Skocz do zawartości

Ostrzenie sitek i noży do maszynek


szczeciniasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To wyślij mi te sitka i nożyki to oddam u siebie za 5 zł od sztuki.Facet ostrzy dla masarń i robi to bardzo dobrze.Adres na PW.

Można prosić o namiary na tego szlifierza, oczywiście jeżeli wspomniany nie ma nic przeciw? Z Pruszkowa do Grodziska blisko....

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat bo .....

Właśnie odebrałem od naostrzenia noży i sitka od Alfy. Jak przyjmowano zapewniono mnie, że ostrzą na magnesówce. Dzisiaj odebrałem i mam uwagi co do wykonania usługi. Owszem były szlifowane, ale wg mnie nie na magnesówce.Ale to moje odczucie, nie jestem specem od szlifów. I tu mam pytanie jak lub po czym poznać czy to było ostrzone na magnesówce czy innym sposobem. Pytam bo jutro będzie właściciel tego punkty. Dzisiaj to mogłem sobie z panią która robiła piękne miny z wyjaśnienie "ja tylko wydaję"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi :blush: ale brak sprzętu, ale może słowny opis coś da . Jakie informacje mam podać, opisać :cry:

 

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 13:42 ]

Piasek, po szlifierce do płaszczyzn (mówię o magnesówce) ryski po szlifowaniu są na całej powierzchni równoległe i po tym łatwo poznasz.

No to chyba będzie to ryski są równoległe po dużym łuku.

Tylko myślałem że po ostrzeniu będzie brak właśnie tych rysek, a nożyk będzie przylegał jak magnes

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rysy są po łuku, to ostrzone było na przyrządzie jaki widziałem w takim punkcie, nie jest to szlifierka do płaszczyzn. Ze szlifierki do płaszczyzn rysy są prawie nie widoczne i są liniami prostymi.

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli rysy są po łuku to nie była magnesówka.....,przykro mi dałeś się naciagnąć :sad:

 

 

po dużym łuku tzn byly ostrzone na bocznej powierzchni dużej tarczy szlifierskiej,takie są np w szlifierkach do szlifowania wałów korbowych itp

zwierzak myśleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Czy Wy wszyscy ostrzycie nożyki i sitka tylko i wyłącznie na magnesówkach?

Czy dobry fachowiec nie naostrzy dobrze na innej szlifierce? Czy wobec tego popularne usługi ostrzenia noży i sitek np. w punktach dorabiania kluczy powinny być zakazane?

Czy lepiej używać stępionych noży i kupować nowe, które często i tak przed użyciem trzeba oddać do naostrzenia? Wiem, ze najlepiej naostrzyć na szlifierce do płaszczyzn ale może nie popadajmy w skrajności.

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale z powodu tych, którzy na to patrzą i nie czynią nic.

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym temacie i innych

 

każdy robi jak uważa :grin:

 

 

z tym, że jak gość bierze kase za magnesówke,to ma być magnesówka i koniec

 

jak zapłacisz za mercedesa ,a dostaniesz tata auto ,to też będzie ok?

zwierzak myśleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej używać stępionych noży i kupować nowe, które często i tak przed użyciem trzeba oddać do naostrzenia? Wiem, ze najlepiej naostrzyć na szlifierce do płaszczyzn ale może nie popadajmy w skrajności

Teoretcznie masz rację z jednym ale.

Wcześniej wyjaśniano co i jak, poczytałem i wybieram dla mnie opcję najlepszą i z takim zamiarem udałem się do speca, który potwierdził "ostrzymy na magnesówce".Gdyby powiedział nie, bo nie mamy takiego sprzętu - pewnie też bym zostawił do naostrzenia, ale byłby to mój wybór, a nie naciąganie.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 18:48 ]

Tak jak koledzy napisali jeżeli zależy Tobie że miało być naostrzone na magnesówce a nie jest to idź i reklamuj .

Tak uczynię, tylko co to da. Chyba tylko to, że sobie pogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy miałem do dyspozycji szlifierkę do płaszczyzn ze stołem magnetycznym i pionową jak i poziomą. Szlifowanie to nie tylko okrągła tarcza. Pozioma głowica miała mocowane prostokątne kamienie na obwodzie. Zaletą tego rozwiązania to o wiele większa głębokość skrawania poprzez kamienie. Obrabialiśmy taką maszyną łoża tokarskie jak i płyty traserskie. Ostrzyliśmy dla siebie też i sitka oraz nożyki. Ślad był kolisty, ale myślę, że takiej maszyny nie ma w punktach ostrzenia czy nawet w zakładach usługowych.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piasek absolutnie się z Tobą zgadzam! Masz rację, w Twoim przypadku uważam że wykonawca postąpił nieuczciwie, chyba jest też a przynajmniej powinna być inna cena za ostrzenia na magnesówce i inna na innym urządzeniu. Swój post nie kierowałem do Twojej wypowiedzi ale odniosłem się do tematu przewodniego wątku. Nie wszyscy mają dostęp do fachowców ostrzących noże i sitka do maszynek za pomocą szlifierki do płaszczyzn. Czytając większość wcześniejszych wypowiedzi ktoś mógłby odnieść wrażenie ze tylko taki sposób ma sens.

Pozdrawiam

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale z powodu tych, którzy na to patrzą i nie czynią nic.

