Skocz do zawartości

Przesolone wędliny


eliska51

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim przepraszam, jeśli pytam o temat, który był poruszany, ale dopiero się zarejestrowałam i jeszcze nie bardzo jestem " w temacie".

Po raz pierwszy w życiu wyszły mi wędliny bardzo za słone. Odparzyłam je po uwędzeniu, a jeszcze są przesolone. Czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na to jakiś sposób?

Bigos :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam z "dobrze poinformowanych żródeł", że moczenie w mleku daje dobry skutek. Czy w tym względzie ktoś ma jakieś doświadczenia? Coś czuję przez skórę, że skończy się na "bigosiku", ale desperacji we mnie jeszcze wiele.

 

[ Dodano: Wto 02 Sie, 2011 20:36 ]

Malinowy Bzyku ! Boczek, szynka i schabik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile w sumie masz tych produktów wagowo ??

 

Bigosik to raz ale przeciesz jakies wspaniale zupki (ala fasolka po bretonsku albo grochowa) do słoików. Moze jakis kociołek z dodatkiem wedlin albo smalec z dodatkiem wedzonek. ? Reszte pokroic w kostke i do woreczków na male porcyjki które dodac można do super jajecznicy.. !! Ahaa .. prosze nie zapomniec o roladach z tymze dodatkiem..

 

Praktyczny TIP .. juz nie musisz solic :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeden z kawałków moczyć w gorącej wodzie ok 50C z surowymi ziemniakami.

Ziemniaki bardzo dobrze wyciągają sól, ale może być tak, że wędlina nimi przejdzie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja kiedyś przesoliłam :blush: i zrobiłam ''sposobem'' o którym pisze Miro...Tylko tak zapytam , czy próbowałaś wędlinki zaraz po parzeniu ? Według mnie trzeba im dać odpocząć :rolleyes: i JEST ok. Pozdrawiam!
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady i życzliwość. Zastosowałam metodę Mira i mam nadzieję, że będzie dobrze. Dziękuję bardzo.

Szczerze przyznaję, że nie stosowałem tej metody na "ziemniaka" bo nie miałem takiej potrzeby.

Przyszła mi ta myśl po Twoim poście, bo właśnie tak ratuję przesolone potrawy.

Wkładam surowe ziemniaki i delikatnie podgrzewam sos, czy pieczeń.

 

Dlatego napisałem, że może przejść zapachem ziemniaka.

Sam jestem ciekawy czy się sprawdzi.

Daj znać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowo to jest ok 6 kg. Jakoś je zagospodaruję, ale w sobotę mam urodziny i chciałam błysnąć domową wędlinką. No trudno.

Wiem że mięsko kosztuje ale do soboty masz przeciesz jeszcze troszke czasu. Można coś zapeklowac na szybko !? Bedzie napewno też b.smaczne bo przeciesz "Swojska Robota" smakuje naj naj :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do peklowania dałam 2 czubate łyżki soli + saletra, cukier, przyprawy. Mięsa było ok 6 kg w czterech kawałkach. Pisałam już wcześniej, że zwykle pekluję na mokro i wychodzi bardzo smaczne. Sama nie wiem, co mi strzeliło do głowy, żeby tym razem zapeklować na sucho. Nie mam pojęcia dlaczego wyszło tak bardzo słone. Trzymałam w soli 4 dni. Może gdyby to mięso odparzyć, to byłoby w sam raz, ale w wędzeniu "wylazła" cała sól, tak myślę. Dobrze, że się uratowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czubate łyżki soli

U mnie 1 łyżka czuba soli jodowanej miałkiej waży 22g a kamiennej jodowanej 31g.

Nawet jeżeli masz większe łyżki to maksymalnie 50g. Czyli u Ciebie by wychodziło 100g na 6kg mięsa to daje 17g na kilo. Nie powinno być za słone.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam powoli się martwić :D

Wrzuciłam właśnie na dwa dni golonkę o wadze 1 kg (wytrybowaną) do zalewy 100g peklosoli na 1 litr wody ... Ważyłam na wadze gramowej, ale i na kilogramowej, bo wydawało mi się, że sporo tej soli - przemierzyłam na łyżki stołowe i mi wyszło 7 płaskich ... czyli waga jednej łyżki około 14 gram

 

Już udalo mi się "przesolić" karczek peklując na sucho 20 gram peklosoli/1kg ... a to ponoć norma ... Tymczasem Eliska "przesoliła" sypiąc 2 czubate łyżki soli na 6 kilo mięsa ... czyli max 56 gram/6kilo = 9,3 grama ps /1kilogram mięsa....

 

Może mnie ktoś uspokoić? :D

pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliska51,

To mięso nie miało prawa się przepeklować na sucho w takich 1,5kg kawałkach w ciągu 4 dni. W środku jest nie zakonserwowane a sól zgromadzona jest tylko na powierzchni.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modliszqa, Nie wiem jak długo ta golonka leży już w zalewie ale możesz dolać 0,5 litra wody lub po wyjęciu (po tych 4 -ech dniach)wykrój kawałek ze środka jak będzie słone to do zimnej wody i niech moknie aż będzie dobre
Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś kalkulator, który oblicza ile czego potrzebujemy do peklowania.

Więc jeśli ktoś ma problemy z liczeniem zapraszam.

 

Peklowanie na mokro:

 

http://www.wyrobydomowe.nazwa.pl/solankamokro.html

 

Peklowanie na sucho:

 

http://www.wyrobydomowe.nazwa.pl/solankasucho.html

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.