Skocz do zawartości

Alfa 32-przerobka


szczeciniasty

Rekomendowane odpowiedzi

a kto kopyścią popycha mięso "pod włos obracającego się ślimaka " w Alfie

bo widzisz Andrzejku.....taka ludzka natura żeby łamać przepisy..... nawet BHP :rolleyes:

ja kiedyś "utopiłem" w czeluściach długi nóż.... :blush: bo mi się popychacza nie chciało brudzić :blush: :blush: - a wiedzieć trzeba że moja Alfa to model z wąską wysoką gardzielą ("komin")

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

poszukuję łącznika motoreduktora z maszynką alfa32, który elastycznie przeniesie napęd, bez szkody dla tulei maszynki. Wykluczyłem przegub z kompletu kluczy nasadowych. Proszę o podpowiedź. Może ktoś z Was może taki łącznik (sprzęgło) wykonać? Chętnie złoże zlecenie 

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć kawałka grubego węża gumowego jako sprzęgła i "bezpiecznika" przeciążenia.

Kiedy przeciążenie będzie zbyt duże guma się zerwie i zadziała jak bezpiecznik.

Przy rozruchu i pracy będzie pracował jako sprzęgło.

Podobnie wykonywano połączenie silnika z pompą wody w hydroforach.

Może proste, ale skuteczne.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do popychania trzeba dotoczyć i doszlifować dębowy albo bukowy popychacz do średnicy, która nie pozwala dotknąć do ślimaka. DZIADEK taki prezentował. Ja w swojej maszynie mam obroty wsteczne !!!

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój pomysł na dostosowanie alfy 32 do podłączenia silnika elektrycznego. Jest to podobny sposób już przedstawiany przez kolegów .

Zaletą tego sposobu jest to że nie wymaga dużych przeróbek .Podstawą jest zakup gotowej mieszarki z napędem elektrycznym (silnik jest na 230V). Wiadomo że jeżeli ktoś będzie używał alfy 32 to do większej ilości kiełbasy , a to wiąże się z tym że ręczne mieszanie jest dość uciążliwe. Więc mieszarka jest jak najbardziej przydatna. Po dorobieniu niezbędnych elementów służy mi jako maszynka do rozdrabniania mięsa i nadziewarka.

zajasc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój pomysł na dostosowanie alfy 32 do podłączenia silnika elektrycznego.

 

Bardzo mi się to rozwiązanie podoba . :clap: Już pomału muszę myśleć o napędzie do mojej maszynki 22 .

 

Gdzie kupiłeś mieszałkę , może sam napęd by szło dokupić .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazlem taki silnik a ze z elektryki to ja nie fachura wiec sie pytam czy to sie nada,spisalem pare informacji z tabliczki znamionowej

 

Kw 1,1-to mi pasuje wystarczy

50HZ v230/400 trojkacik/Y

 

50 HZ v

 

rpm 1400/79

 

brake V

 

czy cos jeszcze spisac ??moze za malo informacji?

Pozdrawiam

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki silnik a ze z elektryki to ja nie fachura wiec sie pytam czy to sie nada,spisalem pare informacji z tabliczki znamionowej

 

Kw 1,1-to mi pasuje wystarczy

50HZ v230/400 trojkacik/Y

 

50 HZ v

 

rpm 1400/79

 

brake V

 

czy cos jeszcze spisac ??moze za malo informacji?

Do jakiej maszynki ? Do 22 spokojnie wystarczy z 32 też nie powinno być kłopotów tylko trochę więcej uwagi , teraz tylko połączyć wszystko do "kupy" przez wał kardana lub sprzęgło kłowe z przekładka elastyczną , ja preferuje to drugie , nie trzeba smarować a też likwiduje niewielka nie osiowość .

 

brake V tego nie rozumiem

Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba te pierwsze rozwiazanie jest dla mnie bardziej dostepne.

Nie wiem tylko ile ma obrotow lub nie potrafie otczytac??? 1400/79????

1400 obroty silnika

79 obroty na wyjściu przekładni

 

sprzęgło kłowe dostaniesz w każdym sklepie hydraulicznym ( połączenie pompy wody z silnikiem elektrycznym)

Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki silnik a ze z elektryki to ja nie fachura wiec sie pytam czy to sie nada,spisalem pare informacji z tabliczki znamionowej

 

Kw 1,1-to mi pasuje wystarczy

50HZ v230/400 trojkacik/Y

 

50 HZ v

 

rpm 1400/79

 

brake V

 

czy cos jeszcze spisac ??moze za malo informacji?

 

 

witam

teraz zauważyłem Twoje pytanie

moc silnika jest OK (ja mam przy maszynce 22 0.55 kw obroty na wyjściu 60)

ale zasilanie musisz mieć siłę 400 V

picie alkoholu nie rozwiąże Twoich problemów, picie mleka w zasadzie też nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć kondensator ale spadnie Ci moc o ok. 30%

???????????????????

Nie piszcie prosze wiecej o kondensatorach i cewkach, prosze Was bardzo.

Jak Mu pozostanie 30 % mocy to i tak bedzie dobrze.

W takich przpadkach kupuje sie falownik 1F 230V i ma 3F 230V i TYLKO tak, reszte opowiescie wsadzic miedzy bajki. To ze silnik z kondenatorami bedzie sie krecic to fakt, ale mocy to on NIE BEDZIE MIAL.

 

Sory za brak Polskich liter, w pracy nie mam mozliwosci ich wprowadzac w tekst

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W takich przpadkach kupuje sie falownik 1F 230V i ma 3F 230V i TYLKO tak, reszte opowiescie wsadzic miedzy bajki. To ze silnik z kondenatorami bedzie sie krecic to fakt, ale mocy to on NIE BEDZIE MIAL...

Toshiba, napisz jeszcze jaka bedzie wystarczajaca moc silnika i falownika

dla 1 godzinnej pracy Alfa 32(silnik chłodzony dodatkowo wentylatorem)? :cool:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.