Skocz do zawartości

Yerby wędzarnia i wyroby


Yerba

Rekomendowane odpowiedzi

ale masz/macie "spuścik"

no i jeszcze wszyscy się nie rozjechali do domów a została połowa "produkcji " .

Poza tym jestem na diecie i mam się zdrowo odżywiać między innymi kiełbasą byle była z mięsa :wink: :grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A stały zestaw - mięso trochę szynki i łopatki . Sklasyfikowane I i III :) wg mnie ( mam z tym problem ) reszta zawsze wg Dziadka Czyli przyprawy i proces produkcji . Ale dziś scenariusz sklerotyka . Osuszanie wg receptury a wędzenie :wink: ze 3-4 godziny bo pojechałem na zakupy i zapomniałem ,że wędzę ! Masakra co może skleroza . :)

Gonzo jadę 14-go na wesele to może jak coś się dochowa popróbujesz :wink:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci dopiero

dlatego zakupiłem borniaka z wędzarką z drewna olchowego . Po prostu wiedziałem ,że tak może być . Efekt jest taki ,że letko wysuszyłem jelito , krócej parzyłem , a część którą zostawiłem na dosuszanie jest zaje...ta . i tyle :) . Z innej beczki . Z racji tego ,że jestem na "emigracji " czas , który kiedyś poświęcałem na forum teraz mam na przemyślenia doznałem takich wniosków dla wszystkich , którzy zaczynają przygodę z wędzeniem : bez względu jak wyszło - zawsze jest ok . Nie smakowało - to bez znaczenia to było dziś , bo miałem za duże wymagania a jutro O ! inne w smaku .Zabrałem swoje wyroby na wyjazd . Współmieszkaniec stwierdził ,że jego wuj miał zakład wędliniarski , ale tak dobrej kiełbasy jak moja u niego nie jadł . Pytał mnie o tajemnicę - odpowiedź była taka - to kiełbasa z mięsa i to jest tajemnica sukcesu . Dziś za dużo soli , jutro za dużo czosnku - ale czy ma to znaczenie jeśli robimy dla siebie ?Co innego jeśli na "wynos ' > Wtedy akademia Dziadka i ściśle wg receptury i sukces murowany .Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 30 Gru, 2011 23:25 ]

Cóż wchodzę w rok pięćdziesiątki.

to tym bardziej spotkanie wskazane -posłuchasz rad starszego wiekiem :grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dzisiejsze wyroby parówki -totalna porażka smakują jak mocno rozdrobniona kiełbasa , myślę ,że za mało byly zblendowane, bo w mieleniu 8-ka i dwa razy 3 ka .wydawało mi się ,że jest jak masło , ale po sparzeniu d...pa . Poza tym chyba za dużo wołowiny -za bogate . Przyprawowo ok wg przepisu Halusi

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze wyroby parówki -totalna porażka

ej tam nie załamuj sie... ja od prawie półtora roku nie mam odwagi zabrać sie za parówki...

Już wiesz "z czym to się je" i nastepne podejście będzie udane :) !!!

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze wyroby parówki -totalna porażka smakują jak mocno rozdrobniona kiełbasa , myślę ,że za mało byly zblendowane

Prawdopodobnie były za chude.

Ile % tłuszczu szacunkowo było w masie?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie były za chude.

taka myśl plątała mi się też po głowie . W składzie było 1,3 wołowiny 0,5 słoniny 0,9 podgardla i 1,0 wieprz II z klasyfikacji łopatki . Część nabiłem w jelito cienkie jak na zdjęciu , ale nie mogłem sobie poradzić technicznie z jego "sztywnością " i resztę nabiłem w jelito 26/28 jak parówkową .

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj od niechcenia zrobiłem

no ja przy tej produkcji tak napisać nie mogę :cry: .Moja pierwsza wątrobianka z przepisu Andrzeja , tyle ,że dwa razy mielona na 3-ce

i czeka na poranne wędzenie

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna

mało tego nie chwaląc się w smaku zarąbista . Twój przepis ( zmodyfikowany przez mielenie 2x 3 ) jest pewniakiem . Jedno pewne - trzymanie się receptur prowadzi do sukcesu :wink:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dłuzszy urlopik się trafił

:cry: no niestety . Żeby tylko nie wyszło , że jak go będę potrzebował , to nie będzie takiej możliwości .

zapeklowałem 15 kg.

Ja przymiarkę robię na sobotę coby zagospodarować półtuszę . Dzwoniłem już w sprawie słoiczków 230ml to galaretka i wątrobianka w nie pójdzie , a może i słoikowej narobię. Będą na wyjazd . :grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija prawie rok kiedy zacząłem swoje wędzarnicze kroki i zmagania z pierwszą półtuszą .

Jest okazja , by Wam drodzy : zadymiaczki/cze podziękować , bo wtedy tylko biała , galareta i trochę wędzonek .A dziś ... dzięki Wam :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Jutro jadę po mięsko , będzie wątrobianka , parówki , wędzonki i kiełbasa słoikowa ( a może w słoiku ? ) Dlatego dzisiejszy zakup :

:wink:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja , by Wam drodzy : zadymiaczki/cze podziękować , bo wtedy tylko biała , galareta i trochę wędzonek

 

My się cieszymy że jesteś tak pojętym uczniem :grin: :lol: że w roku tyle opanowałeś . :smile:

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam się dziwię :grin:

... wczorajsze i dzisiejsze poczynania : za dużo wątrobianki i salcesonu :grin:

 

jeszcze test " na żelatynę " i "gotowanko" jelitka oraz prasa aaa jeszcze a'la parmeńska no i czeka mięsko na podwawelską i wędzonki za 5 dni

:grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwawelska się osadza , a słoiki wyjęte

a w całości : podwawelska w słoiku , salceson podrobowy i wątrobianka ( tylko jak ją w tym opakowaniu uwędzić ? :wink: )

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.