Skocz do zawartości

Konsystencja swojskiej kiełbasy


shrek64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Podaj z jakiego surowca ta kiełbasa.

:thumbsup: 

Jak nieodpowiedni, nie-klejący surowiec, to i wyrabianie nie pomoże.  :facepalm:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jak kolega jest na forum rok , piszę że dodaje wołowinę to jakieś pojęcie ma i z samej słoniny nie robi. Pewnie że w zależności od surowca mielenia sposobu wyrabiania itp będzie farsz kleić lepiej lub gorzej. No ale chyba nie tak źle że potrzeba żelatyny.

No tak ale niby niekiedy wydaję się że wszystkie oki. A później w szczegółach się okazuję a to nie takie sitko , skład serce do pracy i jest problem.

Mi się jeszcze problem z ”klejeniem” nie zdazyl. ale jak mówią wszystko przede mną.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie zachowuje kolejności mieszania mięs . wołowina może być nie odpowiedniej klasy. 

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wiem że o smakach się nie dyskutuje ale jak to mozliwe ze kielbasa którą zrobilem smakuje lepiej podgrzana w wodzie na cieplo..? Zazwyczaj robie do zjedzenia na zimno na kanapkę lub przegryzkę ale tym razem było sprzatanie zamrazarki wiec byla zrobiona jak ja to nazywam kielbasa bigosówka. Trochę karkowki,lopatka dwa kotlety tłuste skrawki.Jak wspomniałem da się zjeść ale przypadkowo podgrzałem w wodzie z parówką i smak się okazał bardzo dobry.

post-80548-0-65112500-1678157774_thumb.jpg

post-80548-0-50669200-1678157819_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przypadkowo podgrzałem w wodzie z parówką i smak się okazał bardzo dobry
Zobacz jeszcze z grilla  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przypadkowo podgrzałem w wodzie z parówką i smak się okazał bardzo dobry

 

Zobacz jeszcze z grilla :thumbsup:

Trochę za zimno na grilla ;) ale spróbowałem w garnku z cebulą i też super smakuje. Osobiście nie przepadam za ciepłą prosto z wędzarni ale może z biegiem lat smak się zmienił...:) Edytowane przez MisioPysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osobiście nie przepadam za ciepłą prosto z wędzarni ale może z biegiem lat smak się zmienił..
o gustach się nie dyskutuje, masz święte prawo mieć swój sam, gust itd.

 

 

 

Trochę za zimno na grilla ;)
  kurcze nie chce mi się szukać zdjęcia. Odwiedził mnie swego czasu kuzyn w czasi ferii zimowych. On na tarsie w sweterku, ja w polarze, kurtce, czapce. Kuzyn operował przy grillu, ja mu towarzyszyłem i weź powiedz takiemu, że za zimno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę za zimno na grilla

Co Ty gadasz? Przy grillu jest ciepło.  :D  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.