określenie większości forumowiczów ) odpowiem Ci inaczej 100mm średnicy to powierzchnia "paleniska" 66,4cm2 w moim profilu ta powierzchnia wynosi 21,1cm2 czyli jest 3 razy mniejsza ...... które palenisko wytworzy więcej tego "skarbu" o którym piszesz ...... ?
U mnie to co się wytworzy zostaje w komorze dymnej poza żarem i spalaniem - w tamtym ścieka do wędzarni co lepsze ..... ? ....
- to retoryczne pytania - Poczytaj o kondensacji i spalaniu .....
U mnie dodmuch jest używany tylko do rozpalania generatora (i nie musi być !!! ) w rozwiązaniu, które Twoim zdaniem jest lepsze dodmuch do komory spalania jest STAŁY oprócz grawitacyjnego dostarczania powietrza ..... Pooglądaj tamten generator po 10-15 wędzeniach , zobaczysz jak będzie czysty ...... ;) - tylko nie zapomnij napisać !!!!
Ja swojego nie szoruję chemią bo nie muszę .... ;) ....

[size=9][ Dodano: Czw 28 Lip, 2011 15:02 ][/size]

Wiesz czego brakuje w Twojej beczce ? ... Uchwytu do jej przenoszenia/chowania..

Są dwa drewniane z boku ...... ;) miały się nie rzucać w oczy .... ;)

#29 Gregtom

Gregtom
  • Użytkownicy
  • 4309 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 28 lip 2011 - 14:17

AAaaaa.... Aaa teraz je widze :grin:

Na większych uchwytach można by cos powiesić. Jakieś pomoce. (szczypce, haki itp)

#30 Darek K.

Darek K.
  • Użytkownicy
  • 27 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 23 lis 2012 - 15:51

Beczka -0PLN -na złomie za grosze się kupi ....

Miałem podobnego pomysła ale myślałem o obłożeniu cegłą i bez żadnej elektryki, miała być z rurą i paleniskiem. Niestety, wszystkie trzy skupy złomu w Siemiatyczach objechałem i ani jednej beczki nie mieli :rolleyes:

#31 tusiaczek

tusiaczek
  • **VIP-Organizator**
  • 5601 postów

Napisano 23 lis 2012 - 20:13

Beczka -0PLN -na złomie za grosze się kupi ....

Miałem podobnego pomysła ale myślałem o obłożeniu cegłą i bez żadnej elektryki, miała być z rurą i paleniskiem. Niestety, wszystkie trzy skupy złomu w Siemiatyczach objechałem i ani jednej beczki nie mieli :rolleyes:

Szukaj na Alledrogo. Ja za nówkę swego czasu zapłaciłem całe 50 zł. Wprawdie przesyłka drugie tyle ale warto było :grin:

#32 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 23 lis 2012 - 20:20

Popytaj mechaników samochodowych.

#33 sokoz

sokoz
  • Użytkownicy
  • 565 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 23 lis 2012 - 20:27

Ładne, z klamrą, czyste, po 60 zł, w Żabiej Woli -na Allegro

#34 marcel1980

marcel1980
  • Użytkownicy
  • 4 postów
  • MiejscowośćWieliszew/Legionowo

Napisano 24 lis 2012 - 10:12

Mi się podoba tez jestem na etapie robienia wędzarni z beczki

#35 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 24 lis 2012 - 10:27

Powiem szczerze że to jest najczęściej używana wędzarnia u mnie w domu ;)
A jeśli chodzi o dostępność beczek to zalatwicie to praktycznie w każdym większym warsztacie samochodowym ... za recykling i odbiór się płaci więc za buteleczke nie powinno być problemu ;)

#36 Adam1070

Adam1070
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano 03 gru 2012 - 10:07

Witam, też chcę się pochwalić co zbudowałem. Oczywiście natchnieniem była beczka Rogera. Moja wygląda tak:

[size=9][ Dodano: Pon 03 Gru, 2012 10:10 ][/size]
Sory, nie dodało zdjęcia. Nie chcę się rejestrować żeby móc dodać zdjęcie. Wklejam link do zaprzyjaźnionego forum, tam są zdjęcia mojej wędzarni. Zapraszam.