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy wszyscy ostrzycie nożyki i sitka tylko i wyłącznie na magnesówkach?

Zapewne nie wszyscy.

Czy dobry fachowiec nie naostrzy dobrze na innej szlifierce?

Naostrzy dobrze na innej, pod warunkiem, że ta inna będzie do płaszczyzn :D

ale może nie popadajmy w skrajności.

To nie jest popadanie w skrajności. Płaszczyzny sitka i noża muszą być równoległe. Podczas ręcznego szlifowania nawet najlepszy fachowiec tego nie zachowa. Szlifierka "magnesówka" jest do tego najbardziej optymalna. Oczywiście, że wszelkie zastępcze metody są dopuszczalne ale są to tylko półśrodki, dzięki którym osiągniemy tylko półsukces. Podostrzyć można np. na szybie z papierem ściernym i tak samo jak trudno jest tą metodą naostrzyć, to tak samo trudno będzie popsuć. Po takim zabiegu będzie ostrzejsze od tego "łupoka", którego zaczęliśmy "męczyć" jednak do dobrego naostrzenia będzie daleko. Kilka takich ostrzeń i komplet można zezłomować.

Warto dołożyć starań i poszukać tej nieszczęsnej "magnesówki". Naprawdę warto. Bardzo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy - dzięki za konstruktywną odpowiedź. Czeka mnie właśnie przed świętami kompleksowe ostrzenie i mam rozterkę, bo mam dobrego kolegę który właśnie dorabiał kiedyś klucze i ostrzył ludziom nożyki i sitka (siatki), wiem ze magnesówki to on nie ma, jeżeli nie znajdę dostępu do fachowca z magnesówką to chyba jednak powierzę jemu, mam też zakupione kiedyś w Lidlu ostrzałki diamentowe, ziarnistość najdokładniejszej to 400, wygląda to tak:

ale to chyba raczej właśnie metoda na doraźne podostrzenie niż na ostrzenie.

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale z powodu tych, którzy na to patrzą i nie czynią nic.

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, a to macie dylematy! U mnie nie ma gdzie na ostrzyć, za dzwoniłem i wysłałem pocztą.

 

http://www.sitka.com.pl/

 

Strona taka sobie, lecz realizacja zamówień w tempie EXPRES. Potrzebujesz, dzwonisz i masz na 2 dzień w domu. Tak samo ostrzenie, nie jest drogie, ja na początku roku 2011 płaciłem 4 zł za szt. ostrzenia, tylko ta przesyłka (bo to jest metal i ciężkie). Naprawdę solidni są.

 

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 20:50 ]

poczta polska to jest wszędzie, aby nadać i odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, a to macie dylematy! U mnie nie ma gdzie na ostrzyć, za dzwoniłem i wysłałem pocztą.

 

http://www.sitka.com.pl/

 

Strona taka sobie, lecz realizacja zamówień w tempie EXPRES. Potrzebujesz, dzwonisz i masz na 2 dzień w domu. Tak samo ostrzenie, nie jest drogie, ja na początku roku 2011 płaciłem 4 zł za szt. ostrzenia, tylko ta przesyłka (bo to jest metal i ciężkie). Naprawdę solidni są.

 

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 20:50 ]

poczta polska to jest wszędzie, aby nadać i odebrać.

Właśnie byłem dzisiaj, zawiozłem komplet sitek do Alfy 8" + dwa nożyki, dwa sitka i dwa nożyki do Zelmerka 5", 2 sitka do Alfy 10", w sumie 16 sztuk, zapłaciłem 48 zł. (czyli po 3 zł., słownie trzy złote za sztukę)

 

Kupiłem :

do Zelmerka 5" 2,5 mm po 10 zł.

do Alfy 10"

2,5 mm - 19 zł.

8,0 mm - 16 zł.

16,0 mm - 15 zł.

szarpak - 20 zł.

nożyk jednostronny do Alfa 10" - 7 zł.

 

Mam do tej Firmy tylko 8 km, jutro już odbieram ten naostrzony komplet do Alfy 8" .

 

Te nowe wyglądają jakby były posrebrzane, aż się dusza śmieje.

Już się nie mogę doczekać do środy, "paróweczka".

 

Wszystkim wytrwałym z tymi papierami ściernymi i podobnymi raszplami, życzę powodzenia.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrobię nadziewarkę i wykonam wędzarnię podejmę wyzwanie wykonania amatorskiej magnesówki do sitek i nożyków.

 

Krystalizuje się pomysł z użyciem magnesu neodymowego, szlifierki kątówki i mechanizmu ruchu posuwisto-zwrotnego na zasadzie korbowód - tłok. Przesuw kątówki będzie za pośrednictwem gwintowanego pręta, który będzie posiadał koło zębate. Po wykonaniu pełnego przesuwu szlifierki (bądź stołu) zapadka obróci śrubę o jeden ząb na kole zębatym, aż zakończy szlifowanie.

 

Płyta będzie z niemagnetycznego materiału, pod którym będzie magnes mocowany na mimośrodzie, bądź rodzaju drzwiczek. Odsunięcie magnesu uwolni szlifowane sitko, czy nóż i pozwoli zmieść opiłki. Sitka mają niewielką powierzchnię i takie rozwiązanie jest możliwe.

 

Szczegóły techniczne są możliwe do realizacji. Potrzeba tylko nieco wyobraźni i czasu. Wyobraźnię mam, ale nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.