Skocz do zawartości

Wędzarnia z beczki - jaka długość i średnica kanału dymowego


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zrobieniem wędzarni z beczki i mam pytanie odnośnie dłogości i średnicy kanału dymnego miedzy paleniskiem a beczką ?

Z tego co wyczytałem to kanał powinien być nachylony w stronę paleniska o około 7 stopnie tylko nie wiem jakiej ma być dłogości i średnicy.

Moze być kwadratowy lub okrągły ?

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

180mm, 1,5m kwadratowy albo okrągły

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadziu ja własnie skończyłem zadymiać w takiej wędzarni z beczki :) Ja mam przewód dymny długości ok 1,8m licząc nie licząc "głębokości" paleniska. Wykonany z dwóch odcinków rury ceramicznej kanalizacyjnej fi 150 zakopanych w ziemi. Palenisko mam też częściowo w ziemi częściowo nad. Możesz przyjrzeć sie dokładnie w temacie Pokemona przygody z wędzeniem :) hula aż miło, tylko niestety trzeba wyczuć beczkę i w miare systematycznie doglądać temp.

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Świadziu,

mam kanał do beczki wykonany z płytek chodnikowych podstawa i góra boki z krawężników całość w poziomie, światło przekroju około 30x 20 cm. zrobiłem w sposób regulowany od 50 cm do 2m tzn mogę dokładać płytki na krawężniki i odsuwam lub przysuwam palenisko w zależności od potrzeb.

powodzenia,

Mirek

MIRKON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łączyłeś te rury klej, zaprawa,

W sumie kanał sąsiad robił ale mielismy rury starego typu z głębokimi kielichami, sasiad "zaklajstrował" "łączenie" szamotem z dodatkiem cementu i zasypał "rów" z rurą ziemią.

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym nie zaklejałem tylko były zasypane ziemią

i to powinno rozwiać wszystkie problemy. Po co komplikować sobie życie, myślę, że większość i tak w ten sposób rozwiązuje problem. Wystarczy popatrzeć na wiejskie wędzarnie. :grin: :grin:

dokładnie, nie ma sensu zastanawiać się czy rury były zaklejone gipsem, atlasem czy może masą chlebową.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: kiedyś robiłem wędzarnie z beczki,kanał był z rury wentylacyjnej,35x35cm dł. 2-2,5m.dokładnie nie pamiętam.Ważna sprawa,żeby dym wychodził na środku beczki,wtedy temperatura w miarę jest jednakowa w beczce.Jak dasz z przodu beczki,to dym będzie uderzał w tył beczki i tam będzie najwyższa temperatura.Wtedy trzeba przenosić kije co jakiś czas i też ja rotować. :grin: Beczka jest bardzo dobrą wędzarnią,tylko mało pojemną. :grin:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka jest bardzo dobrą wędzarnią,tylko mało pojemną. :grin:

Grzegorz565,

i tu masz rację, ostastnio do wędzarni kolegi weszło mi 9 kilo miejsca i wędzarnia była pełna.

W pierwszej chwili myślałem o beczce ale teraz chciałbym stworzyć coś z drewna na „stelażu” obitym blachą czarną lub deskami - kiedyś znalazłem taki wątek na forum ale teraz jak szukam to go widzę :(

Czym lepiej obić i jak zaizolować wędzarnię ?

 

Myślę o wędzarni która miała by poniższe wymiary wewnętrzne:

szerokość 60 cm

głębokość: 55 cm

wysokość: około 110 cm

 

Chciałbym aby wędzarnia była wyposażona między innymi w :

- deflektor

- drzwiczki z przodu

- uchylny lub przesuwany dach ( nie wiem które rozwiązanie jest lepsze )

- jakąś wyciągną blachę na którą będzie kapał tłuszcz z wędzonek

 

Odległość między wędzarnią a paleniskiem będzie około 1,5 do dwóch metrów.

 

Czy możecie opisać jakieś sprawdzone modele wędzarni których używacie a budową przypominają to co chcę stworzyć.

 

Zdjęcia i rysunki bardzo mile widziane :):)

Z góry dzięki za pomoc !!

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Możesz rozwinąć tą myśl ??? Ja wędzę na ciepło i gorąco i mam właśnie beczkę z 1,8m kanałem... i jakoś żyję...

Niektorzy zapominaja do czego sluzy kanal przy wedzarni i na mus musza go miec, pytanie tylko dlaczego ?jesli WEDZA ? i tak dymem goracym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ze względu na post naszego Dziadka:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=209974&highlight=#209974

może paść moja prośba do Niego o wykład wyjaśniający problem długości "kanału".

Ja osobiście już wiem jak ten nasz Forumowy samochód jest zbudowany.

Mam tylko problem: gdzie się w niego dyszel wkłada. :grin:

Cisza,spokój, a ja robię to co umiem najlepiej: NIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, przeglądam i czytam. a co masz zamiar wędzić ? marcus – zgadzam się z tobą. Ja mam beczkę i wprost pod-nią palę. Ilość opału zużyta znikoma. Trzeba też wiedzieć że wędzenie w zimnym dymie dla wędlin to nie jest 3godz i koniec. Więc prawie wszyscy robią wędzenie ciepłym i gorącym dymem a do tego kanału nie trzeba. Mam i wiem. (no chyba że będziesz to samo wędzić przez 10-12dni – pewnie pierwszy i ostatni raz). Takie wędzenie na zimno to dobre jest już do automatów, włączasz i samo się robi.

 

Z linku Batiar-a, na gospodarstwie u znajomego mają dokładnie taką samą wędzarnię z paleniskiem pod spodem, tyle że wymurowaną w waż-kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do kanału... no zgodzę się... aczkolwiek czytając wiele tematów forum , dochodzę do wniosku, że swoją stalową szafę powinienem ocieplić chociażby warstwą wełny 5cm, bo utrzymanie temperatury 70 stopni to jest obłęd przy kanale do szafy o długości do 1,5m.

Żeby można było piec w temperaturze 90 stopni to powinienem mieć kanał o długości nie większej niż o,5m !!!

To są tylko moje spostrzeżenia i nie twierdzę, że są poprawne.

 

A oto moja konstrukcja na której oparte są moje wnioski:

http://img706.imageshack.us/img706/512/dsc02319cj.jpg

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej konstrukcji wędzarni lepszym rozwiązaniem jest palenisko bezpośrednie pod komorą.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak arkadiusz to jest tylko prowizorka aczkolwiek musi ona przetrwać gdzieś z 5 lat :D zanim dorobię się grilo-wędzarni z piecem chlebowym, na który muszę uciułać.

A dlaczego zrobiłem kanał i nie umieściłem paleniska bezpośrednio pod komorą - z naturalnych przyczyn - wreszcie nie muszę siedzieć na mrozie i pilnować coby ogień nie wchodził do środka... :cool:

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiekk85, No i tutaj kolego jesteś w błędzie ... nie chodzi o ogień sam w sobie, ale o temperaturę... jeśli masz konstrukcję typu szafa z cienkiej blaszki, to palenisko bezpośrednie aż się "prosi" o tej porze roku ... :) ale i nie tylko. Kwestią jest nauka palenia w takiej wędzarni ... prawda jest taka, że i przy kanale i bezpośrednim jesteś skazany na stanie na mrozie :cool: , takie to uroki... :)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.