Skocz do zawartości

Klasyfikacja mięsa- tak dla laików


krisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś mógłby tak dla laika wytłumaczyć klasyfikację mięsa, głównie chodzi o:

1. Wieprzowina kl. I

2. Wieprzowina kl. II

3. Wieprzowina kl. III

 

Czyli idę do sklepu i kupuję, powiedzmy kl 1- ,łopatka...., kl 2-...

 

Szukałem na forum i jakoś znaleźć nie mogę, a jak znalazłem to wszystko fachowym językiem, bez nazwy mięsa typu- łopatka, karkówka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idę do sklepu i kupuję, powiedzmy kl 1- ,łopatka...., kl 2-...

To nie jest tak jak myślisz .Klasyfikacji musisz dokonać sam - poczytaj tutaj http://wedlinydomowe.pl/mieso/wieprzowina/1081-klasyfikacja-miesa-na-podstawie-rozbioru-lopatki-wieprzowej

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać z Rapid Share'a płytkę SDM, gdzie Kol. Bagno bardzo czytelnie pokazuje również klasyfikację mięsa.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać z Rapid Share'a płytkę SDM, gdzie Kol. Bagno bardzo czytelnie pokazuje również klasyfikację mięsa.

Dokładnie tak jak Maxell pisze.

Sam na początku zastanawiałem się nad klasyfikacją. Jak kupić żeby było dobrze. Teraz sprawia mi to mniej problemu.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=7834

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idę do sklepu i kupuję, powiedzmy kl 1- ,łopatka...., kl 2-...

Takim stwierdzeniem to zastrzelisz ekspedientkę :cool:

Kiedyś na początku też tak powiedziałem w masarni to Pani wywaliła gały i powiedziała , że I? A co to jest bo u nich takiego to nie ma :lol:

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu spotkałam się w sklepie miesnym z wystawionymi karteczkami na których było napisane I i II wołowa i wieprzowa i dopiero teraz wiem co to znaczy zawsze brałam na kotlety mielone bo ładnie wygladało :wink:
Niektórzy ludzie mogliby się zabić,gdyby skoczyli z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta I i II jest jak jestem na rybach w Pomiechówku okolice Nowego Dwaóru Mazowieckiego,natomiast na codzień to na grapie zamawiam co potrzebuję i dziewczyny mi odkładają własnie przytachałam 16 kg uff..biorę się zaraz za kiełbaskę raz się zdażyło ze trzy tygodnie temu ,ze rozebrałam pierwsza półtuszę ale to mi znajomy z mazur przetransportował może za miesiąc znowu mi przywiezie bo u nas na tej wsi to strasznie drogo :wink:
Niektórzy ludzie mogliby się zabić,gdyby skoczyli z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przetwórniach można kupić normalnie w detalu i tam już taka klasyfikacja jest jak najbardziej zrozumiała, natomiast w sklepach to raczej nazwy handlowe bardziej w użytku są i całe elementy które dopiero trzeba rozebrać i poddać klasyfikacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na halach mięsnych sprzedaja w detalu drobne mięso kwalifikowane jako IIA i IIB. Zalecałabym jednak ostrożność bo jest to "przegląd tygodnia" i zawiera często stare, zawieruszone kawałki. Sama miałam taka wpadkę, gdy użyłam takiej dwójki do kiełbasy i w efekcie wystąpiła fermentacja we fragmentach kiełbasy drobno zmielonych.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest , to wiemy oboje .

Spróbuj może przy torach w Subunie.

Jak będę jechał po połówkę do nich do ubojni , mogę wziąć dwie .

Jaka cena na mazurach półtuszy ? :thumbsup:

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest , to wiemy oboje .

Spróbuj może przy torach w Subunie.

Jak będę jechał po połówkę do nich do ubojni , mogę wziąć dwie .

