Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Ostrzenie sitek i noży do maszynek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#41 Zielony Eden

Zielony Eden

Początkujący

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • MiejscowośćKotowice koło Wrocka

Napisano 06 lis 2011 - 13:10

Zgadzam się.Ostrzenie a naostrzenie to dwie różne sprawy . Dołączona grafika

Po południu zacząłem mielić 12 kg na kiełbaskę maszyna wydaje się konkretna dla tej ilości.
Ale po prawie dwóch godzinach wiem co znaczy "ostrzenie i naostrzenie"
W poniedziałek szukam punktu ostrzenia narzędzi we Wrocku .
Pozdrawiam

#42 kruszyna1696

kruszyna1696

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 67 postów
  • MiejscowośćKorzeńsko

Napisano 06 lis 2011 - 14:33

Kolego jak we Wrocku to w Astrze jest punkt gdzie można zostawić do ostrzenia! Pozdrawiam :wink:

#43 EL GREGOR

EL GREGOR

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3832 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 06 lis 2011 - 17:23

:grin: wczoraj ostrzyłem na magnesówce :grin: chyba ostatni raz,zapłaciłem po 10zł od sztuki :sad: w sklepie też kosztuje 10zł i nie muszę prosić :grin: nawet szew firmy się śmiał,że jego żona też kupiła ostatnio po 9zł. :grin: Dołączona grafika

#44 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 06 lis 2011 - 17:25

ale co po 9 pln sitko i nożyk :question: komplet :question:

#45 EL GREGOR

EL GREGOR

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3832 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 06 lis 2011 - 17:29

:grin: nie sztuka,za ostrzenie zapłaciłem 50 zł :sad:

#46 Zico

Zico

Weteran

• Użytkownicy
  • 2159 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 06 lis 2011 - 17:59

o kurna olek :grin: ale ja pytałem o tą cenę zakupu sitek przez żonę szefa tego punktu

#47 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5099 postów

Napisano 06 lis 2011 - 21:24

za ostrzenie zapłaciłem 50 zł

Ja w zeszłym tygodniu za ostrzenie sitka z nożykiem zapłaciłam 10zł.

#48 EL GREGOR

EL GREGOR

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3832 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 07 lis 2011 - 07:46

:grin: Ziko :grin: z ciekawości popytam ile kosztuje sitko i nożyk,może poszedłem do poważnego zakładu i dlatego tak MNIE skroili,ostatnio ostrzyłem w takim punkcie usługowym i była lipa :sad: ON na pewno nie ma magnesówki,ostrzy noże,dorabia klucze itp...byłem tam dwa razy pierwszy i ostatni :grin:

#49 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 10881 postów

Napisano 07 lis 2011 - 09:00

To wyślij mi te sitka i nożyki to oddam u siebie za 5 zł od sztuki.Facet ostrzy dla masarń i robi to bardzo dobrze.Adres na PW.

#50 Tomasz_65

Tomasz_65

Weteran

• Użytkownicy
  • 1620 postów

Napisano 07 lis 2011 - 09:02

grzegorz565 no to za ostrzenie zapłaciłeś jak za zborze ,za tą kwotę miałbyś nowe sitka i noże :cry:

#51 EL GREGOR

EL GREGOR

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 3832 postów
  • MiejscowośćBartoszyce

Napisano 07 lis 2011 - 11:42

:grin: tak :sad: teraz wróciłem z miasta :grin: na bazarze za szt. 8 zł komplet 16zł,sklepy 10zł nerka 22zł :grin:

#52 waldero

waldero

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • MiejscowośćPruszków

Napisano 07 lis 2011 - 14:26

To wyślij mi te sitka i nożyki to oddam u siebie za 5 zł od sztuki.Facet ostrzy dla masarń i robi to bardzo dobrze.Adres na PW.

Można prosić o namiary na tego szlifierza, oczywiście jeżeli wspomniany nie ma nic przeciw? Z Pruszkowa do Grodziska blisko....