[size=9][ Dodano: Pon 03 Gru, 2012 10:10 ][/size]
http://www.forum.kam...3&t=16&start=60

[size=9][ Dodano: Pon 03 Gru, 2012 10:12 ][/size]
marcel1980, Marcel pokaż co już zbudowałeś. Chętnie zobaczę. Pozdrawiam.

#37 rzeznik

rzeznik
  • Użytkownicy
  • 582 postów
  • Miejscowośćpomorskie

Napisano 03 gru 2012 - 10:30

Fajne beczki :clap: :clap: :clap:. Pozdrawiam :grin:

#38 Adam1070

Adam1070
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano 04 gru 2012 - 12:33

Może się uda wkleić zdjęcie.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

[size=9][ Dodano: Wto 04 Gru, 2012 12:44 ][/size]
Udało się. Wędzarnia praktycznie skończona. DG do pomalowania farbą kominkową bo niestety nie jest z nierdzewki. Elekrtonikę muszę naprostować bo wygląda jakby się pod własnym ciężarem obwiesiła. I tylko wędzić i wędzić. W piątek 1/2 świnki przyjedzie i zabawię się w wyrób wędlin, szynek, schabików i co tylko jeszcze będzie można zrobić.

Wiecie może gdzie można kupić profil cienkościenny 8x8 cm. najlepiej z nierdzewki? Lub gdzie takowy mi pospawają z blachy? Codzi o Poznań lub jego okolice.

A to część wędzonek z pierwszego mojego wędzenia.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam.
Adam

#39 LENARTM

LENARTM
  • Użytkownicy
  • 30 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 20 mar 2013 - 15:17

Jest to mój pierwszy post, dlatego najpiew chciałbym się oficjalnie przywitać, a zatem WITAM wszystkich zadymiaczy.
Od około 4 mcy interesuje się tematem wędlin domowych, zadymiania, i muszę przyznać, że mam wysoko postawioną poprzeczkę ponieważ mój ojciec jest żeźnikiem-masażem i od dzieciństwa temat szynek kiełbas i innych wyrobów przewijał się przez mój rodzinny dom.
Po godzinach czytania jakie spedziłem na tym forum natrafiłem na beczkową wędzarkę @Rogera, postanowiłem coś takiego zbudować, a histrorję budowy opisać w tym temacie.

Zacząłem od zakupu beczki, jak na zdjęciu (jest czysta w środku, był w niej jakiś klej, który nie miał styczności z beczką ponieważ był w worku), koszt to 60 zł, z kosztaki wysyłki.

Nabyłem też grill elektryczny, najbardziej bardziej zależy mi na grzałce 2000W, z termostatem koszt to 30zł (urzywany).

Mam już zrębki bukowo-olchowe.

Teraz jestem w trakcie budowy DG, a raczej mam już go skompletowanego tylko oddałem do pospawania (materiał na DG znalazłem na złomie i zapłaciłem za wszystko 15zł). Jutro będzie pospawany więc się pochwalę.

Korzystając z okazji mam pytanie czy beczkę muszę wypalić, jest wewnątrz czysta, nie ma jakiegoś dziwnego zapachu, to samo z farbą z zewnątrz, czy muszę się jej pozbyć???.

#40 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7345 postów

Napisano 20 mar 2013 - 15:44

Jeśli w środku jest czysta to nie wypalaj jej tylko porządnie umyj najprościej aktywną pianą i kersherem a jak nie masz to rozrobionym kretem w gelu tylko rób to w rekawicach gumowych i okularach potem porządnie wypłucz i ze dwa dymienia na sucho bez wsadu ;)
I będzie OK ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych