Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

[DC++] Przyszłość naszego huba DC++

• Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy hub DC++ powinien wznowić działalność? (60 użytkowników oddało głos)

Czy hub DC++ powinien wznowić działalność?

1. tak (39 głosów [62.90%])

Procent z głosów: 62.90%

2. nie (16 głosów [25.81%])

Procent z głosów: 25.81%

3. nie mam zdania (7 głosów [11.29%])

Procent z głosów: 11.29%

Głosuj

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 15 wrz 2011 - 18:30

Witam wszystkich po baaardzo długiej mojej nieobecności na Forum.

Ponieważ na Forum rozgorzała zacięta dyskusja na temat przyszłości naszego huba DC++ (https://wedlinydomow...r=asc&start=180), postanowiłem ogłosić ankietę na ten temat.
Czy hub ma podjąć pracę od nowa, czy też wolicie być na każdym kroku kontrolowanymi. Ci, co mają trochę pojęcia na temat bezpieczeństwa w internecie, wiedzą o czym piszę.

A więc: hub DC++ - TAK czy NIE ???

Osobom, które nie miały jeszcze okazji korzystania z huba proponuję przed oddaniem głosu zapoznać się z całością tematu.

PS.
Posty nie wnoszące nic do tematu, będą kasowane :(

#2 lesniak

lesniak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1078 postów
  • MiejscowośćZ krainy normalnej

Napisano 15 wrz 2011 - 18:37

Lesniak - tak

#3 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2164 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 15 wrz 2011 - 18:37

Pewnie że hub tak .Tyko sam widzisz co się dzieje kiedy "klucze" do wszystkiego są w jednym miejscu . Własnie dlatego iż stał się jak się stało padła propozycja znalezienia alternatywnego rozwiązania . Ale hub jeśli chodzi o moje zdanie jak najbardziej tak

#4 lesniak

lesniak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1078 postów
  • MiejscowośćZ krainy normalnej

Napisano 15 wrz 2011 - 18:39

Dlatego tak jak napisałem potrzebny i Hub i Rapid i jeszcze cos od przybytku głowa nie boli. :grin:

#5 frapio

frapio

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 819 postów
  • MiejscowośćTarnobrzeg

Napisano 15 wrz 2011 - 18:44

tak

#6 Paprykarz

Paprykarz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 233 postów
  • MiejscowośćGolfsztrom

Napisano 15 wrz 2011 - 18:48

TAK

#7 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2445 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 15 wrz 2011 - 18:48

Ponieważ na Forum rozgorzała zacięta dyskusja...

Czy ja wiem, czy taka zaciekła? 29 postów w ciągu 3 miesięcy ;)

Czy hub ma podjąć pracę od nowa, czy też wolicie być na każdym kroku kontrolowanymi.

To raczej źle postawiona teza, która może wprowadzić wiele osób w błąd. Problem nie leży w tym CZY być kontrolowanym, tylko PRZEZ KOGO ;)

A więc: hub DC++ - TAK czy NIE ???

TAK. Hub jako jedno ze źródeł rozpowszechniania materiałów powinien funkcjonować.
Jednym odpowiada hub, innym RapidShare, jeszcze innym coś innego. Taka różnorodność pozwoli każdemu wybrać ten sposób dystrybucji, który mu najbardziej odpowiada.

#8 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2164 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 15 wrz 2011 - 18:55

no i przede wszystkim będzie zabezpieczenie przepływu materiałów

#9 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 15 wrz 2011 - 19:12

Kowo Witaj.

Czy możesz powiedzieć jaki był orientacyjny transfer WB z HUB-a w ciągu miesiąca ?
Ile miejsca w GB zajmowały pliki ?

#10 Paprykarz

Paprykarz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 233 postów
  • MiejscowośćGolfsztrom

Napisano 15 wrz 2011 - 19:32

Czy możesz powiedzieć jaki był orientacyjny transfer WB z HUB-a w ciągu miesiąca ?
Ile miejsca w GB zajmowały pliki ?

Miro te wielkości mogą być pomijalne, gdy hub spełnia głównie tę rolę do której został stworzony. HUB właściwie nie powinien przechowywać żadnych plików, a jedynie informację o użytkownikach (ich prawach) oraz plikach które oni posiadają i udostępniają.
Tu był problem, że większość materiałów leżała u Kowo na hubie i w momencie awarii i braku backup'u( tego z litości nie skomentuję) wszystko się rypło .

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 15 wrz 2011 - 19:33

Kowo Witaj.

Witaj.
Trudno powiedzieć, ponieważ transfer między użytkownikami nie jest protokołowany (jest to po prostu niemożliwe), ale ode mnie szło ok 20GiB/mc.

