Skocz do zawartości

Rogerowa BEKA dymu ... ;) -beczka nie musi być "szpetna


roger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...

Roger,

 

Planuje wykonać wedzarnie z beczki wg Twojego pomysłu , jednak nie  ma możliwości obejrzenia zdjęc , można to jakos naprawić ?

 

Pozdrawiam

Jacek


[Dodano: 31 maj 2018 - 22:30]

Ok przepraszam za gapiostwo , już jasna jasność .. znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cześć, zrobiłem w końcu swoją wędzarnie wzorowałem się na projekcie kolegi tutaj z forum. Palenisko to dwie donice betonowe o wymiarze 50x50x28 każda na tym strop z płyty betonowej o grubości 7 cm w tym wycięty otwór dymowy 20x20cm. Na to wchodzi beczka metalowa o średnicy wewnętrznej 58 cm i wysokości 90 cm obudowana deskami grubości 2.5 cm i wieko z blachy również zabudowane deskami. W wieku na środku komin 10x10 cm. Deflektor na wysokości 20 cm. Jako, że jest to moje pierwsze wędzenie proszę was i porady co zmienić itp ponieważ mam problem z utrzymaniem temperatury. Ciągle za wysoka w okolicach 80 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o pomoc? Mam podobny projekt i nie mogę utrzymać temperatury. Ciągle za wysoka okolice 80 stopni. Palenisko betonowe 50x50x56 strop grubości 7 cm z otworem dymowym 20x20cm beczka 58 cm średnicy 90 cm wysokości obudowana deskami, wieko obudowane deskami i blacha od spodu komin na środku 10x10 i deflektor na wysokości 20 cm.

 

Dodam, że mam pojęcie zerowe ????

Edytowane przez Masslak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak pamiętam Roger opisywał wędzarnie elektryczną, a z Twojego opis wynika że masz zwykła opalaną drewnem. Powody mogą być tylko dwa :

-złe wskazania termometru, jak masz tz.kotłowy to na pewno są złe. Rozwiązanie zmień termometr. Wstępnie możesz zmierzyć temp ręka. 80 stopni to temp w której nie utrzymasz ręki dłużej.

- za mocno hajcujesz. Rozwiązanie mniej do paleniska.????.

No i ten komin trochę mały. Dym ma przepływac swobodnie przez wędzarnie. Powierzchnię przekrój komina masz mniejsza od powierzchni wlotu. Co do zasady termodynamiki powinno być odwrotnie. ???? Aby dobrac to w realu stosujemy przysłony na wyjściu dymu. Zwiększenie pola przekroju odpływu też poprawi Ci sytuację jeżeli chodzi o temp.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękę byłem w stanie trzymać. Komin zrobiłem taki bo nie byłem pewny rozmiarów ale zawsze można listewkę pod wieko i już przepływ lepszy. Termometr mam pewnie kotłowy. Z taką wystającą sonda matalową na 20 cm i jeden z króciutka która wisi na haku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.