Skocz do zawartości

Moja pierwsza kaszanka


Pools

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza kaszanka, przepis kombinowany, różne przepisy zaadoptowane do posiadanych surowców.

Zakupione surowce. Do kaszanki została użyta część. Reszta poszła na salceson czarny. Większe kawałki poporcjowałem, coby w garnku lepiej sie ułozyły. Dodawałem tylko kaszę gryczaną. Na zdjęciu jedno serce i jeden ozorek, ale miałem tego po 2 sztuki.

 

Surowiec po ugotowaniu.( Bez wątróbki, ktorą sparzyłem oddzielnie). Serca i ozorki też gotowałem oddzielnie.

 

Mięso posortowane i pokrojone. Ozorki, Serca, wątróbka w kostkę, mięso do zmielenia, tłuszcz i skorki do zmielenia.

 

Kasza (350g) i rosół (600 ml) do jej parzenia. Pokrojeone w kostkę, serce (100 g), ozorek (100g), wątróbka (70g), mięso (200g, zmielone na 4), tłuszcz i skórki (150g, zmielone na 2), krew (krew suszona 46g, melakserem rozrobiona w 250 ml rosołu, w czasie miksowania dodałem 40 g cebuli) Przyprawy: sól 25g, pieprz 3g, majeranek 3g.

 

Towar gotowy do mieszania

 

Wszystko dokładnie wymieszane

 

Nadziane w jelita 26/28

 

Parzenie w 78 st. C 25 minut

 

Studzenie, później kiszka wisiała na balkonie.

 

Wyrób gotowy. Zdjęcie było robione kilka dni po produkcji i kaszanka zdążyła nieco przyschnąć. Kaszanka mogła by być nieco bardziej słona i pikantna. Następnym razem dam też mniej surowca krojonego w kostkę. Pozatym, niebo w gębie :-) Rewelacyjna zarowno na zimno jak i podsmażona z cebulką. Z produkcji czarnego niestety zdjęć nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż ja osobiście wolę drobniejszą kaszę

 

A jak uzyskać tą drobniejszą kaszę? Są do kupienia różne wielkości kaszy gryczanej ?

 

Ja co prawda robiłem raz kaszankę chwilę po zarejestrowaniu na tej zacnej stronie Do kaszanki zakupiłem" kaszę wiejską "w tesco Zresztą nie tylko w tym markecie występuje byle miała wspomnianą nazwę

A twoja kaszanka :clap: parce lizać i z podrobami :thumbsup: :thumbsup: ja teraz też zrobie tylko muszę dwa rodzaje domownicy mają inne gusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do kupienia różne wielkości kaszy gryczanej ?

 

To co ja wiem to nie ma . Jest tylko naturalna- biała i prażona - brązowa . Tylko jęczmienna ma 2-3 rodzaje granulacji . :smile:

 

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na produkcji kaszanki się nie znam, ale na naszej stronie są DODATKI POCHODZENIA ROŚLINNEGO napisano:

Do produkcji kaszanek bywa używana kasza gryczana nie prażona cała i łamana.

A wcześniej jest:

Kasza gryczana cała - Wielkość cząstek - od. 2 do 3,5 mm.

Kasza gryczana łamana - Wielkość cząstek - od 1,0 do 2,25 mm.

Kasza krakowska (radomska) - ma cząstki wielkości 1- 1,6 mm

PS

Na tej stronie jest błąd DODATKI POCHOPDZENIA ROŚLINNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanka super , ale od dawna "chodzi" za mną czarny salceson z kawałkami słoniny .

Czy w Twoim wyrobie salcesonu jest kasza gruba , czy manna ? Bo za wygląd to 5 z - (minus za to że za mało "bieli " i dla tego tak się nierównomiernie rozłożyła ) . :thumbsup: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio, rzeczywiście można było te kosteczki pomniejszyć, aby "więcej" ich było, a może i troszkę dodać? Ale co prawda, to prawda, salcesonu to bym wciągnął, tak na bułeczkę z masełkiem, plasterek, i musztardka na górę ..... mniam, mniam :)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Twoim wyrobie salcesonu jest kasza gruba , czy manna ?

Kasza manna.

Faktycznie w tym kawałku Czarnego jakoś tak się ułożyły te kostki. W pozostałych batonach wyglądało to zdecydowanie lepiej, bardziej równomiernie rozłożone i więcej ich było. Niestety, w momencie robienia zdjęcia ostał mi się tylko ten jeden. Recepturą wyjściową był Czarny ze strony głównej. Zamiast podgardla dałem słoninę.

Tak na marginesie, fotka do tego czarnego na stronie głównej przedstawia raczej salceson ozorkowy, a nie czarny.

 

[ Dodano: Czw 10 Lis, 2011 00:10 ]

A wcześniej jest:

Cytat:

Kasza gryczana cała - Wielkość cząstek - od. 2 do 3,5 mm.

Kasza gryczana łamana - Wielkość cząstek - od 1,0 do 2,25 mm.

Kasza krakowska (radomska) - ma cząstki wielkości 1- 1,6 mm

Faktycznie, teraz kojarzę, na szkoleniu w SDM były robione żymloki i chyba tam była dawana kasza łamana. Na razie mam zwykłej kaszy 3 kg i muszę ją zużyć, ale na pewno kiedyś zrobię z taka łamaną, też bym wolał mniejsze oka kaszy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krew suszona 46g, melakserem rozrobiona w 250 ml rosołu

Też od jakiegoś czasu myslę o zakupie krwi suszonej... masz jakieś porównanie "smakowo" czy jest jakas róznica z krwia świeżą ? Kaszanka pierwsza klasa... marzy mi sie taka swoja... ech... a jeszcze podsmażona na patelni... :mellow:

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agga, Ja kiedyś też myślałem że jest problem ale wstąpiłem do najbliższego sklepu mięsnego i zapytałem jaka jest możliwość kupna krwi i pani odpowiedziała że nie ma problemu tylko muszę dzień wcześniej powiedzieć że potrzebuję i będzie załatwiona.
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tylko świeża krew suszona całkowicie zmienia smak

wydaje mi się że to autosugestia.... - wiekszość nie rozpozna na jakiej krwi było robione :cool: tym bardziej że krew w sporej obecności przypraw jest tylko nośnikiem koloru :rolleyes:

 

krew suszoną można mieć "w pogotowiu" jakby się nagle coś zachciało zrobić (jak to u Pokemona bywa :grin: ), natomiast teraz bez problemu można zamówić sobie słoiczek czy flaszeczkę świeżej :cool:

chyba po początkowym obłędzie w dziedzinie uboju i utylizacji w ubojniach, wraca wszystko do normy :grin:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.