#53 Piasek

Piasek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 247 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 08 gru 2011 - 12:49

Podepnę się pod temat bo .....
Właśnie odebrałem od naostrzenia noży i sitka od Alfy. Jak przyjmowano zapewniono mnie, że ostrzą na magnesówce. Dzisiaj odebrałem i mam uwagi co do wykonania usługi. Owszem były szlifowane, ale wg mnie nie na magnesówce.Ale to moje odczucie, nie jestem specem od szlifów. I tu mam pytanie jak lub po czym poznać czy to było ostrzone na magnesówce czy innym sposobem. Pytam bo jutro będzie właściciel tego punkty. Dzisiaj to mogłem sobie z panią która robiła piękne miny z wyjaśnienie "ja tylko wydaję"
Pozdrawiam

#54 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2991 postów
  • MiejscowośćPoraj k/Częstochowy

Napisano 08 gru 2011 - 13:16

Piasek, po szlifierce do płaszczyzn (mówię o magnesówce) ryski po szlifowaniu są na całej powierzchni równoległe i po tym łatwo poznasz.

#55 zwierzak

zwierzak

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 220 postów
  • Miejscowośćkliniska wielkie

Napisano 08 gru 2011 - 13:20

Wrzuć jakieś zdjęcia na makro powierzni i całości sitek to ci powiem...o ile bedzie widać na zdjęciu :grin:

#56 Piasek

Piasek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 247 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 08 gru 2011 - 13:33

Przykro mi :blush: ale brak sprzętu, ale może słowny opis coś da . Jakie informacje mam podać, opisać :cry:

[size=9][ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 13:42 ][/size]

Piasek, po szlifierce do płaszczyzn (mówię o magnesówce) ryski po szlifowaniu są na całej powierzchni równoległe i po tym łatwo poznasz.

No to chyba będzie to ryski są równoległe po dużym łuku.
Tylko myślałem że po ostrzeniu będzie brak właśnie tych rysek, a nożyk będzie przylegał jak magnes
Pozdrawiam

#57 waldero

waldero

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • MiejscowośćPruszków

Napisano 08 gru 2011 - 13:53

Jeżeli rysy są po łuku, to ostrzone było na przyrządzie jaki widziałem w takim punkcie, nie jest to szlifierka do płaszczyzn. Ze szlifierki do płaszczyzn rysy są prawie nie widoczne i są liniami prostymi.

#58 Piasek

Piasek

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 247 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 08 gru 2011 - 14:01

Ze szlifierki do płaszczyzn rysy są prawie nie widoczne i są liniami prostymi.

Czyli zostałem zrobiony w ....... Trudno, w potrzebie trzeba będzie szukać innego fachowca
Dziękuję i pozdrawiam

#59 zwierzak

zwierzak

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 220 postów
  • Miejscowośćkliniska wielkie

Napisano 08 gru 2011 - 14:57

jeśli rysy są po łuku to nie była magnesówka.....,przykro mi dałeś się naciagnąć :sad:

po dużym łuku tzn byly ostrzone na bocznej powierzchni dużej tarczy szlifierskiej,takie są np w szlifierkach do szlifowania wałów korbowych itp

#60 pepe60

pepe60

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 230 postów
  • MiejscowośćŚwiętokrzyskie

Napisano 08 gru 2011 - 15:00

Mam kilka pytań. Czy Wy wszyscy ostrzycie nożyki i sitka tylko i wyłącznie na magnesówkach?
Czy dobry fachowiec nie naostrzy dobrze na innej szlifierce? Czy wobec tego popularne usługi ostrzenia noży i sitek np. w punktach dorabiania kluczy powinny być zakazane?
Czy lepiej używać stępionych noży i kupować nowe, które często i tak przed użyciem trzeba oddać do naostrzenia? Wiem, ze najlepiej naostrzyć na szlifierce do płaszczyzn ale może nie popadajmy w skrajności.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych