Skocz do zawartości

Skad jelita naturalne na kielbaske drobiowa dla corki?


dziera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Mam jedno pytanko czy ktos moze polecic jakis sklep(moze byc internetowy)w ktorym mozna kupic jelita?Chce zrobic kielbaske drobiowa dla corki i wydaje mi sie ze naturalne o sr.28/30 beda odpowiednie.Nie potrzebuje ich za duzo.I w jakiej formie mozna je kupic?Czy one sie nie zepsuja?
Nigdy się nie poddawaj nawet jeśli wszystko sprzysięga się przeciw tobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie.Mam jedno pytanko czy ktos moze polecic jakis sklep(moze byc internetowy)w ktorym mozna kupic jelita?Chce zrobic kielbaske drobiowa dla corki i wydaje mi sie ze naturalne o sr.28/30 beda odpowiednie.Nie potrzebuje ich za duzo.I w jakiej formie mozna je kupic?Czy one sie nie zepsuja?

Mam pytanie skąd bierzesz mięso drobiowe do tej kiełbasy , bo jeśli ze sklepów i fermowe , to nie karm nim dzieci , 99% hodowców wbrew obowiązującemu prawu , faszeruje kurczęta antybiotykami i hormonami ,w twoim przypadku szczególnie niebezpieczne są estrogenne ( chyba że chcesz by córka wcześnie dojrzała) . Jeśli już koniecznie chcesz robić kiełbasę drobiową rób z mięsa indyków . (wbrew pozorom większa delikatność indyków sprzyja zdrowszej hodowli - mniejsze zagęszczenie, więcej światła a mniej antybiotyków i sterydów).

Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelita dostępne są niemalże wszędzie, gdzie są ubojnie, bądź sklepy firmowe. Kupisz je w mięsnym itd. Polecam również sklep Miro - http://www.wyroby-domowe.pl/

Jelita zasypujesz porządnie solą i w lodówce mogą i ze 2 lata przeleżeć, aczkolwiek nie podejrzewam, że aż tak długo wytrzymają, bo przerób musi być i jak zaczniesz kiełbaskę robić, to potem nie przestaniesz... :)

Ps. a jaki masz przepis na tą kiełbaskę?

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielbasa z piersi kurczat i z indyka.Ale mam 80% rodziny na wsi wiec mam dostep do swiezego drobiu.

Jeśli tak to życzę twojej córce smacznego , jaki masz przepis , ja z kurczaków robiłem coś w rodzaju mielonki ( wyrób blokowy) , cycki szły całe a uda traktowałem jako 3 mieliłem na drobno i do szynkowarki .

Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil wg przepisu z "wedlindomowych" http://wedlinydomowe.pl/kielbasy/kielbasy-drobiowe/1686-kielbasa-drobiowa-parzona .Ale chyba pokombinuje z gruboscia korjenia i mielenia poszczegolnych kawalkow.
Nigdy się nie poddawaj nawet jeśli wszystko sprzysięga się przeciw tobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie nie mogę nic znaleźć na temat jelit o kiełbasie jest sporo ale jak obrobić jelita dziś kupiłem 25m jelit 13zł i peklo-sól 4kg 8zł, jelita paczkowane mrożone jak je przygotować w czym płukać czy wyparzyć i jak przechowywać jak zostanie :question:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem 25m jelit 13zł i peklo-sól 4kg 8zł, jelita paczkowane mrożone

:question: :question: :question:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil wg przepisu z "wedlindomowych" http://wedlinydomowe.pl/k...robiowa-parzona

Jak robisz dla dziecka to proponuję zmniejszyć ilość czosnku i pieprzu, powodzenia w produkcji :grin: :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markon, jelit się nie mrozi. Pisałem już wcześniej. Namaczasz w wodzie letniej ok 20-30 minut, przelewasz jelito wodą i nakładasz na nadziewarkę. Jeżeli jelit nie zużyjesz to usuwasz nadmiar wody z nich, przeciągając jelito przez palce i zasalasz porządną ilością soli, do słoika i do lodówki....

DZIADEK, już nie bądź taki skromny. Takie rzeczy to każdy z bardziej zaawansowanych powinien wiedzieć ;) Z resztą I Ty nie raz o tym pisałeś, łącznie z fotorelacją ja czyścimy jelita itd.itp. :cool:

 

[ Dodano: Czw 17 Lis, 2011 20:16 ]

Zbój Madej, ze względu na miejsce Twojego zamieszkania powiem tak - czosnek to dla zdrowotnoscji :)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze na tym forum mozna na kogos liczyc.DZIEKI Wam!No a ja myslalem o tej kielbasce z drobiu i tez uwazam ze troche zmniejesze ilosc czosnku i pieprzu.A jelitka bede zamawial u Mira .
Nigdy się nie poddawaj nawet jeśli wszystko sprzysięga się przeciw tobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, przepis na te paróweczki rewelka. W sam raz dla mojej 20-sto miesięcznej córci :)

Ale mam pytanie, czy mogę zastąpić piersi, mięsem z całego kuraka, pozbawione tłuszczu?

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czosnek to dla zdrowotnoscji :)

Ja czosnek lubię bardzo i w moim przepisie, wg którego dziera chce robić kiełbaskę,dałem go dużo, ale jak chce robić dla dziecka, to powinien zmniejszyć ilości czosnku i pieprzu :grin:

tez uwazam ze troche zmniejesze ilosc czosnku i pieprzu.

Na kg całości farszu licz dwa trzy ząbki wielkości swojego pół kciuka, a pieprzu to dosypuj po troszkę :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kg całości farszu licz dwa trzy ząbki wielkości swojego pół kciuka, a pieprzu to dosypuj po troszkę

Zbój Madej bede sobie pomalu dozowal pieprzu i czosnku>kielbaska wyglada apetycznie no i powiedzcie mi jeszcze czy lepiej jelita naturalne czy jakies sztuczne oslonki?(ja generalnie zamawiam naturalne ale moze sa inne opinie).
Nigdy się nie poddawaj nawet jeśli wszystko sprzysięga się przeciw tobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej jelita naturalne czy jakies sztuczne oslonki?

Możesz i jelita i osłonki barierowe http://www.wyroby-domowe.pl/oslonki-barierowe-c-44.html

Jak będziesz parzył w osłonkach barierowych to licz czas parzenia 10min/1cm średnicy osłonki, temp parzenia ta sama co w przepisie :grin:

 

[ Dodano: Czw 17 Lis, 2011 20:58 ]

Jeszcze jeden przepis bardzo smaczny "Pierś kurczaka z koperkiem" ja koperku nie daję https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=81369#81369

 

a tak wygląda https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=172551#172551

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=172692#172692

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.