Skocz do zawartości

Nasze wyroby mięsne.


madlinka

Rekomendowane odpowiedzi

się nieco z prawdą

To zdradź ten sposób nam maluczkim.A może proponujesz robić pasztetową z peklowanego mięsa?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dlaczego często pasztetowa w sklepie jest taka ładna?

pewnie chemia? ale widziałam gdzieś na naszym forum fotki pasztetowej słoikowej, chyba BonAira, ale nie jestem pewna i była ładnie różowa.

Z wieprzowej nie robiłem, ale gdzieś na forum mignęło mi kiedyś, że 10-15 min. zależnie od kawałków.

oj to ja zdecydowanie krócej parzyłam, chyba dla tego taka ciemna.

Nie dodawaj nogi, a słoninki i boczku nieco, smarowność będzie.

spróbuję tak zrobić, ale to za jakiś czas, bo póki co mam 9 słoików a cały czas paszkietki nie będę jeść

ale to już trzeba podumać

. dumam i dumam i popadłam w zadumę...

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chemia?

Zrób z peklowanego mięsa i opisz wrażenia.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,koleżanka może coś więcej powiedzieć na temat tego schabiku? Pozdrawiam.

oczywiście, peklowanie tym sposobem: http://wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=343&Itemid=4

pieczenie wg Bagno, w ostatniej fazie pieczenia schab posmarowany glazurą (łyżka musztardy francuskiej, łyżka miodu i płatki migdałowe, sypane na oko).

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon kusił i skusił, pizza na Abratkowym cieście:

W przepisie na to ciasto piszę trochę soli, dla mnie trochę to szczypta i tyle dała, ale jest to zdecydowanie za mało, w cieście, które zazwyczaj robię jest na pół kilo mąki płaska łyżeczka i taka ilość mi odpowiada. Przyznam szczerze, że bardziej mi odpowiada to ciasto, które zazwyczaj robię. Wygląda podobnie

0,5 kg mąki

drożdże suszone 7g

płaska łyżeczka soli

płaska łyżeczka cukru pudru

ok 650ml wody letniej

możecie sobie spróbować i porównać smaki.

Noi strasznie mi brakuje kamienia do pizzy, musz się kiedyś szarpnąć na ten zakup, żeby mieć fajnie przypieczony spód.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon kusił i skusił, pizza na Abratkowym cieście:

madlinko, super !!! a jak ty to zrobiłaś, że ci takie piekne okrąglutkie wyszły, bo ja robię "bezkształtne" he he

W przepisie na to ciasto piszę trochę soli, dla mnie trochę to szczypta

ja daję łyżeczkę...

możecie sobie spróbować i porównać smaki.

madlinko, jak mi ten twój przepis nie zginie, to następnym razem wypróbuję na 100%

płaska łyżeczka cukru pudru

tu jest różnica...

strasznie mi brakuje kamienia do pizzy

to jest aż taka różnica ??? ja piekę na blasze... kamień to będzie się z godzinę nagrzewał...

 

Cóż... my do tej pory robiliśmy zawsze pizze na grubym cieście... 2-3 cm,,, ale taka na abratkowym to dla mnie poezja... muszę faktycznie zrobić teraz na twoim i będe miał jakieś porównanie...

Zdradź tą tajemnicę okrągłej pizzy !!! :)

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisie na to ciasto piszę trochę soli, dla mnie trochę to szczypta

jakby miała być szczypta to bym napisał :tongue: :lol:

te troszkę soli to może być właśnie owa "płaska łyżeczka" - w tym przypadku zależy to od gustów ale ciasto nie może być mdłe

 

Zdradź tą tajemnicę okrągłej pizzy !!! :)

chyba widzę tam spody od tortownic :wink: , albo specjalne blaszki do pizzy, które są w sprzedaży :cool:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź tą tajemnicę okrągłej pizzy !!!

tu nie ma żadnej tajemnicy :)

albo specjalne blaszki do pizzy, które są w sprzedaży

bingo :) po prostu ciasto rozwałkowane, wyłożone na ten okrągły specjalny spód i ładnie wałkiem obrównane boki. mam taką samą blachę jak Ty, ale pomyślałam sobie że zrobię w tych okrągłych.

madlinka napisał/a:

strasznie mi brakuje kamienia do pizzy

 

to jest aż taka różnica ??? ja piekę na blasze... kamień to będzie się z godzinę nagrzewał...

no ponoć kamień to namiastkla pieca chlebowego, ciasto ładnie zrumienione od spodu. Cena na allegro wysoka, kiedyś muszę się przejść do zakładu kamieniarskiego. Minusem jest własnie długie nagrzewanie kamienia niestety :(

 

madlinka napisał/a:

płaska łyżeczka cukru pudru

 

tu jest różnica...

różnica jeszcze jest w oleju, w moim przepisie go nie ma, ciasto Abratkowe łatwiej się wyrabia, moje trzeba podsypywać mąką.

madlinka napisał/a:

możecie sobie spróbować i porównać smaki.

 

madlinko, jak mi ten twój przepis nie zginie, to następnym razem wypróbuję na 100%

ja sobie wszystkie interesujące przepisy kopiuje do worda, co jakiś czas drukuję i układam w koszulkach w segregatorze. Mam podział na ciata, wędliny i potrawy różne, ot takie małe zboczenie do uporządkowania :)

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ponoć kamień to namiastkla pieca chlebowego, ciasto ładnie zrumienione od spodu. Cena na allegro wysoka, kiedyś muszę się przejść do zakładu kamieniarskiego. Minusem jest własnie długie nagrzewanie kamienia niestety

 

Ja mam takie z dziurkami kładę na ruszt nie blachę i ładnie się rumienią Mają jeszcze jedna zaletę nie trzeba smarować ich ciasto się nie przylepia :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlinka napisał/a:

płaska łyżeczka cukru pudru

 

tu jest różnica...

 

pokemonie chcesz mi powiedzieć że różnica jest w cukrze pudrze zamiast zwykłego.?

 

tomaj77, też muszę sobie sprawić takie blaszki a najlepsza była by siatka do pizzy.

Tylko jest jeden minus tych foremek. Blachę zrobisz dużą, a foremki będzie trzeba dwie. Chociaż może to na plus.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden minus tych foremek. Blachę zrobisz dużą, a foremki będzie trzeba dwie. Chociaż może to na plus.

u mnie to na plus, bo my z Zuzią jemy jedną wcześniej, jakbyśmy miały czekac aż Jacek wróci z pracy, to byśmy padły z głodu :)

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy robiliście takie smarowidło, pewnie ktoś na nie przede mną wpadł, Ameryki nie odkryłam, ale jest bardzo pyszne, znam je od dzieciństwa, robił je tata mojej koleżanki:

Boczek wędzony, parzony zmielony na średnim sitku.

Cebula surowa również zmielona jedna na pół kilo boczku

dużo pieprzu

(Zuzi oczywiście odłożyłam bez cebuli i pieprzu)

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy to dozwolony post czy nie wrazie co wygaszam

no co Ty, pozwalam Ci w moim temacie pisać co chcesz :) Zwłaszcza, że przecież na temat

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek wędzony, parzony zmielony na średnim sitku.

Ja robię takie smarowidło ,ale z boczku tylko wędzonego nieparzonego i bez cebuli.Też pycha.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.