Skocz do zawartości

kiełbasa biała suszona


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chcę ususzyć białą kiełbasę ale o innym składzie niż ta z pieprzem to czy nic się z nią nie stanie? Zrobiłem kiełbasę białą z dużą zawartością majeranku i inne przyprawy ziele,czosnak gałka kolendra itp.i czy te przyprawy a zwłaszcza majeranek nie spowodują że kiełbasa zacznie się psuć? wjakich warunkach powinna wisieć czy blisko grzejnika?
Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosiu. Jak to białą suszyć??? :shock:

Toć u mnie schodzi na bieżąco. Nie ma mowy o jakimś suszeniu. :wink:

Pewnie, że można. Nawet pewnie na stronce znajdziesz kilka starych receptur, gdzie suszono kiełbasę. Ale po co? lepiej zrobic sobie świeżą. Biała to minimum pracy.

Do tego typu kiełabs suszonych, dobrze jest do farszu dolać trochę spirytusu lub mocnej wódki.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na stronce znajdziesz kilka starych receptur, gdzie suszono kiełbasę. Ale po co?...

jak to po co??? Maxellu grzeszysz - tem smak kiełbasy suszonej w "marcowem wietrze" ... niepowtarzalny

ja już czekam aż mrozy ustąpią i marzec nadejdzie :lol:

 

Robiłem taką wg receptury Bromby http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=666

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi białą mogę mieć co dzień a na suszoną trzeba czekać patrzeć doglądać i póżniej ten końcowy etap samo jedzenie.Ja wczoraj zrobiłem białą i kilka zostawiłem chcę sprawdzić smak suszonej jeszcze nie jadłem.Powieszę 20cm od grzejnika i zobaczę ale nie dałem spirytusu nie będzie walić w głowę.
Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirytusu lub mocnej wódki.

jeśli chodzi o mocne wódki ,to miałem przyjemność nabyć ostatnio

śliwowice z łącka (70%) pyszna ,i gruszkówke (60%) też pyszna .

 

Nie wiem koledzy czy wiecie jak w/g smakoszy wszelkich trunków dzeli się wódeczkę :

Tu cytuje :... nie ma złej wódki ,wódka jest dobra ,albo bardzo dobra ,albo PYSZNA ...

ostatnio słyszałem że pojawił sie nowy gatunek -WYŚMIENITA . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.