Skocz do zawartości

Dobra kiełbasa na grilla - prosze o przepisy


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję przepisów na dobrą kiełbasę grilową. Pisząc dobra mam na myśli taką aby nie była zbyt tłusta ( raczej chuda ) oraz skórka ( jelito ) dało się łatwo pogryść.

Chciałbym zrobić około 5 - 7 kg takiej kiełbasy którą będę mógł po wędzeniu i ewentualnym podpiekaniu zamrozić a przed każdym grilowaniem będę sobię kawałeczek wyciągał, smażył i się nią degustował :)

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukuję przepisów na dobrą kiełbasę grilową.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=7606&highlight=kie%B3basa+grilowa

 

 

 

Wystarczy uruchomić Szukaj :smile:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrezj K,

ten przepis widziałem :)

Szukam przepisu na kiełbaskę bez sera.

"Ala" podwawelską, toruńską ale robiną na soli ( a nie peklosoli ) - z możliwością pieczenia w wysokich temperaturach.

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ala" podwawelską, toruńską ale robiną na soli ( a nie peklosoli ) - z możliwością pieczenia w wysokich temperaturach.

a kto Tobie broni zastąpić peklosól solą :rolleyes:

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc dobra mam na myśli taką aby nie była zbyt tłusta ( raczej chuda )

Jak chuda to nie dobra (na grilla). Chuda na grillu to IMHO będzie wiór.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc dobra mam na myśli taką aby nie była zbyt tłusta ( raczej chuda )

Jak chuda to nie dobra (na grilla). Chuda na grillu to IMHO będzie wiór.
EAnna,

mam na myśli taka kiłbaske że jak się z niej tłuszcz wytopi ( a nie będzie to trwało dużej niz 40 minut ) będzie chuda.

Czasem kupowalem kiełbaski które musiałem grilować ponad 3 godziny aby były zjadliwe

wiec jeśli robię własne kiełbaski chcę je zrobić dobre.

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc dobra mam na myśli taką aby nie była zbyt tłusta ( raczej chuda )

To raczej takiej nie znajdziesz.Kiełbasa na grilla musi być tłusta żeby po grillowaniu nie była wiórowata.I jedna ważna uwaga.Ja kiełbasę na grilla nie nacinam coby wszystko co najlepsze zostało w środku.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasem kupowalem kiełbaski które musiałem grilować ponad 3 godziny aby były zjadliwe

Możesz opisać, dlaczego tak robiłeś?
Bagno,

po przez ten cały czas lał się z kiełbasy tłuszcz który momentami rozpalał ogień na węglu drzewnym :(

Teraz chcę zrobić w miarę " chudą" kiełbaskę którą będę mógł opiekać na grillu przez 20 minut a w smaku będzie chuda oraz skórka będzie się dobrze gryźć.

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcę zrobić w miarę " chudą" kiełbaskę którą będę mógł opiekać na grillu przez 20 minut a w smaku będzie chuda oraz skórka będzie się dobrze gryźć.

Chuda kiełbasa na grilla - pomyłka. Wejdź w temat kiełbasy, wpisz grillowa i masz przepisy. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudą" kiełbaskę

Już Ci pisałem.Zapomnij o chudej na grilla.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kupowalem kiełbaski które musiałem grilować ponad 3 godziny aby były zjadliwe

wiec jeśli robię własne kiełbaski chcę je zrobić dobre.

 

[ Dodano: Nie 04 Gru, 2011 21:18 ]

śwadziu, chyba nie odpowiednią IIb wziąłeś jeśli się wytopiła.

 

Chyba nie doczytałeś tematu ...

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: kolega napisał swoje konkretne wymagania,,opiekać na grillu 20min. w smaku ma być chuda oraz skorka będzie się dobrze gryżć :grin: Jeśli ktoś z kolegów posiada wiedzę by spełnić takie wymagania to czekam z ciekawością na odpowiedz :grin: Bo temat będzie podobny do boczku :clap: :clap: :clap: :grin:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiekać na grillu 20min. w smaku ma być chuda oraz skorka będzie się dobrze gryżć

Takie rzeczy to tylko w Erze .... no OK T-mobilErze ;) Grzesiu "świądziu" zrób taka jak pasuje Ci smakowo ale zamiast peklosoli zrób na samej soli "na szaro" popatrz na kiełbasy z okolic Rzeszowa ale nie przypiekaj tylko wędź delikatnie potem przypieczesz na grillu ...

I tak jak Ci już koledzy napisali "chuda kiełbasa" to kiepska kiełbasa na grilla ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak pod koniec sierpnia na nieplanowanego spontanicznego grilla ukręciłem na szybko kiełbaskę z samego boczku ( dość chudego ). Boczek ( niepeklowany ) zmieliłem w całości na siatce 8 mm , dodałem pieprz , sól , gorczycę , majeranek , świeży czosnek , pokrojony w drobną kostkę twardy ser żółty, po czym bardzo dokładnie wymieszałem i nadziałem w jelita wp. fi 28. Odkręciłem na długość ok 10 cm i po ok 3h rzucałem je na rozgrzany grill . Oczywiście wiem, że ta produkcja niewiele miała wspólnego ze sztuką masarską, jednak uznałem że mając 5h czasu , wolę taki wyrób aniżeli kupny gotowy ;)

Efekt końcowy po grillowaniu przerósł moje ( i nie tylko moje ) oczekiwania ;) Nawet zwięzłość była zupełnie niezła , kiełbaska nie rozpadała się przy krojeniu.

Warto czasem poeksperymentować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadziu, masz wymagania, które przerastają obecne przepisy na kiełbasę grillową.

Może zrobisz taką prostą zwykłą kiełbasę.

Skład na 6 kg:

łopatka 3 kg

karkówka 2 kg

boczek 1 kg

przyprawy:

czosnek 6 dkg

peklosól 102 gr ( do grilla zastąpić solą zwykłą lub mieszanką )

pieprz czarny 18 gr

( Można dodać do smaku przyprawę do mięs lub do kruczka i odliczyć wagowo ilość soli)

Zmielić łopatkę sito 8 karkówkę 5 i boczek sito 4.

Wymieszać dodać przyprawy i nabić jelita formując kiełbaski po 12 cm.

Osadzić 12 godzin podwędzić w zimnym dymie około 3 godzin i na ciepło 1 godzinkę.

Ostudzić i grillować lub zamrozić na imprezkę.

Kiedyś nie było specjalnych kiełbas gilowych, ale idealnie nadawała się zwyczajna. ( nie mylić z obecna kiełbasa zwyczajną )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Andrzeju :grin: kolega nie chce prostej zwykłej kiełbasy :grin: Arkadiusz,Ja o wielu rzeczach związanych z mięsem nie mam zielonego pojęcia.Tylko jak zamierzam coś zrobić nowego to czytam i robię,jak coś wyjdzie nie tak jak bym chciał to nanoszę poprawki aż osiągnę zamierzony cel.Najlepiej rzucić temat określić wymagania i czekać niech się koledzy sprężają,a Pytający w tym czasie pije zimne piwko :grin: :clap: :clap: :clap: Przypomniałem sobie, jutro chodzi MIKOŁAJ :grin: może jakiś przepisik włoży do bucika :grin:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz565, na 20 postów Śwadziu nie otrzymał żadnego przepisu czyli brak odpowiedzi. Jak się pojawił to też jest źle i niedobrze. :wink:

To ja oświadczam, że przepis na moją prostą kiełbasę - jest jedyny, typowo grillowy!!! z górnej półki!!! i tej wersji będę się trzymał. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.