Jaka cena na mazurach półtuszy ? :thumbsup:

Jak możesz to napisz po ile kupiłeś półtusze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady podajemy ceny 1 kg półtuszy (z zaznaczeniem czy z łbem, czy bez). Rąbanka, to już praktycznie asortyment detaliczny i tutaj ceny moga być z kosmosu. Dobrym wyjściem, jesli chodzi o ekonomię, jest czasem kupowanie na kiełbasy, miesa gulaszowego. Oczywiście po dokonaniu jego wzrokowej oceny. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej się skłaniam do kupienia żywca cena co łaska ....,50zł jak wspomogę producenta w przerobie drugiej połówki. Półtusze w ubojni 8,29 za 1 kg z głowa, aż do ogona, a zamówione konkretne mięso w masarni jasne różowe, wodniste, a po gotowaniu twarde jak stara wołowina. Wiadomo "każdy orze jak może" jak z wadą to do klienta. Mięsa z promocji w hipermarketach to loteria. Często biorę mięsko z hali targowej i to jest w miarę surowiec z ceną i jakością. :wink: Mięso kupione w sklepie osiedlowym to kosmos, ceny od 17 zł. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Andyandy, jaki z Ciebie nieżyciowy facet. :D Przed wyjazdem do ubojni zaopatrz się w odpowiedni suwenir dla chłopaków i ... masz mięso najlepszej jakości. Tylko pamietaj, by rozmawiać z kimś z rozbioru, albo maksymalnie brygadzistą. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idę do sklepu i kupuję, powiedzmy kl 1- ,łopatka...., kl 2-...

To nie jest tak jak myślisz .Klasyfikacji musisz dokonać sam - poczytaj tutaj http://wedlinydomowe.pl/mieso/wieprzowina/1081-klasyfikacja-miesa-na-podstawie-rozbioru-lopatki-wieprzowej
Chudziak

Dzięki, o coś takiego mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8zł kg ale sklep detaliczny rąbanka 9zł

To coś drogo straszliwie...

U mnie w mieście za "Wieprzowinę II" płacę 9.60 a są tą ładne kawałki mięska z niewielką ilością tłuszczu.Na kiełbaskę idealne...

8zł to cena półtuszy z łbem 9zł to cena rąbanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest , to wiemy oboje .

Spróbuj może przy torach w Subunie.

Jak będę jechał po połówkę do nich do ubojni , mogę wziąć dwie .

Jaka cena na mazurach półtuszy ? :thumbsup:

Jak możesz to napisz po ile kupiłeś półtusze.

 

Pozdrawiam

Wujtom dziękuję za namiar na mięsko w końcu się wybrałam ,półtusze po 9zł za kg z łbem /głową/ a po 9,5 zł.bez . Właśnie kończę selekcję mięsa w niedzielę bedzie kiełbasa :thumbsup:

Niektórzy ludzie mogliby się zabić,gdyby skoczyli z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to widze ze juz niedlugo a ceny beda takie same jak na Wyspach

W tej chwili cena wynosi 2.85 za kilogram polowki z lbem,dla bardziej leniwych przednia cwiartka bez kosci 3.30 a tylna nozka 3.90 tez bez kosci(wytrybowana)

Oczywiscie ceny podane sa funtach brytyjskich.

Pozdrawiam

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kupiłam dziś w sklepie przy masarni łopatkę klasy II z tłuszczem na kotlety mielone,zrobiłam tak jak zawsze.Mięso skręcone przez maszynkę,cebula,czosnek,przyprawy,bułka namoczona w mleku.Kotlety obtoczone w bułce tartej,smażone na smalcu bo innych nie chcę jeść a tu niespodzianka wszystko się pali,strzela jak z karabinu pod sufit :mad: myślę że mięso było naszprycowane solanką jak ta lllaaaaaaaaallllllllllllllaaaaaaaaaaaa :(

Moją pasją jest kuchnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę że mięso było naszprycowane solanką jak ta lllaaaaaaaaallllllllllllllaaaaaaaaaaaa :(

 

 

 Na pewno czymś było . Jak solanką to zapewne byś poczuła ..........  chyba . :D    Ja to już mam we krwi żeby kawałek surowego spróbować .  

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wstrzyknęli ...... 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.