Skocz do zawartości

Przepisy dla wnuczki ( uczulonej prawie na wszystko)


gaga21

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu poraz pierwszy. Niedawno znalazłam tę stronę w necie. Niestety nie mam prawie wcale doświadczenia w robieniu własnych wyrobów. Ale ponoć nigdy nie jset za późno. Ale do rzeczy. Jestem babcią dwuletniej Gabrysi, która niestety jest uczulana i nie może jeść: jajek, mleka i przetworów mlecznych, wołowiny, mięsa drobiowego, wołowiny, mąki pszennej i żytniej, ryb. No i sami rozumiecie, że dieta naszego maleństwa jest uboga. Dzięki Wam zrobiłam dla niej ( i bardzo jej smakowało) pasztet smarowny ( bez kaszy mannej) , który jest rewelacyjny w smaku oraz białą kiełbasę - tylko z wieprzowiny. Może macie jakieś przepisy : łatwe w wykonaniu, tylko z wieprzowiny i bez peklowania oraz bez wędzenia. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga, aż Ci współczuję.

Nie wiem co to teraz z tymi dziećmi jest, ale coraz więcej słyszę to hasło "uczulone"

Zgroza, kiedyś tego nie było.

 

Tu masz również do wyboru do koloru:

http://wedlinydomowe.pl/wszystko-o-szynkowarach/przepisy-szynkowarowe

 

Możesz pominąć peklowanie, ale pamiętaj, aby sparzyć uzyskując w środku wyrobu przynajmniej 72C !

To bardzo ważne.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem babcią dwuletniej Gabrysi, która niestety jest uczulana i nie może jeść: jajek, mleka i przetworów mlecznych, wołowiny, mięsa drobiowego, wołowiny, mąki pszennej i żytniej, ryb.

Witaj kol. gaga21,

Czy potrawy tylko z wieprzowiny to właściwa dieta dla 2 letniej wnuczki :question:

Nie chce mi się wierzyć.

moim zdaniem jest, lepiej poszukać rady specjalistycznej u lekarza dietyka.

 

mnie alergia dopadła niedawno, ot z dnia na dzień i to na starość

:shock:

 

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są przepisy na ciasta bez jaj i mleka ale się nie wczytywałam bo nie jestem zainteresowana - może sie przyda http://pinkcake.blox.pl/strony/ciasteczkabezjajek.html

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak szybkę reakcje z Waszej strony. Odpowiadam na pytania: wnusia może jeść wszystkie warzywa i prawie wszystkie owoce, mąkę kukurydzianą, może też królika. Jest pod stałą kontrolą specjalisty. Wymyślamy jej z córką najróżniejsze potrawy z tych rzeczy które może jeść, no ale cały czas szukamy inspiracji, aby jej coś nowego dostarczć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaga21,

możesz też pokusić się na parówki na samej soli. Jeżeli dasz sporo kleistego mięsa (golonka) to będą się trzymały bez dodatków typu mleko czy kasza manna.

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że małe dziecko uczulone jest na mięso cielęce czy wiejską kurę lub kaczkę.

Może jest uczulona na glutaminian z przypraw, które niektórzy do mięsa dodają?

Ostatnio robiłam parówki z 1/3 podgardla, 1/3 golonki i 1/3 obrzynków tłusto/ścięgnistych. Wyszły bardzo dobre i przeznaczone są dla dzieci na diecie bezmlecznej i bezglutenowej.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege w pracy który jest "Weganem" i robi kiełbaski , smarowidła , pieczenie a nawet sery itp. z grzybów , grochów , różnych odmian fasoli itp. Piecze i smaży klopsy i kotlety oraz pasztety i musze przyznać ze niektóre sa naprawde smaczne. Recept jest dużo w tym temacie szukajac w necie. Może to też urozmaici Gabrysi jej menu ?

 

pozdrawiam serdecznie :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaga21,

Zadebiutuj wędliną z praski:

Wybierz jeden z przepisów i wypróbuj.

Potem zrób białą kiełbasę, aby nabrać wprawy.

Jak i to wyjdzie to się pochwal, wtedy przyjdzie czas na kiełbaskę parówkową.

Umknęło mi, że jesteś początkująca. Żeby zrobić parówki lub kiełbasę parówkową w warunkach domowych to trzeba mieć nadziewarkę, blender i pewne już doświadczenie w wyrobie kiełbasy. Ale wierz mi, wszystko jest w zasiegu naszych możliwości. Zaczęłam robić parówki z myślą o wnukach.

Tutaj masz przepis: https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3602&postdays=0&postorder=asc&start=0

Wołowinę zastępujesz golonką a peklosól solą.

Obecnie robię parówki z o wiele "skromniejszego" gatunkowo mięsa i często z samej wieprzowiny. Nie dodaję też maggi ani mleka w proszku. Jak dojrzejesz do parówek to daj znać i prześlę Ci dokładny przepis uwzględniający ograniczenia dietetyczne Twojej wnuczki.

W zasadzie parówki są ulubioną wędliną małych dzieci. W wersji "białej" są równie chętnie przez nie jadane.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaga21, Zadebiutuj wędliną z praski:

Jak nie masz praski ( szynkowaru) to można zrobić taką wędlinę w osłonce barierowej.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłam dzisiaj pierwsze kroki i poprosiłam fachowca aby zrobił szynkowar i myślę sobie, że na moim etapie wdrożenia może uda się coś z niego zrobić. Napewno pochwalę się i prześlę zdjęcia. W tym tygodniu zabieram się za białą kiełabsę.

Dziękuję za wsparcie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.