Skocz do zawartości

Ostrzenie sitek i noży do maszynek


szczeciniasty

Rekomendowane odpowiedzi

W wawie był kiedyś taki rzemiecha na Książęcej ... wjeżdżając do góry ulicą przed samym wjazdem na Plac Trzech Krzyży po prawej stronie

I jest do dziś. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szlif M. Naborowska T. Lewandowski

 

ul. Książęca 6, Warszawa

tel. 22 621 75 00, fax 22 621 75 00

Pozdrawiam,

Szejk

---------------------------------------------------------

"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości, niż odkrycie nowej gwiazdy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj odebrałem sitka i nożyki po naostrzeniu na maszynie magnesowej . Przed ostrzeniem niby wydawały się ostre , jednak po naostrzeniu jest znacząca różnica ku lepszemu :smile:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Ostrowie u Kruszyka

nie , ale niedawno tam dorabiałem klucze i nie "rzucił " mi się w oczy sprzęt , na którym można by to zrobić . Wrócę do domu to w sobotę tam zajrzę . dzięki za podpowiedź :grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje noże zawsze oddaję do pobliskiego zakładu który dorabia klucze i "gościnnie" ostrzy moje noże. Proszę spróbować również takiego rozwiązanie. W tym roku w sklepie spożywczym obok mojego mieszkanie powstał zakład do ostrzenia noży - był tylko dwa miesiące - pewnie biznesu nie zrobił - ale ja miałem blisko. A teraz znów mi pozostał Pan od kluczy
dobre akcesoria do kuchni i nie tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Ostrowie u Kruszyka na Wrocławskiej próbowałeś

byłem dziś tam i powiedział mi ,że jak tam jest 26 lat to nigdy nie ostrzył noży . Więc jakaś zmyłka :grin:

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z tematem . Przedstawiam ostrzenie sitek i noży w maszynkach . O jakości nie wypowiadam się

Do ostrzenia siatek podobny kamień, osadza się go podobnie jak nóż i kręci się on po siatce .Pozdrawiam

Miro teraz wiesz o co mi chodziło

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości nie wypowiadam się

A dlaczego? Rozumiem, że testowałeś ten sposób, więc napisz jaki był efekt końcowy.

Z wcześniejszych wypowiedzi na forum wynika, że ten sposób nie zapewnia idealnego naostrzenia.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony temat przez autora logicznie odczytany, dotyczy ostrzenia tak jak napisane w tytule . Nikt nie zwraca na to uwagę ,

tylko pisze, to tak jak w radiu Erewań. Ostrzenie a naostrzenie to dwa różne sprawy . Ostrzyć możemy tak jak pisano różnie. Naostrzyć dobrze tylko na magnesówce. Co do ostrzenia noży i siatek w maszynce to można ostrzyć a raczej podostrzyć lepiej nóż. Z siatką dużo gorzej pracochłonne . Ogólnie można tym sposobem podostrzyć mocno sfatygowane noże i siatki ale do naostrzenia dużo brak. W domowym użytkowaniu do mielenia mięsa na kotlety to wystarczy.

Temat zrobił się kłótliwy część wylądowała w koszu. A tylko dlatego że emocje nie szły w parze z logiką. Przyrzekam że nie będę zwracał uwagi na takie niuanse. A co to znaczy wiadomo. Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.Ostrzenie a naostrzenie to dwie różne sprawy .

 

Po południu zacząłem mielić 12 kg na kiełbaskę maszyna wydaje się konkretna dla tej ilości.

Ale po prawie dwóch godzinach wiem co znaczy "ostrzenie i naostrzenie"

W poniedziałek szukam punktu ostrzenia narzędzi we Wrocku .

Pozdrawiam

Andreas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: wczoraj ostrzyłem na magnesówce :grin: chyba ostatni raz,zapłaciłem po 10zł od sztuki :sad: w sklepie też kosztuje 10zł i nie muszę prosić :grin: nawet szew firmy się śmiał,że jego żona też kupiła ostatnio po 9zł. :grin:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ostrzenie zapłaciłem 50 zł

Ja w zeszłym tygodniu za ostrzenie sitka z nożykiem zapłaciłam 10zł.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Ziko :grin: z ciekawości popytam ile kosztuje sitko i nożyk,może poszedłem do poważnego zakładu i dlatego tak MNIE skroili,ostatnio ostrzyłem w takim punkcie usługowym i była lipa :sad: ON na pewno nie ma magnesówki,ostrzy noże,dorabia klucze itp...byłem tam dwa razy pierwszy i ostatni :grin:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyślij mi te sitka i nożyki to oddam u siebie za 5 zł od sztuki.Facet ostrzy dla masarń i robi to bardzo dobrze.Adres na PW.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.