[ Dodano: Czw 15 Wrz, 2011 20:41 ]

Tu był problem, że większość materiałów leżała u Kowo na hubie i w momencie awarii i braku backup'u( tego z litości nie skomentuję) wszystko się rypło .

Teoretycznie przy RAID'zie 5 nie powinno sie nic stac, a dane byly zabezpieczane no osobnej partycji, ale niestety i ta poszła się j...ć.

#12 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 15 wrz 2011 - 20:21

Tak pytałem z ciekawości, bo serwer Active 100G np na Nazwa.pl kosztuje bez promocji 50 zł netto na miesiąc.
Zakładając, że umieszczamy tam tylko pliki związane z WB, bez żadnych prywatnych filmów, książek, muzyki i itp. myślę że te 100G spokojnie starczy.
Każdy kto chciałby coś pobrać z serwera wnosi opłatę na rok i ma do niego dostęp bez limitu.
Gdyby, zakładam znalazło się tylko 100 takich osób koszt dostępu wyniósł by 61,5 x 12= 738 zł/100 osób = ok 8,00 zł NA ROK !

Transfer bez limitu.

O kopię i bezpieczeństwo możemy być spokojni.

:question: :question:

#13 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2445 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 15 wrz 2011 - 20:25

miro, na serwerze w PL chcesz umieszczać pliki chronione prawem autorskim? Przecież wystarczy jeden "życzliwy" donosik...

#14 bogdan b

bogdan b

Weteran

• Użytkownicy
  • 1610 postów
  • MiejscowośćOgrodzieniec

Napisano 15 wrz 2011 - 20:37

Witam wszystkich po baaardzo długiej mojej nieobecności na Forum.

Witam serdecznie kowo, i przede wszystkim dużo zdrowia :!: :!: :!: .
Pozdrawiam Bogdan

#15 boggi

boggi

Weteran

• Użytkownicy
  • 1368 postów
  • MiejscowośćDębica

Napisano 15 wrz 2011 - 20:55

Ja jestem na tak jeśli chodzi o HUB-a . Kowo brachu witaj ponownie :)
Rapid też powinien pozostać jako alternatywne źródło .

#16 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 15 wrz 2011 - 20:59

miro, na serwerze w PL chcesz umieszczać pliki chronione prawem autorskim? Przecież wystarczy jeden "życzliwy" donosik...

Jeśli tak podchodzimy do tematu, to nawet na Hubie czy Rapidzie jesteśmy w bladej d...

#17 sylwek_57

sylwek_57

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 204 postów
  • MiejscowośćGrzebowilk

Napisano 15 wrz 2011 - 21:06

Witaj kowo
Odnośnie huba zdecydowanie tak.
Uzasadniając na hubie można ściągnąć listę interesujących nas pozycji i ustawić ściąganie, jeżeli pozycję już posiadamy to nie będzie ona pobierana. Jeżeli chodzi o inne rozwiązania to raczej trzeba śledzić dokładnie temat z Rapidem i wtedy ustawiać ściąganie. Natomiast jeżeli ktoś zdobędzie ciekawą pozycję i zechce ją udostępnić, to na hubie jest to bardzo proste. Natomiast jeżeli chodzi o dostępność huba to tylko kowo wie ile razy musiał ustawiać program zdalnie. Nie wszyscy poradzili sobie z tym problemem i dlatego liczba użytkowników była ograniczona. Poprzez Rapida dostępność będzie aż za duża, a szczególnie bez hasła.

[size=9][ Komentarz dodany przez: kowo: Pią 16 Wrz, 2011 13:13 ][/size]
Jak również możliwość kontroli :mad:

#18 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 16 wrz 2011 - 12:22

Jeśli tak podchodzimy do tematu, to nawet na Hubie czy Rapidzie jesteśmy w bladej d...

I tu się mylisz. Na hubie protokołowane jest TYLKO kto, kiedy się zameldował lub opuścił hub i nic więcej. Nie wiadomo co udostępnia lub kto co od kogo pobiera. Wiadomo tylko, jeżeli czegoś szuka.

#19 Jacek

Jacek

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 104 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 17 wrz 2011 - 09:24

Witaj po długiej nieobecności. Mam nadzieję że zdrowie lepsze.
Nie pytaj nawet tylko stawiaj huba na nowo, był szalenie przydatny.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 maanmy

maanmy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Miejscowośćpolska

Napisano 17 wrz 2011 - 10:15

Witam , to mój pierwszy post :) - ale popieram hub , kiedyś juz korzystałem z niego i dość ciepło to wspominam .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych